Memory kupnja

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by igor.g, Jan 30, 2008.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    sad sam gledao crucial i nemaju 2x2 sa heat spread nego obicni koji izgledaju kao value,kontam onda da uzimam jedan od ovih 2x2mem pack, od muskin,geil,corsair,ozc i kingston pa da cujem preporuke i koja je od ovih the best po performansama i po oc

    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820144213

    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820144098

    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820146726

    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820145176

    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820227280

    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820227270

    http://www.newegg.com/Product/Product.a ... 6820104001
     
  2. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ma neces nigjde naci dobre OC memorije a da je u keksu 2 GB.
    Slobodno ti uzmi 4x1GB ako ti je potrebno

    Evo imaš u Linksu u HR kekse po 1GB vrlo povoljno.

    A od svih gore navedenih ja bih ti samo mogao preporuciti mushkinove.
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  4. igor.g

    igor.g Komšija

    ma i ja bi il ovaj mushkin koji ide na 1086MHz ili ovaj geil koji ide na 11xxMHz,sa ostalim nisam upoznat do koliko idu,a ti rece da je bolje 2x2 pa ja gledao samo to .A za problem prepoznavanja 4gb kod 32bit (xp i vista) postoji li problem kad uzimas 2x2 da ti gleda samo 2gb memorije jer ja mislim nije isto kao kod 4x1 jer ti tada gleda 3gb ili 3,5 ali kako "otkine" od 1gb da bude 512 ili se dodaje kao 4modul samo 512mb ali se gubi DC,i cuo sam da sad u vista 32bit sp1 ce biti podrska za 4gb memorije bez ikakve zajebancije ,a takvo slicno ima na xp 32bit samo moras neke cake uraditi i naravno ako si sretan pa ti uspije na sistemu posto to varira od konfe do konfe
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Za pocetak, pokusaj pisati smislene recenice i koristi interpunkcijske znakove. Jako je tesko procitat to tvoje, krenuo sam pa odusao. Ali odoka mi se cini da je to kvalitetan materijal za roflmao temu, pa cu quote-at.
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    za početak... kakvu točno razliku očekuješ između vulgaris kingmaxa 800 i neke turbo-drq-mega na 1066? ako realiziraš onu maximus ploču mislim da će ti brzina rama biti vrlo nebitna u kratkom roku.
     
  7. nFare

    nFare Komšija

    Taman htjedoh pitat kakvu plocu namjerava uzeti jer ce mu prije ona zadati FSB wall nego sto ce ga mema ostetit. Ja ne vidim bolje kupnje od onog supertalenta OC edition sa heatspreaderima i koji usto kosta 55 km 1GB. Sve sto mislis bacit para u RAM daj u maticu i napojnu.
     
  8. igor.g

    igor.g Komšija

    napajanje - fortron everest 800w
    valjda je kompatibilan supertalent na maximus formula ploci a ako kojim slucajem je nema na onoj compability listi ne mora znaciti da nece raditi ispravno,trebam vidit kakva je mema. i fsb wall na ovoj ploci je stvarno velik tako da ce prije mem ili cpu biti granica
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    omg tebi nema pomoći druže na žalost :)
     
  10. ming

    ming Veteran foruma

    Syss imas ove likove u manualu IT prodavnica. Dodje sa cjenovnikom zaokruzio sve najskuplje komponente (nebitno jesu li kompatibilne), mojne se trositi na ovom threadu.













    Maximus :lol: :lol: :lol:
     
  11. igor.g

    igor.g Komšija

    sta fali maximusu i nije najskuplja ploca
     
  12. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    Kupovanje ploce skuplje od 200km na ovom forumu se smatra javnim *adrkavanjem.
    Cak sta vishe bolje da si nekom nesto javno opsovao nego radio marketinski posao za Asus.

    Ukratko uzmi najjeftinije ddr2 memorije ( od ocanja nemas ni 5% performansi), moj savjet nemoj kingston jer sa ove zadnje serije sa Asus plocama prave poprilicne probleme.

    Kompatibilnost izmedju ploce i memorije je nesto sto trebas licno probat a te liste proizvodjaca su samo za popunjavanje manuala.

    I sad nek neko ne kaze da se ne trudim .....
     
  13. syss

    syss Veteran foruma

    ma dobro nadrkavanje, ovo-ono... do sada nisam susreo NI jednu "high-end" ploču bilo amd, bilo intel da nisu imale neke gro probleme, od clockanja ništa, kompatibilnosti sa ramom nula, umiru ajmo reći često (vidio sam par komada na servisu, ali se zato ni ne prodaju u vagonima).

    treba poznavati jako dobro bios i postavljanje istoga kako bi to sve skupa skladno radilo (ako izuzmemo compatibility issues).

    što se memorije tiče, slika govori 1000 riječi:

    [​IMG]

    [​IMG]

    e sad uzmi u obzir da je gornja slika rađena na stock voltaži, a donja na 2.1v ako se dobro sjećam i to još nije bilo rock stable... znači:

    1. svakoj memoriji definitivno skraćuješ životni vijek proporcionalno podizanju voltaže
    2. da bi dobio ikakve vidljive rezultate moraš opasno nisko nalupati latencije
    3. da bi to postigao moraš dati puno para
    4. i kada sve to postigneš što ne vidiš golim okom - goto=1 ;)
     
  14. Sale

    Sale Aktivista

    [​IMG]

    SUPERTALENT OC edition 8)
     
  15. syss

    syss Veteran foruma

    ti si isto omašio fudbal... nije svrha mog posta gore pokazivanje brzine nego nešto poptpuno drugo.
     
  16. Sale

    Sale Aktivista

    a dobro...

    ali htjeo sam da pokazem da ipak memorija od 55KM moze dosta, i da se netreba zalećati i kupovati nesto EXTRA :wink: :roll:
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    omg, stvar je da se s brzom memorijom nista ne dobija. FSB te koci. Da bi iskoristio bandwith meme na 1GHz treba ti FSB od 500MHz.

    Kod AM2 je druga prica, on zna iskoristit sav moguci bandwith, ali opet, u praksi su razlike nikakve.
     
  18. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja ovdje vidim samo mjenjanje latencija....
    Ali ako uzmemo u obzir i povecavanje frekvencije memorije na nekih 1000Mhz uz zadržane latencije 4-4-4-12 i FSB-om procesor nekih 450-500Mhz može se lako dobiti puno, puno veca propustljivost i ne može se reci kao što je gore stihoklepac rekao "( od ocanja nemas ni 5% performansi)".

    E tada probaj uporediti kako je bilo na defaultu a kako kada OC-aš na slične vrjednosti što sam ti napisao.
    Razliku ces u svakom slucaju osjetno osjetiti.

    EDIT : Evo i slike sam obrisao :smt003
     
  19. syss

    syss Veteran foruma

    kad ti pokreneš memoriju nekog stroja na 4-4-4-12 1t @1000mhz i fsb 500mhz onda ćemo te prijaviti da razvijaš dell xps mašine. daj renno prosipaš se ko kokice po podu kino dvorane.

    sa dizanjem cpu-a ćeš dobiti puno puno više nego sa maltretiranjem memorije - to stoji definitivno i to nitko ne osporava, jedino je ovdje ključno da sam overclock memorije aposolutno ne daje zamjetno veće performanse računala (memorijska propusnost i performanse računala kao cjeline nisu iste stvari).

    p.s. nije dovoljno što neki znaju dobro zakompresirati sliku na 200kb, nego još i ti moraš moje quotat :roll:
     
  20. Sale

    Sale Aktivista

    aj ne prtzaj... izbriši je ako ti smeta...