Microsoft Surface

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Esh, Jun 19, 2012.

  1. Esh

    Esh HWB

    Link: https://hardwarebase.net/vijesti/12019/m ... ace-tablet



     
    Last edited: Feb 11, 2018
  2. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Ovo je odlicna stvarcica, vec vidim kraj notebook ere. Potreban je samo veci displej, u performansama su vec izjednaceni.
     
  3. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

    kako je meni ovaj Ballmer smijesan lik
     
  4. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Surface Pro bi moglo biti nesto najbolje sto se pojavilo u IT svijetu u proteklih 10 godina. Nevjerovatno mi se svidja, i sad mi je drago sto ne kupih iPad3. I RT model nece biti los ukoliko se pojavi fin broj igara i aplikacija do izlaska (ili makar neki x86 kompajler/emulator za stare igre).
     
  5. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    [​IMG]

    :)

    Inace, meni ovo fino izgleda, vidi se da su se potrudili da ovo fino odrade, jos ako cijena i baterija budu OK i ne izadje prekasno, ne bi trebalo failovati.

    I onaj teaser je epic :)
     
  6. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    Isto kao i Gates, Ballmer je milijarder, da na glavi stoji svejedno mu je. :)
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Baterija ce biti adekvatna koliko vidim (42Wh za Pro model, identicno kao iPad3). Nerealno je ocekivati da cijene budu manje od $400 odn. $600 za RT i Pro modele.
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Rekose ultrabook cijena za Pro, znaci 600 plus. Mislim da ce RT kostati isto kao i iPad sa istom kolicinom memorije.
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    iPad3 od 32GB je trenutno $600, tako da mogu komotno otpisati RT model ako ga ne ne ponude za minimalno $500. Vidjecemo za 8 dana hoce li ih Google sviju za***ati sa $149 Nexus 7" tabletom.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Na par sajtova nadjoh da se spominje cijena od 700+ dolara za Pro. Mislim da i ne treba očekivati neke pristupačne ponude, s obzirom da će partneri nuditi svoja Win8 rješenja, tako da Surface mora biti skuplji.

    [​IMG]
     
  11. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ne znam otkud neka luda ocekivanja za nisku cijenu Pro-a kad se radi o hardweru slicnom MacBook Air-u (ULV i5, 128 GB flash memorije) koji ide za 1150 eura.

    Inace onako na prvu mi koncepcija Pro-a izgleda fenomenalno, iako mi licno taj segment trzista nije ineteresantan, ako bude para rado bih uzeo 14" ultrabook ispod kile i po' kao npr. Samsung 530U4B.
     
  12. PackardBell

    PackardBell Aktivista

    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Re: Windows Phone - oficijelna tema

    Mislim da je TouchCover trebao biti ukljucen u osnovnu cijenu. Inace stvarno je dobar "laptop".
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  15. EL NINO CFC

    EL NINO CFC Veteran foruma

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pro 800 eura 64 GB, 900 eura 128 GB.

    Kao sto sam gore rekao, ocekivano, MacBook Air je po 150 vise.

    Mislim da je OK cijena s obzirom na specifikacije i stanje na trzistu, i jos touchscreen i tranformisanje u tablet je velika prednost u odnosu na skuplji Air.

    [​IMG]
     
  17. Vedo

    Vedo Moderator

  18. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma



     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Kakva je situacija sa Touch Cover-om i BH/HR layout-om? Proizvodi li se ta varijanta?
     
  20. Qler

    Qler Veteran foruma

    Danas sam dobio ASUS tablet sa Win RT :) taman kad ga ugasise :) Jos ga nisam vidio, tako da nista ne znam, sem da sam dobio i tastaturu uz njega...

    Nego sta mislite, ima li ovo cudo ikakve buducnosti?