Medi8er - MED500X

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Nani, Dec 4, 2009.

  1. Tata

    Tata Novi član

    Da, navodno da neke video formate ne prepoznaje, a to je uredno radilo u beta fazi... k'o da im M$ pomaze u razvoju :)
     
  2. Ghostbusters

    Ghostbusters Aktivista

    Nani kako da instaliram YAMJ ako ti niej tesko da pomognes,neznam ENG pa imam problema sa instalacijom.
     
  3. apokalipso

    apokalipso Aktivista

  4. Nani

    Nani Komšija

  5. zelenbaba

    zelenbaba Novi član


    Ja sam uradio sve kako si napisao, filmovi su mi u mkv i mp4 formatima, jedan fodler jedan film, ali mi se na mede8eru ne prikazuje nista osim filma. Ima li veze to sto sam Template stavio u full hd rezoluciji, a televizor mi podrzava nesto manju?
    Da li racunar mora biti povezan sa mede8er-om da bi se sve prikazivalo ili ne ? Gdje grijesim ?
     
  6. zelenbaba

    zelenbaba Novi član

    Ja sam nesto bio zabrljao sada je sve ok, ali nazalost trenutno imam mnogo gori i ozbiljniji problem, a to je da mi filmovi sjeckaju.
    Pokusao sam na dva razlicita HDD-a (WD Caviar black640Gb i stari WD-ov od 160Gb )i ponavlja se isto.Formati su mp4 i mkv i nisu 1080p vec 720p rezolucije.
    Trzanja nisu velika, ali kvare uzitak i definitivno nisu ugodna. :(
    Da li se nekom slicno desilo i postoji li rjesenje, da nije stvar u formatiranju ?
     
  7. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Pošto sam laik za ove stvari,interesuje me da li je ova stvarčica još vrijedna kupovine za ove pare,s obzirom da bi je koristio najviše za gledanje mkv 720p filmova?Da li je neki novi uređaj za ove pare trenutno povoljniji?

    Ima li u sebi hard disk ili se mora kupiti naknadno?

    Gdje ga se može kupiti u Sarajevu?

    Izvinite na moru pitanja,ali jako mi je stalo da napokon na svom Panyu gledam hd materijal.

    Pozdrav svima. :wink:
     
  8. JVC

    JVC Overclocker

    Vrijedi sigurno, imas ga u Game Shopu merkur OtokA 314km. 2g. garancija.
     
  9. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Hvala buraz na informaciji,a samo mi još reci ima li u sebi hard disk da ne moram kupovati?
     
  10. JVC

    JVC Overclocker

    Nema hard disk moras se snaci i nabaviti jedan, ali danas su diskovi jeftini na primjer u Baricu ti je wd 500G 105KM sa 2g. garancije.
     
  11. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Evo Medo je lego,samo me interesuje gdje tačno misliš 'kod Barića' da ima externih hdd za 105 km? Je li to u Sarajevu ili?

    Još jedno pitanje-da li mogu trenutno bez externog prikopčati medu na svoj hdd na pc-u i da vrtim filmove?

    Hvala unaprijed. :smt006
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Nije eksterni nego interni WD GreenEdition, odlican za takve namjene (imam 2 Kom.) ugradis u Medu i manje guzve na policama.
    nazoves Slavoljuba i covjek ti donese kuci ili se nadjete, dobijes sve regularno to je firma samo je covjek raja pa se sve sa njim da rijesiti.
     
  13. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Da,u pravu si interni otkud ja odoh na externi. :mrgreen:

    Ok za lika,ali kako da dodjem u kontakt sa njim,gdje se nalazi?

    Kupio bih to odmah sutra jer mi je medo tu na stolu a nikakve koristi veceras od njega.
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    barico.net

    Barico d.o.o.
    Nikole Pašica 14
    Istočno Sarajevo
    Bosna i Hercegovina


    +387.57.320.880
    +387.65.620.117
     
  15. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    E hvala majstore. :smt002
     
  16. JVC

    JVC Overclocker

    I Vedo ima dosta pozitivnih iskustva sa Slavoljubom, tip je legenda ja ga znam nekih 7-8g.
     
  17. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    A vidim po vama da je lik rega,a tako se jedino i posluje kvalitetno.

    Sutra namjeravam spajati medu a blage veze nemam oko kreiranja internet konekcije i nadogradnje firmwarea za njega,pa mogu li se osloniti kraljevi moji na vas sa pokojim pitanjem ako gdje zapne?

    Hvala vam i do sada puno ste mi pomogli. :)
     
  18. JVC

    JVC Overclocker

    Nema problema, nemozes. :lol: :mrgreen:
     
  19. Tata

    Tata Novi član

  20. Jasko78

    Jasko78 Novi član

    Evo medo je u pogonu i sve fercera perfektno,tako da nebi se nešto upuštao trenutno u nadogradnju novog firmwarea, s obzirom da nemam nikakvog iskustva sa istim.

    A šta se može eventualno zeznuti sa flashanjem,čuo sam da to nije baš za igrati se i na drugim forumima?

    Hvala ti svakako što si uložio truda i linkao mi novi firmware. :smt002