Media Player Classic 6.4.8.3/4 - provucite film kroz shadere

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by HamziBeg, Mar 27, 2005.

  1. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Hm.. sinoc sam otkrio ovaj fazon i msilim da ce vas sviju zanimati. Naime u vrlo dobro poznatom, rabusnom i "mocnom", malenom playeru (sa imenom koji podsjeca na praoca Windows-ovog playera koji je danas dosegao 10-to izdanje) u novoj verziji su ubacili i ovu, po meni jakuo zanimljivu funkciju.

    Sve sto je potrebno je DirectX 9 Renderless (output) + 3D teksture u renderiranju + Pxel Shader 1.0/2.0 Kartica, 2.0 se vise preporucuje.

    Ako ste ovo podesili (View -> Options -> Playback - Output) onda desnim kliko dok film radi mozete ukljuciti neke od predefinisanih shader efekata ili napraviti sopstvene.
     
  2. ming

    ming Veteran foruma

    Dobar svaka cast neka nesta korisno.
     
  3. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Cooool!
     
  4. Blade

    Blade Novi član

    korisna opcija 8)
     
  5. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    Ja ću pokušati kad skinem tu verziju u mene je baš klasična :mrgreen:
     
  6. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    Ahh... osjecam se prosvjecen... napokon totalno "legalan"... dosao sam "tobe" :) Koristim Linux i surfam sa njega... VectorLinux SOHO 5. Cool stvarka... ranije sam koristio Peanut Linux, QNX 6 ali nije bas nesto... sa VL SOHO 5 odjdu gotovo sve alatke potrebne za rad (sve sem igrica) tako da nije bas dosadan.

    Htio sam napomenuti da MPC 6.4.8.3 nije bas stabilna i bugovita je... pa je iybjegavajte jer je izasla jaca verzija koja je stabilna.

    Shader fazoni u filmu su stvarno "strava"! :wink:
     
  7. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    @hamzibeg - Vrijedi li mi instalisati na drugu particiju LINUX Red Hat 8.0??
     
  8. ming

    ming Veteran foruma

    Nismo probali al ovaj navedeni je potpuno besplatan i vrijedi downloada.
     
  9. HamziBeg

    HamziBeg Komšija

    @Dzahdo - Probao sam SuSe 9 odlican je... i podryavaju dual boot... koriste lilo okruzenje za odabir sistema koji ce se podignuti.

    Po mom iskustvu bitno je da ti je kernel stabilan a iszgled je kod svih distribucija, manje-vise, isti jer koriste KDE, IceWin ili Gnome okruzenje.

    EDIT: Usput kakva je ovo "sisy revija"... sada ce svi poceti koristi golisave avatare. Kome je do koka ajmo na Google - > Mdels :)
     
  10. Dzahdo

    Dzahdo Aktivista

    To da vas malo ometa dok pišete i da vas zbunjuje 8) Izvinjajem se za spam :wink: