Mala pomoc u vezi komponenti

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by aNaToMiC !, Jul 1, 2014.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Naime,u velikoj sam nedoumici,konfa je sljedeca:

    3770k
    stock cooler
    asus rog maximus v formula
    gtx560ti dc2
    8gb ram
    hdd wd blue 500gb
    ocz stealthxstream 500w

    nedoumica je da li uzeti bolji cpu cooler,novi hdd(ovaj vec godinu dana svira,ali kada ga malo udarim prestane,nema problema u radu,samo taj zvuk koji strasno nervira,star je cca 5god.),i napojna,koja nije modularna i malo mi je "suhveli" ,nikakvi problemi sa njom,ali imam neki los predosjecaj sa njom,a i stara je cca 5god..pa sam zelio i da cujem vasa misljenja ..unaprijed hvala
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Ja bi prvo mjenjao napojnu, disk pa onda kuler, tim redoslijedom.
     
  3. Pionir

    Pionir Overclocker

    Cestitam u zdravlju te sluzilo :wink:

    HDD je i kod mene bucan, a mladji je od tvog, nemoj ga tuci ako sve radi kako treba.

    Bucan je zbog dodatnih zapisa koje radi paralelno sa zadatkom koji mu odredis, znaci dvije stvari istovremeno.

    High performance opcija Windowsa vise optereti HDD kao i index opcija, ali ako mjenjas power opcije automatski se mjenjaju i index.

    Stevie ray je jednom rekao da to drzi iskljucenim pa od tada to gasim i ja :wink:

    Za ostalo se slazem sa forcamilan.
     
  4. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Manuelno isključiš "Windows Search" servis (tako se zove indexing u w7) i gotova priča, neovisno o power planu.
    Što se tiče konfe, mijenjaj što se tebi mijenja tj što će ti donijeti unutarnji mir :)
    Za napojnu si upravu, bolje sad promijenit neg da ti crkne pa bi svakako morao kupovat.
    Ako ti klokanje nije prioritet (ne sudeći po nazivu procesora jel :D), skupi još para za jaču grafičku karticu a cooler nekad kasnije.
     
  5. Pionir

    Pionir Overclocker

    Moguce :D

    Kod mene je SSD i ovako to izgleda ;
    [​IMG]
    [​IMG]
    Dakle, kada promjenim "power" opciju koju vidim u Samsung Magician, promjeni se i u Control Panel.
    Svejedno treba to ugasiti :)
     
  6. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Mislio sam da pričaš o windows sučelju, ne aplikaciji. Al svakako mislm da je to ista stvar, samo preko tog programa mijenja taj setting. A kod kolege je hdd i idemo u off-topic :D
     
  7. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    neka grafe dobra je,monitor mi je ionako 1440x900 i ne mislim ga mijenjati dok ne crkne(da ga ne ureknem),cpu sada ne mislim klokati jer nema potrebe,tek kad mu bude falilo snage onda cu baciti OC..

    znaci da ganjam novu napojnu..ima li ko sta preporuciti neku modularnu a provjerenu i kvalitetnu napojnu a da nije previse skupa(ne treba mi vise od 600w) ,a cooler sam mislio uzeti H100i..uskoro ide i farbanje kucista unutra u mat crnu..
     
  8. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    pardon na duplom postu,

    ili ipak uzeti Samsung 840 Evo 128Gb za cca 150km (mislim da je takl tacan naziv i cijena..)
     
  9. Vedo

    Vedo Moderator

    Uzmi SSD prvo, preporod ces doziviti sa njim.