Matična ne baca sliku?

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by _amar, Oct 22, 2013.

  1. _amar

    _amar Aktivista

    Pozdrav svima :smt006

    U računaru imam matičnu Asus M2N68, u kombinaciji sa AMD Althon 64 x2, 2 gb ddr2 rama, i grafička 9600 GT!
    Eh sad problem je sljedeci, ostavio sam racunar upaljen i izasao na kafu, vratim se, crna slika na monitoru, racunar upaljen! Restartujem ga, ne baca nikako sliku na monitoru, samo pisti sa maticne! Gledo sam na Asusovoj stranici znacenje zvukova, znaci prvo ide jedan dugi, tri kratka, i pet jos kraćih. Jedan dugi i tri kratka upozoravaju na problem sa grafičkom a pet kratkih sa procesor! Eh sad je li moguće da u isto vrijeme otkazu i procesor i graficka? Graficku i ram sam mjenjao, al opet isto! Sve temperature su bile ok, nista nije OC-ano! Procesor drugi nemam, al jel moguce da on pravi problem? Ili je ipak samo maticna sazrela za zamjene?
     
  2. efo

    efo Komšija

    Probaj resetovati bios. Ako ne znas kako najlakse ti je da izvadis malu okruglu bateriju na maticnoj i ponovo vratis nakon par sekundi, nakon cega ponovo upalis kompjuter.
     
  3. _amar

    _amar Aktivista

    To sam prvo i uradio, prije nego sto sam mijeno ista!
     
  4. Tensai

    Tensai Komšija

    Najverovatnije da je grafička otkazala.Probaj stavit drugu pa vidi šta će biti.
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Kaze da je mjenjao i graficku i ram da je bilo isto. Onda sva sumnja pada na maticnu.
     
  6. Tensai

    Tensai Komšija

    Pa ti beepovi znače da je do grafičke.Može biti i sto da je napojna vrisnula i da ne daje dovoljno struje grafičkoj.Je li druga grafička koju si probao traži dodatni 6 pinski konektor?
     
  7. _amar

    _amar Aktivista

    I ja sam ispocetka konto da je do nje, al stavljana druga, ne trazi dodatno napajanje i opet isto! Cak sam primjetio da bila ne bila graficka u racunaru on isto pisti :)
     
  8. Tensai

    Tensai Komšija

    Pa može vrlo lako biti i do napojne da ne daje dovoljno struje matičnoj i ne može da baci sliku.Probaj još napojnu zamijenit prije nego što okriviš matičnu.
     
  9. dmr

    dmr Veteran foruma

    probaj jos i sa samo jednom plocicom rama.
     
  10. _amar

    _amar Aktivista

    Sve kombinacije sam isprobo, nista nije uspjelo! Dns mi dosla nova ploca, zamjeno, od prve upali :)
    Hvala svima na pomoci!
     
  11. bojler

    bojler Aktivista

    Pa eto to ti je kod mene problem bio... pokvaren procesor 100%
     
  12. _amar

    _amar Aktivista

    Procesor mi je isti ostao, nije do njega!
     
  13. bojler

    bojler Aktivista

    onda do ploče