MasterBuild

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by heroic, Feb 9, 2018.

  1. heroic

    heroic Komšija

    Ne bih preko pika, mislio sam preko amazona ili computeruniverse, garancija mi je bitna. Mislio sam strix ali onaj GTX1080TI-O11G-GAMING. Znas li koja im je cijena bila?
     
    Last edited: Mar 19, 2018
  2. Neso

    Neso Komšija

    Nemoj tako skup hardware da kupujes pred samu najavu sljedece generacije. Strpi se do iduce sedmice pa vidi sta ce Nvidia reci. Poslusaj me, bit ces mi zahvalan :) Imas spremnu lovu, sto je bitno, neces vrat slomit cekajuci jos malo. Znam da ti nije lako gledat crn ekran na PG348Q, ne bi ni meni bilo :D
     
  3. heroic

    heroic Komšija

    To cu te definitivno poslusati, vec sam bio odlucio da cu sacekati na 2080, ne mora biti 2080Ti, samo nek bude u rangu 1080Ti.

    Jedino 8700K uzimam odmah, necu cekati na 9700K, to mi nista ne mijenja.
     
  4. Neso

    Neso Komšija

    Nece 2080 Ti jos dugi period ugledat svijetlo dana, o tome i ne razmisljaj sad. Medjutim, ako na launchu, maznes GTX 2080 po MSRP cijeni, na konju si. Platit ces mozda 30% manje love za GTX 2080, naspram napumpane cijene 1080 Ti, a dobit recimo 20% performance bump sa Turing/Volta grafom (kako god se vec arhitektura bude zvala). Samo sad uprati desavanja oko GTC-a i sta ce reci.
     
    heroic likes this.
  5. veki81

    veki81 Aktivista

    2150km komad
     
  6. Neso

    Neso Komšija

  7. Esh

    Esh HWB

    Pa kartice su out of stock preko sajta zadnjih godinu dana..
     
  8. heroic

    heroic Komšija

    Vidjet cemo, ako bi do ljeta nekad mogao nabaviti, to bi bilo super.
     
  9. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Moram ubosti dobar trenutak da prodam svoju 1060-ku.
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Nisu bas sve bile out of stock... Mislim da su low end kartice i Titan bili ok
     
  11. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Eo riješenje za kolege XTRagea i Heroica :D

    [​IMG]
     
    heroic likes this.
  12. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Haha, moja odmara 95% vremena, i ako je prodam sve su sanse da necu uzimati drugu, slabo nesto imam volje za igranjem.
     
  13. heroic

    heroic Komšija

    Dosta grafickih je skroz nestalo na computeruniverse/amazonu. Da li je samo rasprodano ili imaju neke info pa ne narucuju nove, ne znam.
     
    Last edited: Mar 28, 2018
  14. heroic

    heroic Komšija

    Opet ja :D Build se blizi kraju, a MasterLiquid Maker 240 jos nije dostupan (osim u Australiji) pa sam mislio sebi naci alternativu. Sastavio sam neki watercooling na ekwb pa me zanima misljenje je li ovo ok (kao alternativa u slucaju da do kraja maja ne bude dostupan ovaj CM kit)? CPU je 8700K, GPU nemam jos uvijek, bit ce 1180 serija, ali ne planiram ga hladiti vodenim. Ventilatori su MasterFan Pro Air Pressure 120mm.
    [​IMG]
     
  15. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ok je sve.
     
  16. heroic

    heroic Komšija

    Je li dovoljno 240mm radijator ili da stavim 280mm, moze i 360mm ili 280+140?
     
  17. Sena

    Sena Veteran foruma

    Najbolje ici na 360mm.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
    heroic likes this.
  18. heroic

    heroic Komšija

    Hvala Sena!
     
    Sena likes this.
  19. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uzmi koje koljeno od 90 stepeni, da bude ljepse.
    A mozes i od 45.
     
  20. Sena

    Sena Veteran foruma

    Ako ces ici na ovaj rad, idi na ek vardar ventove od 1650 rpm.