Mass Effect 2 (Xbox 360)

Discussion in 'Igre i konzole' started by neer, Jul 29, 2012.

  1. neer

    neer Aktivista

    Je li iko igrao originalni Mass Effect 2 na Xbox 360? Zanima me ovaj Cerberus Network koji besplatno daje neke dodatne misijie - je li on kao kod koji se iskoristi ili svaka igra se mora registrovati?

    Zanima me ako bih kupio polovnu igru da li će mi Cerberus Network biti dostupan ili ću ga morati zasebno kupiti.
     
  2. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Sa svakim novim primjerkom igre ti dođe Cerberus Network kod, koji jednom iskoristiš i to ti je to. I velike su šanse da će već biti iskorišten ako kupiš polovnu igru. Mada, nije riječ o nečemu posebnom što se baš mora odigrati (Zaeed je ionako osrednji lik, njegova misija je OK, dodatna oružja... sve zavisi od tvog stila igre/može se bez njih, a ni ostatak dodataka nije ništa mega-zanimljivo).
     
  3. neer

    neer Aktivista

    Je li Cerberus kod po principu scratch-koda ili svaka pokrenuta igra automatski registruje kod?
     
  4. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Scratch kod (kako ti kažeš) - dobiješ ga na papiru u kutiji sa igrom i registruješ na Xbox Liveu/PSN-u, te je onda zauvijek vezan za tvoj XBL/PSN profil.
     
  5. neer

    neer Aktivista

    Hvala! :wink: Pokušat ću pronaći neku verziju sa neiskorištenim kodom onda.

    Fakat šteta što BioWare gleda da na svaki mogući način ubije prodaju polovnih igara pa insistira na DLC-u i izbjegavanju GOTY verzija svojih igara.

    Vrijedi li uzimati ijednu od ovih ekspanzija koje nisu pokrivene Cerberus kodom?
     
  6. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Lair of the Shadow Broker je najbolja i najisplativija. Kasumi: Stolen Memories i Overlord su zanimljivi, ali ne znam koliko bi ti se isplatilo da ih kupuješ. Ako imaš priliku, tj. PS3 konzolu, uzmi PS3 verziju igre, sa njom dobiješ sve DLC-ove (osim zadnjeg, The Arrivala) na disku + Cerberus kod.

    Edit: ne znam koliko ti je ovo skupo: nove kopije ME2 za X360 za 15 funti (oko 20€) http://www.zavvi.com/games/platforms/xb ... rrency=GBP & http://www.shopto.net/xbox360/XB2MA09-mass-effect-2
     
  7. neer

    neer Aktivista

    Imam samo Xbox 360 tako da se baziram samo na tu konzolu.

    Ako bih našao novu ili polovnu verziju sa neiskorištenim Cerberus kodom onda bi za Kasumi - Stolen Memory (560 MP), Overlord (560 MP), Lair of the Shadow Broker (800 MP) i Arrival (560 MP) trebalo 2480 MP.

    Za kupovinu 2500 MP bi trebalo dodatnih 22 funte ilitiga cca. 52 KM samo za DLC.

    Fino li su to oni zamislili...
     
  8. Beeblebrox

    Beeblebrox Aktivista

    Narafski. Sreća pa sam sebi uzeo igru za PS3 i dobio sve osim Arrivala na disku :)
     
  9. neer

    neer Aktivista

    Ovo je jedan od momenata kada zavidim PS3 korisnicima, uz Uncharted i God of War. :mrgreen:

    Imam Mass Effect 2 i Dragon Age II već neko vrijeme na nišanu sa svim tim ekspanzijama, izgleda da ću ipak morati kihnuti lovu. :roll:
     
  10. neer

    neer Aktivista

    Je li iko uspio iskoristiti ovaj kod u zadnjih par mjeseci? Ovih dana završavam neke igre pa kontam da uzmem Mass Effect 2 no vidim i da nove igre imaju rok od 1. januara 2012. god. do kada se može iskoristiti kod. :|
     
  11. Piroman

    Piroman Komšija

    Vala bolje ti je sačekati barem još koju heftu, možda bidne kakvih akcija pred Božić i sl. :smt003
     
  12. neer

    neer Aktivista

    Ma obicno bude digital download, hocu da uzmem DVD verziju na Ebayu.