Marketing

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Bumbe, Sep 7, 2018.

  1. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Ne bi trebalo da se zamjeri, to je konstruktivna kritika, ako to ne mozes prihvatiti nikada i neces napredovati..
     
  2. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    Ja sam stekao utisak da je covjek "bacen u vatru" bez nekog iskustva u ovoj oblasti. Iz najboljih namjera sam mu dao neki putokaz, a sto kaze kolega Mobsterc treba da prihvati pozitivnu kritiku bez zamjerki.

    Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk
     
  3. magic

    magic Guest

    Danas je glavni marketing po mom misljenju digitalni. Trebao bi da pravis kampanju na drustvenim mrezama.
     
  4. Bumbe

    Bumbe Aktivista


    Pozdrav druze,

    Nisam stigao ranije odgovoriti na ovu temu ( nazalost ) ali vidim da se skupilo dosta komentara i da je diskusija ustvari i pocela.
    Da krenem redom, iskren da budem nisam ocekivao bas ovoliko "negativnih" komentara, ovo sam smatrao istim pokusajem razgovora kao i razgovor kada sjedim i briefam sa prijateljima uz kafu, youtube tut, web seminar, konferenciju ili sta. Odnosno htio sam saslusati vasa misljenja i prijedloge.

    U marketingu sam ja poprilicno dugo, dizajnu jos vise, i nisam tele kao sto si ti to na prvu shvatio.
    Kakve veze ima sto ja primam platu za nesto sto ces me ti savjetovati ? Jel to nesto lose ili sta ? Savjet i ideja je su strašno slične stvari. Meni zapravo uvijek godi kada mi neko zatraži savjet ili ideju, odnosno imponuje mi.

    Pogriješio sam jer sam očgledno, preširoko postavio pitanje. Nema veze, shvatio sam to jako brzo.

    PS. ne bi da zvucim bezobrazno ali mislim da sam u sustini i postavio prave keywordse, samo je stvar sto ovdje poneki odmah na prvu gledaju da napadnu i negativno komentarisu, iako bi vjerovatno trebali preskociti temu i ne pisati nista, osim ako nemaju konkretno sta da kazu ili pomognu.


    * Sto se tice mog pitanja i trazenja pomoci, hvala svima koji su napisali neke konstruktivne prijedloge, ideje ili savjete. Vec se od pocetka sluzim digitalom kao vjerovatno glavnim sredstvom komunikacije.
    Nedavno sam u firmu uveo i viber marketing, odnosno upgradeovali smo klasicni nacin newsletterina putem maila, u viber direct lettere. Mogu reci da je to strasna stvar koja ne kosta toliko puno na mjesecnom nivou, a nama u firmi je povecala procenat prodaje za zirka 20-30%.

    Facebook i instagram adse slabo korisitm u zadnje vrijeme, nisam jos uvijek detaljno skuzio budgeting i targetiranje tamo. Klasicne objave na pageu radimo jednom ili 2x sedmicno i oni su iskljucivo vezani za sami brand, posto mi ne radimo B2C prodaju, nego samo B2B, tako da i nema svrhe oglasavati indvidualno proizvode, ili akcije.
    U proteklim danima sam radio na izradi modela naše nove prezentacijske police ( za premium objekte kao sto je recimo Bingo, Kerametal, Lamper itd. ) i zahvaljujuci selvinu, koji me spojio s kolegom koji se bavi 3dom, uspjeli smo napraviti idejno rjesenje, za koje sada trazim najbolju ponudu za izradu i kreiranje. Volio bih cuti vaša mišljenja o ovoj polici:
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  5. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Naravno da ima veze. Ali eto posto ti tvrdis da nema, kada god mi bude trebalo idejno rjesenje u dizajnu, ja se tebi obratim, ti to uradis, ja te nahvalim da dobijes i ti svoje imponovanje i svi sretni. Tebe naravno ne zanima sto cu ja to rjesenje prodati.
    Po meni je velika razlika izmedju savjeta i ideje. Kao sto si i sam poslije sumirao, kazes ne znas kako funkcionise targetiranje na fb, preporuka da to koristis je savjet a sada da ti ja kazem koga da targetujes je ideja i to se placa :)

    P.S. nas je ovdje malo, nemam ja nista od toga da te 'napadam' samo nemam dlake na jeziku i kazem ono sto mislim. U najboljoj namjeri ti je receno, jer tvoj post se sastoji od toga da ti trebaju ideje koje ces da naplatis, nema tvojih ideja, doprinosa kao sto to ima u ovo sada postu, gdje si objavio sliku pa trazis misljenje.
     
    Last edited: Oct 10, 2018