memori kartice za K750

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Jan 21, 2007.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    zelim da kupim novu memori katru za svoj k750, znali neko dali podrzava od 1 GB i 2 GB..

    znam da generalno pise da moze podrzat 4 GB ali su mnogi imali problema sa 1 GB i mobitel je mogao prepoznat samo 128 mb snimljenog sadrzaja
    ..i jos jedno pitanje, dali k750 podrzava samo sony mem kartice

    treba mi informacija iz prve ruke

    i ako moze 4 GB znali neko dali uh ima nabavit kod nas u BiH

    poz
     
  2. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Podržava ove kartice tj. samo Sony-eve

    # Memory Stick Duo™ podrška
    # Memory Stick PRO Duo™ podrška
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    a koliko kostaju, recimo od 1 GB i dali podrzava do 4 GB
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    A da pregledas cjenovnike nekih firmi?
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    OT: D_F, avatar ti je zakon. :mrgreen:

    Ja mislim da ne mogu kartice preko 1GB.
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Podržani formati : Memory Stick Duo, Memory Stick Duo Pro,
    Uz aparat : 64 MB
    Maximalno podržano : 4096 MB

    Ovo je sluzbeno. Mozda u praksi ne moze.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    ma znam i ja da pise:

    Kapacitet : 41 MB

    Eksterna
    Podržani formati :
    Memory Stick Duo, Memory Stick Duo Pro,

    Uz aparat : 64 MB

    Maximalno podržano : 4096 MB

    ali pitam dali neko zna iz prve ruke, da koristi 1gb ili 2gb.. neki ovako govore a neki onako.. i sto pise 4gb ako ne moze ni preko 1gb

    a za cjene pita zato sto svaka radnja svoju cjenu stampa tako, nebi mi bilo lose da nadjem sto povoljnoje jer ne mislim memoriju kupovat svaki dan. ..
     
  8. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    ako ima problema sa vecim karticama, flashas ga na zadnji firmware i stvar vjerovatno rijesena.
    inace i drugi proizvodjaci rade mem. stick duo kartice, tako da nisi ogranicen samo na sony. sandisk radi najbrze kartice.
    4gb memory stick je ipak jos uvijek egzotika. preskupo...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    ma znam da i drugi rade kartice ali mi je receno da podrzava samo sony.. a predpostavljam da bi moglo 4 gb ili 2 gb sa recimo novim softwerom ali kako da saznam mozel kod mene.. sem jedino da uzmem od nekoga pa da probam ali kao sto rekoh, nikog nisam nasao

    nista, provericu jos dok se ne odlucim da kupim

    u svakom slicaju hvala Bahamut Zero
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Manjaj smedje Memory Stick kartice, HighSpeed varijanta mucho bolje od plavih.
     
  11. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    da, to stoji, ali sandisk-ove regularne su brze od sonyjevih smedjih. imam ja smedju za psp, i velike razlike nema u brzini u odnosu na onu obicnu od 32MB koja je dosla uz psp... :|
    al to je vjerovatno zato sto psp ( a vjerujem i doticni telefon ) ne podrzava highspeed kartice. to je valjda samo rezervisano za digitalce...
     
  12. ming

    ming Veteran foruma

    P9xx radi sa highspeed karticama, vjerovatno i noviji telefoni imaju tu podrsku.
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    e onda super. al bolje da provjeri da ne daje nekih 20% vise love za highspeed mem. stick...
     
  14. Shenron

    Shenron Komšija

    Znam da je recimo kod Nokia 6230i, koja sluzbeno podrzava do 512MB moguce staviti i 4GB karticu, ali samo kada se formatira preko nekog card readera. Ako se prepusti telefonu da to radi onda se sve sjebe.

    Mozda je tako i sa SE.
     
  15. Sale

    Sale Aktivista

    Sta mislite o
    Memory stick PRO DUO, 1 GB, takeMS 38,00 KM
    Memory stick PRO DUO, 2 GB, takeMS 59,00 KM

    iz genelec-a

    podrzavali k750i i te kartice i isplatili se kupovati jednu od tih :| :wink:
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    nisam bas ljubitelj doticne marke, ali ako je ovo cijena sa PDV-om, onda se 2GB isplati itekako. kad se sjetim da sam prije 2 god. 2GB stick platio 300 cad baksa... :cry:
     
  17. Sale

    Sale Aktivista

    ma i da je bez pdv-a cijena nije nesto skupa... odnosno i da je 70KM nije skupo ipak je 2gb :wink:

    nego znaci... ta memorija moze na k750i :wink:
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    ha.. sta znaci moze.. kod mene r1ca021 sw od 1GB karticu je naj normalnije prihvatio dok starije verzije sw nece ni da pokrenu, neki zapinju, koce, neki resetuju a neki ne prepoznaju sav sadrzaj kartice

    ..naj bilje uzmi i probaj, sto se tice cjena vise nego smjesno pa ja sam svoju eto u januaru platio 100 km.. bila 120 i covjek mi dade za stoju bez racuna a sad.. trijest marki
     
  19. 3125

    3125 Komšija

    Cijene su bez pdv-a.
     
  20. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ovako...ja imam od take MS-a RS MMC karticu od gigu za N6630. Radi ona dobro već pola godine, ali mi trza kada snimam klipove, spora je, sporije prebacujem sa nje slike i sporije prebacujem na nju muziku. Dok sam isto od njih imao tu istu ali od 256 MB i ona je radila bez problema, nije ništa trzalo. Moja preporuka ti je da tražiš neku drugu marku ako ti već nije bitno snimanje video klipova ili neceg treceg :wink: