MasterBuild

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Feb 9, 2018.

  1. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    uhh kako je prelijep radni stol, gdje si ovo uzeo i koliko $? Iskreno, mozes sad napraviti workplace iz snova, extended podloga, dobar mis i tasta, malo očistiš radni prostor i to je to.
     
  2. heroic

    heroic Komšija

    Ovaj nered je privremeni, posto nije PC sklopljen onda moram laptop imati na stolu, tako da je ovo inace dosta urednije.

    Radni stol je Burotime Stripe dimenzije 180x80, boja ploce mislim da je natural oak, a noge grey (ne anthracite), cijena je povisoka 600KM, ali meni se najvise svidja sto je ploca debljine samo 18mm a ispod ima jako dobra metalna konstrukcija koja drzi stol na 10 tacaka, tako da je jako stabilan i nema uvijanja ploce iako je dosta tanka. Salon/prodavnica im se nalazi pored SCC-a.
    Evo ti link za englesku stranicu http://en.burotime.com/en/products/office-furnitures/operational-group/stripe-operational-series/

    Podlogu vec imam, Asus ROG Sheath, 90x44cm eno je na vrhu kucista vidi se kutija :D Nju sam sklonio dok koristim laptop smeta mi.
    Mis isto imam ROG Gladius, mozda cu zamjeniti za Gladius 2 zbog Aura sync. Isto sam ga sklonio jer za laptop koristim drugi.
    Tastatura Logitech K350 Wave, uglavnom kucam, rijetko kad igram igre.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Ovaj stol najvise moze kostati 100km izuzev ako mu je ploca puno drvo.
     
  4. heroic

    heroic Komšija

    Ja ne znam da u Jysku mozes za 100KM kupiti radni stol. Za stol istih dimenzija od Egger iverice su mi u Kalei trazili nesto ispod 300KM. Ovaj ima metalne noge/potkonstrukciju.
    Pogledaj malo cijene radnih stolova u salonima, ovaj je cak medju jeftinijim varijantama.
     
  5. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    Ultra wide je san


    svaka čast
     
    heroic and Aldiin like this.
  6. Almir

    Almir Komšija

    Moraao sam pročitati komplet temu radi ovog monitora :) ugl pratim temu

    Vidim da pričate o stolu ja sam prije cca 3g pravio sto od medijapana visoki sjaj dupla ploča 2x19mm i onda kantovano, mi živimo u bih i možemo napravit diy koji vani košta 5-10x skuplje, ja volim da ispod nema ništa radi nogu i još tako po mejeri zahtejva od skiravanja kablova i sl evo jedna slikica Samo što je kod mene sto plitak 50cm i sad vidim da 34 neće nikad ići na ovaj sto možda 27...

    [​IMG]
     
    forzamilan, heroic and zoi like this.
  7. heroic

    heroic Komšija

    Moze kod nas jeftinije se napraviti, ali opet mislim da ni taj tvoj stol nije bio 100KM. Samo materijala si sigurno imao barem toliko. Moze se za manje od 600KM dobiti ista velicina, pa cak i sa metalnim nogama, ali opet je to negdje oko 200-300KM. Cak i Burotime ima model Puzzle za 400KM u ovoj dimenziji, ima metalne noge, ali je radna ploca debljine 36mm.
    Meni nije odgovaralo da bude debela radna povrsina i nisam htio da budu "zatvorene" te bocne noge, zbog radijatora koji je sa strane i onda bi imao jedan ugao koji bi ustvari bio crna rupa za prasinu :D

    Jedan savjet, ti mozes staviti ovaj 34", pod uslovom da ga montiras na zid, ova debljina stola se odnosi na to kad je na svom postolju.
     
  8. Almir

    Almir Komšija

    Ne mogu da se sjetim cijena davno je bilo mislim čak 2014 kad sam radio,sto je preko 2m ovaj dio gdje su monitori to je isto dio stola tj medijapan na koji su pričvršćeni monitori a iza je more kablova, to je nevidljiv protstor od cca 10cm, nevolim kablove,prašinu, inače u podu vode u posebnu prostoriju gdje su kompjuteri tako da je workspace 100% tih što je jedan od glavnih ciljeva...reda radi monitori su 24inch, ugl ja sam iskopirao sto iz tog doba MrThaiBox123 tj Adama ko prati yutube scenu...sad pripremam v2 sve ide vani novi komp monitori itd ugl da ti ne kvarim temu kad dođe vakat otvorim svoju ali prikupljam informacije sa ov teme ;) i čisto da spomenem ko voli costum diy da može napraviti sto-workspace iz snova bukvalno ;)
     
  9. veki81

    veki81 Aktivista

    Sve ja to znam drug radio sam u Kalei samo mi zao da peru narod to ti je svako mogao napraviti za 100km pa i ti sam. taj komad iverice egerove je 20km a noge nisu skuplje od 80km da si sam kupovao.
     
