1. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Valjda nisam fulala podforum... :roll:

    Imam laptop (HP Presario CQ56-120EM, OS: Win7) u kojem je ugrađen mikrofon koji savršeno radi. Pošto igram C.S., kupila sam sebi gejmerske sluške :r, ali laptop ne prepoznaje mikrofon sa njih...
    - Pokušala sam disable-ovati ovaj sa laptopa i vidjeti da li ovaj radi, ali ne - ne radi.
    - Troubleshooter ne pomaže također, a u CP se nikako ne vidi taj mikrofon...
    Kako bih mogla to riješiti?
    Hvala.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    Koji je headset u pitanju? USB model ili? Inače, pod desni na speakers, record devices i tu izabereš default.
     
  3. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Ne, jackovi su u pitanju... :) A ne mogu podesiti kad laptop ne vidi taj mikrofon uopšte, razumiješ. Probala sam to već. :)
     
  4. sumeir

    sumeir Komšija

    Jesi li gledala pod Control panel - sound, tu vidi koji ti je uređaj uključen,tu na desni klik uključi show disabled devices a isto uradi pod Recording i onda biraj uređaj.
     
  5. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Joj, brate, kažem fino - LAPTOP UOPŠTE NE VIDI TAJ MIKROFON NIGDJE, KAO DA GA NEMA I NEMA NIŠTA U CP-U GLEDALA SAM. :)
     
  6. sumeir

    sumeir Komšija

    Uključi opciju show disabled devices na mjestima gdje sam ti rekao,ako nema ništa onda zovi ghost busters-se.
     
  7. Tyger

    Tyger Aktivista

    Provjeri postavke u samim driverima od zvucne ne u samom CP-u. Vjerovatno ti je tu ugaseno prepoznavanje "front panel" jack-a.
     
  8. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Uradila sam i to, ne prepoznaje ga laptop ni kao enabled ni disabled... :(

    Gdje to da provjerim? Computer-manage ili? Ne razumijem se baš u sound/record sys. Uvijek mi je to slabija strana bila. :D
     
  9. Tyger

    Tyger Aktivista

    Dole desno u taskbar-u pored sata imas zvucnik od sistema i imas ili plavi trokut, narandžasti zvucnik ili plavi rak. Na jednom od ovih koje sam ti nabrojao imas tu opciju uglavnom ne u systemskim postavkama.
     
  10. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Da, znam sada na šta misliš, ali ne, nema toga.
     
  11. GV

    GV Komšija

    Ako ti je sedmica 32 bitna pogledaj ovdje pa skini audio driver, možda nije ni instaliran već je neki defoltni iz sedmice
     
  12. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Okej su svi driveri...
     
  13. sumeir

    sumeir Komšija

    Pa možda mikrofon ne radi na slušalicama,jesi li probala na drugom računaru.
     
  14. B4RBii3

    B4RBii3 Novi član

    Nisam pokušavala iskreno. :)