1. NAILS

    NAILS Moderator

    Vidim nekoliko puta spomenut na forumu ali nema svoje teme.

    Cini mi se zanimljivim broswerom nego me zanima da li neko zna kako vec editovane postavke postaviti na neki acc ? Znaci postavio sam speed dial, editovao youtube extenziu itd itd ..nakon toga napravio acc i kada se ulogijem budu defaultne postavke.

    Pa da ne stimam opet ponovo kako da te postavke sihronizujem sa acc ?

    I ne nalazim skin za ovu 4.x verziju pa ako neko zna gdje skinuti neku crnu, bilo bi super. SMeta mi ova bijela.
     
  2. zoi

    zoi Veteran foruma

    Kakav je to browser koji je već stigao do četvrte verzije a da se jedva pročulo za njega :D
     
  3. NaLe!

    NaLe! Aktivista

    Dobar je browser, malo karakterističan, jer koristi ili IE ili Chromeov engine (Trident ili WebKit) za prikaz stranice. Nafilovan s jako puno opcija, brz. Na EdgeHD (Atom procesor neki, mislim 1,6Ghz), puno stabilnije i brže radi od ovih poznatijih (Chrome, IE, Firefox, Opera), ovo ti potvrđujem iz prve ruke. :)

    Nije se čulo za njega jer je počeo kao nadogradnja na Internet Explorer 6, dodavanje tabova i sl. Zbog IEa samo i radi na Windowsu.


    Nails:
    Valjda bi trebalo da radi ova opcija, iskreno nisam je testirao, ali kada se ulogujem na stranicu od browsera, uredno mogu pristupiti bukmarcima. Sigurno ti nije nešto promaklo u tom svemu?
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Problem je sto nisam nasao opcije da povezem postavke koje sam editovao bez ikakvog akaunta. Pa kada se ulogijem onda se postavke promjene kakve su od tog acc. Znaic trebao sam prvo uraditi login pa onda edotovati.

    No, nema veze. Izbrosao sam 4.5 verziju i stavio neku 3.5 na koju sam nbacio drugi skin jer skinova nema na četvorci a prije uredjivanja sma se ulogovao tako da je sada valjda sve vezano za acc.

    Inace, primjetio sma na četvorci da youtube kao steka. KAo da nije 30 FPS nego 20.. ima razlike. Koristim ovu ekstenziju:

    http://extension.maxthon.com/detail/ind ... ew_id=1201

    I u postavkama, na flasm WMode staviti direct ili neku drugu opciju i klipovi su onda isli glatko. Nije da su trzali vec kao da je losije nego recimo na kromu. Sa v3 to nisma morao editovati. Klipovi idu fino.
     
  5. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja sam ovaj browser spominjao i preporucivao u zadnje vrijeme,posebno za gledanje flash videa ,ide kao munja,klip samo bljesne i pocne loadovati,nema onog iritantnog cekanja od 4-5 sekundi kao kod mozille
    treba malo navikavanja (barem meni) na njega i na ona slova,za moj ukus su presitna i sto je najgore,kada se zumira stranica,nece da ostane zumirana kada se ponovo ucita ista stranica,iskreno ovo mi najvise smeta
    a barem na mom racunaru je najbrzi browser,puno brzi i od chrome-a i od mozille
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako govoris o tome da recimo zoomiras HWB pa kliknes na index i on se vrati na defaultnu velicinu, kod mene nije tako. Stoji zoomirano dok koristim.

    Slova su meni jednaka na svim browserima tako da ne znam sta ti tacno smeta.

    Na kromu takodjer klipovi krenu odmah bez pauze.
     
  7. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    nije nego kada ponovo otvorim stranicu vrati zoom na 100%

    a slova su mi nekako sitna i tanka,nisu mi takva ni na jednom drugom browseru
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmm.. kod mene su jednaka slova na svim browserima:

    [​IMG]

    Jesi li probao drugu verziju, instalaciju na novo itd itd ?
     
  9. zippoo

    zippoo Veteran foruma

  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Nista.. probaj druge verzije.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    evo danas po prvi puta isprobah ovaj browser, nakon što sam pročitao dosta pozitivnih kritika o istom.

    prvi utisci su jako dobri + ne jede puno memorije (manje od chrome-a i IE-a).


    P.S. ovu temu treba prebaciti tamo gdje su i ostale browser teme. nadam se da moderatori čitaju :)
     
  12. Ninja

    Ninja Komšija

    Maxthon je odličan. Uskoro postaje moj default browser.
     
  13. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    zasad imam dvije zamjerke:

    1. često se dešava kada npr. otvaram link na istoj stranici (npr. forum, pa hoću drugu temu da otvorim) on otvara novi tab. ne mogu nikako da namjestim da mi ne otvara novi tab na istoj stranici, tj. nekad ne otvara, a nekad otvara;

    2. nekad ne prikazuje rezultate preko googla, ako se ne upiše cijela adresa sa www.
     
  14. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    ja nemam tih problema,a browser je brz ko munja,na njemu gledam flash video,na mozili mi malo steka YT a na ovom ni sekunde
     
  15. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    eto meni se nekad to dešava, nekad ne. nema pravila.

    ali i bez obzira na to, sve pohvale za ovaj browser.
     
  16. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dobar je browser ali ne mogu pokrenuti BF3 preko battleloga.
     
  17. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    ne znam jeli neko od vas imao sličan problem...

    elem, na poslu nam konačno zamijene xp sa win7 i skinem ponovo ovaj maxthon, međutim ne radi mi pop-up blocker, niti adhunter. uredno stoje uključeni ali ništa ne blokiraju. dok je bio xp (na njemu su bili i chorme i IE još instalirani), uredno je blokirao. sad na čistoj sedmici ne radi to.
     
  18. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Najbolji browser do sada (nakon 45min korištenja) brzina,5.1 zvuk , no blury text,flash ....fantastičan , v.4.2.1 . Default :)
     
  19. joyjoy

    joyjoy Aktivista

    Prerano sam se obradovao , bugovit je itekako; kod Firefoxa zbog flasha opterećuje grafu ali ovdje nisam skontao ( ni u Taskmanageru) šta to ponekad opterećuje gpu!!! također nema mogućnost za Adblock (hajd to se riješi sa AdFenderom).... povratak na Operu :(
     
  20. Pionir

    Pionir Overclocker

    Cekaj, zar nema opciju kao IE na View-zoom=biras velicnu (kod mene je 125%) i radi svaka promjena ili na Chrome napredne postavke :
    [​IMG]