  10. bhd

    bhd Veteran foruma

    @Almir

    ovo ja pokusavam da napravim, takodjer da bude monitor na zidu, i uza ploca, cisto da moze laptop stat, i mozda jos 10 cm max... za razliku od ovih stolova koji su bas siroki.
     
  11. heroic

    heroic Komšija

    Pa sad napraviti sam...ja ne mogu jer ne znam i nemam alat :D
     
  12. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam custom made stol platio oko 500-600KM, medijapan bijeli visoki sjaj kao na ovoj slici iznad, dimenzija kakvih sam ja nacrtao, ladice lijevo, desno police, standardno. Vjerovatno je materijal oko 200, eto nek je i 300KM u vrh glave, ali sta ces, kad bi se svi bavili svim i svacim ne bi nam trebala razlicita zanimanja. Dok ja ustedim tih 200-300KM i naucim se pravit sam, mogao sam zaraditi 3x vise svojim zanimanjem i gdje si onda bio, nigdje :D
     
    heroic likes this.
  13. veki81

    veki81 Aktivista

    Znas Boga mi :D. Bez zeze recimo kupis tu plocu koju imas a imas kamaru firmi koje prodaju ljudi ti odsjeku i naplate samo taj komad i okantaju,
    a te noge se zavrnu najobicnijim sarafima (vjeruj mi da je puno teze sklopiti kuciste :)).

    @Selvine, taj tvoj stol ide na spoj tipli ili ekscentar sarafa + ladice jeste dosta kompleksnije i uzima vremena a i mozes zeznuti stvar. Cijena je realna bilo da je lakiran ili da je u pitanju folija.
    P.S. Sumnjam da mozes zaraditi 3x vise jer montiranje tog stola traje manje od sat vremena ali eto ako vam je mrsko :D.
     
  14. selvin

    selvin Moderator

    Traje sat finalno montiranje onome ko se time bavi. Nema sanse da ja mogu ni za 3 dana to prvo sve nacrtati, skontati dijelove koje mi trebaju, kupit mehanizme za ladice i rucke, narucit da mi ljudi skroje dijelove, kupit tiple, sarafe, ljepilo sta sve ide i onda sve sastaviti. To je projekat za mjesec dana :D

    Sent from my 6045K using Tapatalk
     
  15. veki81

    veki81 Aktivista

    I otvoris temu Tejbl Prodjekt i lagano slike postavis :D.
    Haj necemo Heroicu vise spamat temu.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Sve ja to razumijem i ja bi volio da znam to uraditi. Upravo ovo sto selvin kaze, tebi je to 1h jer znas, ja bi radio mjesec dana i opet to ne bi licilo ni na sta.

    Nazalost imam jako losa iskustva sa namjestajem kucne izrade tako da vise ne dam ni drugima da mi rade nego kupim ono sto ima u radnjama.
     
  17. selvin

    selvin Moderator

    Ja sam uvijek za to da se svako bavi svojim zanimanjem i specijalizira za to. Ne kazem da treba sitnicavit pa neces kod kuce ni sijalicu da zavrnes, ali pravljenje stola je jedna od stvari koju treba raditi stolar ili neko ko se specijalizirao za to. OT je odavno, tako da cekamo @heroic-ove nove slike da nema haosa na stolu i oko stola, de to malo sredi pa slikaj :D
     
    heroic likes this.
  18. heroic

    heroic Komšija

    Evo sad htio naruciti Asus ROG GTX 1080 Ti i skroz ih je nestalo sa interneta, ocigledno se sprema ili dolazak 2080 serije ili su mineri sve pokupovali :D

    Cekam ili da budu nove kolicine po normalnoj cijeni ili GTX 2080 (Ti mislim da nece jos zadugo pa necu cekati)...toliko o tome da cu igrati GTA5 ovo ljeto.
     
  19. Loki

    Loki Komšija

    Načekaćeš se. :D
     
    heroic likes this.
  20. veki81

    veki81 Aktivista

    Jesi htio preko pika ili...
    Neki dan ja liku ugradio 2 komada momak uzeo preko pika, strix modeli cini mi se ako hoces mogu ga zamoliti da provjeri ima li jos.