Maximum

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by antonio, May 11, 2004.

  1. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Antonio:

    Slazem se sa kolegama maticnu i ram bi trebao promjeniti i naravno preci na nf2 sistem ali polahko sve dodje sa vremenom.

    Grafulju ako je zaljucana kao sto syss kaze ne diraj. Ako je mislis flashovati 50-50 su ti sanse pa ti to nebih preporucio.

    Sto se tice CPU-a oprobaj digni magistralu na 133 i ako ti se ne upali monitor otvoris i preko jumpera resetujes bios i onda ispocetka trazi najvecu vrijednost na kojoj ce raditi. Kolika je temp. bila na 2.4 ako je bila do 55 onda mozes na 2.66 100%.
    Ako bude se probudio na 2.66 onda testiraj imas igrica iskreno ja bih ti preporucio colin mcrea 4 jer mi je jedino on (uz FAR CRY) (i to poseebno staze spanija i amerika) na 3200+ na 1.7 pa sam morao malo na 1.725 i sve je radilo. Prime95 mi je prolazio i nekoliko sati ali je ovdje stao.

    Toliko od mene nadam se da sam ti pomogao.

    POZDRAV
     
  2. antonio

    antonio Aktivista

    Oprostite što puno pitam ali jeli se to diže tamo na frequency and voltage u biosu.

    Ja odem na voltage i piše mi

    2%
    4%
    ...

    Tu sam zapeo. Ponovo se ispričavam.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    pa nemoj odmah po voltaži udarit... prvo stavi fsb na 133/533 i to je negdje teorijski max tvoje memorije, ako sve radi bez smrzavanja to je onda to... možda možeš još nešto sitno "izvuć", al to nije vrijedno spomena.

    a što se ovih % tiče, kalkulator u ruke i računaj koliko je 2% od default voltaže (ne znam kolika je ona na p4 2.0).
     
  4. antonio

    antonio Aktivista

    Procesor sam stavio na 133 i onda mi je radio na 2.66GHz, ali bi se nekad upalio a nekad bi stao ili poslije welcome-a pokazao plavi ekran. Pisalo je nešto dumping memory neznam točno i odbrojavalo sec.

    Što se tiče grafičke znam nekoga ko mi je može flashat.

    Meni je defaultna voltaža 1.5
    1.5+2% 1.53
    1.5+4% 1.56

    I tako dalje. Dokle mogu ići?
     
  5. pentium4-athlonxp

    pentium4-athlonxp Aktivista

    Ma dumping memory bi trebalo da bude do memorije ali svakako to nemoze biti istina jer memorija mora moci ona je Pc266 tj 133 mora moci..


    Grafu nemoj dirati

    A idi postepeno dignes na 1.53 pa onda stanes probas ako zapne dizi dalje idi na 1.56 pa stani itd.

    najbolji pokazatelj dokle smijes ici ti je temperatura ako na tako overclockovanom p4 2,66 temp je visa od 55 onda nemoj dirati napon i vozi na maximalno stabilnom fsb-u bez dizanja napona i sa nekom tempom do 55CCCC. U svakom slucaju nedaj da ti temp predje 60 jer itekako zna da uspori komp.
    Znam iz primjera mog starog P4 kojeg sam vozio na 1.9 na 64C.


    Pozdrav
     
  6. AggressoR

    AggressoR Aktivista

    neka onda pokusa zakljucati brzinu memorije i samo dizati fsb procesora(ako moze na maticnoj)
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    dumping memory je prvenstveno znak prevelikog clocka i znači da je cijela stvar turbo nestabilna.
     
  8. antonio

    antonio Aktivista

    Stavio sam ga na 2.5 i radi odlično.

    Grafičku sam uspio clockati sa omega driverima.