Mali upgrade pc-a

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by s!gMa, Aug 17, 2013.

  1. Pionir

    Pionir Overclocker

    AMD FX 8xxx sa vise plocica memorije boota sa manjom brzinom, dual ce pokusati 1866, quad ce biti 1600 :D i eto vidis da radi tako bez problema.

    Svaka ploca ima bazni RAM boot i OC.
    Bazni boot za njegovu plocu je 1333, sve ostalo je OC.
    (za moju plocu bazni boot je 1600/1333/1066, a sve drugo je OC ; 2800+(OC)/2400(OC)/2133(OC)/1866(OC)).

    SPD skoro svakog rama je boot na 1333MHz, kao kod ploce, ali procesor je 1600/1866 i on je trebao to da pukusa sta si napisao; " samo je u BIOS usao i prebacio memoriju na 1600/1866 i sve u dure".
     
  2. Majesco

    Majesco Aktivista

    Nisi me razumio, kod kolege radi bez ikakvog problema sa memorijom 1600, on je jedino usao u BIOS da bi je postavio na deklarisanu vrijednost, ploca je dizala Windows i na 1333 bez problema.

    @s!gMa
    Kod njega ploca ima 3+1 fazu koliko sam vidio, to nije dovoljno za FX, bez obzira sto je na listi podrzani.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Isti problem mi se sad desi,samo fanovi rade,nigdje beepa nigdje slike,izvadio bateriju,vratio,onda jos i ocistio usput pc i sve ko zuca radi,jedina razlika je sto mi nije nov pc nego ga vec koristim,prvi put mi se desio takav problem i hvala Bogu eto rijesen,probaj sa Clear CMOSom nista te ne kosta,traje 15sec a moze ti rijesiti problem..
     
  4. Pionir

    Pionir Overclocker

    Ja sam uporan zato sto je momak napisao da sistem radi sa AMD Phenom II X4 965.

    Oba procesora su deklarisana sa TDP 125W i do 1.4xxV , pa opet (mozda) ima rjesenje za te probleme :D

    Ako je moguce uci u bios, smanji t.j. ogranici voltazu na procesoru.

    Ako je Phenom II 965 C3 stepping ima nesto malo-malo manje V pod punim opterecenjem nego FX 8350...

    Zaista bi volio da momak moze proci sa minimum ulaganja.

    s!gMa, ako mozes pokusaj posuditi neki FX procesor, pa probaj to malo detaljnije ispipati...

    Ovo je solidna ploca : http://www.pik.ba/artikal/8290479/hit-p ... a-ud3-am3/
     
  5. SpookyMoO

    SpookyMoO Komšija

    Da novi topic ne otvaram,samo da pitam nesto u vezi meme.Kupujem u utorak ovu plocu http://www.asus.com/Motherboards/M5A78L_LE/ posto je moja definitivno provjereno odapela,i naravno treba mi ddr3 sada pa evo gledam nesto po piku.Ice sa ovim athloncem II X4 640 pa me interesuje da li mogu staviti 1600 MHz memoriju i sta treba u BIOSU da radim da bi je podrzalo?Vidim dosta ih prodaje ove 1600MHz memorije,a mozda je bolje da nadjem sta da ne trebam stimati,dakle 1333MHz mozda?Za sada kontam plocicu od 4GB.
    Hvala
     
  6. Bonded_by_Blood

    Bonded_by_Blood Aktivista

    Nećeš ništa izgubiti ako uzmeš 1600, ako nikako ne mogne samo ga spustiš/ostaviš na 1333, uz manju voltažu i latencije.
    Ako je deklarisan na 1600, moraćeš manuelno to odraditi, uneseš vrijednosti timing-a od proizvođača, voltažu na auto.
    E sad, proc ti nije klokan, znači moraćeš ram ratio mijenjat (kako se to već zove, kod mene je "4x, 5.66x, 8x" itd.) ili podignuti fsb, zavisi kakve su opcije u biosu.
    Neka me neko ispravi, ja mislim da tako ide.