Mini desktop

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by techton, Jan 23, 2011.

  1. techton

    techton Aktivista

    Zanima me da li ima neka radnja u Sarajevu, ili negdje u BiH da prodaje mini desktope?
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Mini desktop kao nettop?

    Imas cetiri ECS modela u Uni-Expertu, cijena 350 - 530KM, dva barebone-a u plusu cijenom od 250 do 270KM, par all-in-one MSI Wind modela u Genelecu itd. Vise manje svaka radnja ima neki nettop ili barebone, a sve ovisi sta tebi ustvari treba.
     
  3. techton

    techton Aktivista

    Treba mi konkretno sto manji pc za povezivanje na tv, surfanje i multimediu
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Nettop, barebone i AiO mogu to sto ti trazis. Razlika, osim u cijeni, je u tome sto all-in-one računare uglavnom ne mozes "pojacati" ni sa cim, jer se nista ne moze zamjeniti. Nettope uglavnom mozes malo kastomizirati, sto podrazumjeva promjene diska, memorije i eventualno procesora. Barbone je najpogodniji promjenama, s obzirom da najcesce mozes mijenjati sve. Usput, all-in-one i nettopi uglavnom dolaze kompletni, dok ces kod barebone masine dobiti procesor, plocu i kuciste uz odgovarajuce napajanje, a za ostalo se sam pobrines.

    Evo dole primjer par ECS-ova koje sam spomenuo:

    [​IMG][​IMG]

    I Foxconn barebone

    [​IMG]
     
  5. techton

    techton Aktivista

    Pogledao sam te slike, medjutim treba mi vise nesto poput ovog
    [​IMG]
     
  6. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Onda ganjaj Eee Box, Acer Revo (ima ga u imtecu), i slicno.
     
  7. mack

    mack Aktivista

    Pozz. Da ne otvaram novu temu pa cu ovdje da se ubacim, nadam se da ne smeta :D
    Imam Foxconn RS233 ITX Atom Barebone i dobro me sluzio do sada ali bilo bi vrijeme za mali upgrade. Pa me zanima sta bih mogao promjeniti (nova ploca, novi cpu, vga itd.) i gdje mogu naci odgovarajuce dijelove.
    :smt006
     
  8. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sto se ITX formata tice, kod nas je ponuda poprilicno ocajna, da ne kazem nepostojeca. Sta te ustvari zanima, performanse, tisina ili potrosnja? Zotac ima poprilicno dobru ITX ponudu, ukljucujuci AMD AM3 i Intel LGA 1155 platforme, pa baci oko. Nazalost, to ces vjerovatno morati povuci s ebay-a ili nekog drugog shopa vani.
     
  9. Esh

    Esh HWB

    Kao sto Dog rece, osim za nettop rjesenja, itx ponuda je nepostojeca. Inace, ako bih sada uzimao, isao bi na AMD E350.
     
  10. mack

    mack Aktivista

    Predpostavljao sam da je ponuda "slaba" ali nisam ocekivao da je tako kriticno stanje. Mislio sam performans poboljsati stim da potrosnja i zvuk ostanu u nekim mormalama. Kontao sam to sa nasih prostora uzeti (nemam nekog iskustva sa nabavljanjem robe izvana. Mozda bi mi neko to mogao naruciti ako vec nema ovdje?!).
    Dakle ne ocekujem sada neko ogromno unapredjenje. Bio bih zadovoljan, pa recimo, da uduplam trenutacni performans (sto nebi trebalo biti tesko stim da je atom 1.6Ghz cpu, 1Gb ddr, integr. gpu...).
    Mozete li mi sastaviti neku konfiguraciju i staviti cijene da imam neku orijentaciju.
    :smt006
     
  11. Esh

    Esh HWB

    Last edited: Feb 11, 2018
  12. mack

    mack Aktivista

    Ovaj Sapphire Pure Fusion mi djeluje dobro i cijena je ok. Evo gledao sam malo po netu i neka srednja cijena je 90 Eura. Sada me zanima kako je to sa porezom ako bi narucivao, npr. iz Njemacke?
     
  13. Esh

    Esh HWB

    Racunaj na to jos postarinu + carinu i PDV na vrijednost :)
     
  14. mack

    mack Aktivista

    piiii... doci ce me duplo :shock: :roll:
     
  15. extibo

    extibo Komšija

    Oko 30% dodajes na originalnu cijenu.
     
  16. mack

    mack Aktivista

  17. Esh

    Esh HWB

    Nije bas neki izbor posto je star procesor, a ne radi se ni o low-power varijanti.