Mining/rudarenje/kopanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by cryptex, Sep 5, 2016.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Bit ce interesantno viditi hoce li se i kako odraziti ovo na cijenu ethereum-a.
    Inace su mnogi predvidjali njegov fin napredak prije ovog.
     
  2. Esh

    Esh HWB

    BTC ode par hiljada, a Eth se vrti tu između 300-400 već neko vrijeme..
     
  3. Ninja

    Ninja Komšija

    Kako se mogu kupit ETH iz Bosne?
     
  4. mirzet1976

    mirzet1976 Aktivista

    Vjerovatno od nekog majnera ili idi na OLX pa tamo kupi
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Preko 2500 sajtova rudari BTC pa i ovi pay per view. Ako bude 100% spajkova, da znat sta potencijalno moze biti.
     
  6. kvaju

    kvaju Komšija

    Veselo ovaj tjedan u bitcoin svijetu :D
    Inace preporuka ios aplikacije za ljude koji tek ulaze u crypto svijet
    Cheddur by Jon Cursihttps://itunes.apple.com/us/app/cheddur/id1269377156?mt=8
     
  7. filip_sm

    filip_sm Aktivista

    Pozdrav ekipa. Čuje li se šta za onaj BTG?
     
  8. lolak

    lolak Aktivista

    Sta je btg?
     
  9. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Google is your friend :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk
     
  10. Neso

    Neso Komšija

    Pozz raja, malo sam se zainteresovao i edukovao oko ovih crypto valuta pa sam i odlucio da sta ulozim i probam. Bitcoin je trenutno po ovom vremenu, u kojem pisem ovaj post, 9.674.96 US $ (rast 2.33% danas) , Ethereum 477.27 US $ (rast 1.31 % danas) , Litecoin 89.79 US $ (rast 3.58 % danas). Poprilicno sam siguran da cu kupit jedan Ethereum i mozda 2 Litecoina, cisto monitoringa radi. Kupio sam prije neki dan za 50 $ BTC i dobio 0.00588114 BTC (po odnosu 8.331.72 $ per BTC), cisto da vidim kako funkcionise kupovina i koliko transakcije traju. Valuta je kupljena 22. Novembra i tek danas su mi skinuli 50 $ sa bankovne kartice. Transakcija je jos uvijek pending i u mailu pise da ce kupljeni BTC biti na mom na mom acc 1. Decembra. Ja koristim Coinbase, FYI, pa me zanima da li je neko kupovao u skorije vrijeme i misljenja o kupovini istih? Wallet ne bi ni otvarao, ni koristio, znaci samo bi se orientisao na Coinbase monitoring, kupovina, prodaja... Ako je neko kupovao PM me, ako je public talk problem.
     
  11. Neso

    Neso Komšija

     
  12. Vedo

    Vedo Moderator

    To nedgje vani zivis pa mozes kupovat/prodavati putem CoinBasea?
     
  13. Neso

    Neso Komšija

    U USA sam i Coinbase mi se po review-ima i po mom licnom iskustvu pokazao super. Imas opciju Buy or Sell i listu valuta koje te zanimaju. Mene licno zanima BTC, Ethereum i Litecoin. Ja sam uvezao debitnu karticu moje banke sa Coinbase-om tj. moj Everyday Checking account i tako kupio. Znaci, u istoj apllikaciji tj. Coinbase-u, kupujes, prodajes i imas monitoring rasta/pada. Jesi li ti uzimao sta?
     
  14. Vedo

    Vedo Moderator

    Probao, nije podrzana BiH.

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  15. Neso

    Neso Komšija

  16. donjapa

    donjapa Overclocker

    Ludnica prava, gledam i ne vjerujem. Kad je bio 2000 sve se neckam reko joj pasti ce sigurno barem do 500 pa onda kupovati 1-2... Gledaj sad, sve vece i vece. I kao sto neko na drugoj temi rece, izgleda da ce samo rasti. Gledam predvidjanja, misle da ce ici do 500.000 kroz 5 godina vrijednost jednog.

    Dzaba, kad su to samo predvidjanja a ja se sa velikim parama ne uobicavam kockati.

    @Vedo - da li si uspio kupiti 1 BTC kad je dobio oko 4000? Mislim da si spominjao da bi uzimao.
     
  17. Neso

    Neso Komšija

    Kupio bi jedan BTC jer ce rasti sigurno, kao sto rece jedan analiticar, Bitcoin and Ethereum are here to stay. Opet kad malo mucnem glavom, kocka je sve ovo, pogotovo sa ovim ciframa. Ja mislim da je sada pametno ulozit u Ethereum dok je jos uvijek pristupacan sa cijenom pa ostavit nek se "kiseli".
     
  18. Neso

    Neso Komšija

    "Just In: IRS Will Receive Personally Identifiable Data of Coinbase Users"
    "Order covers Coinbase transactions between 2013 and 2015"
    "Everyone who may have transacted (all types of transactions included) more than $20,000 through their accounts in a single year has their data being sent over to the IRS. The San Francisco-based firm estimates that nearly 15,000 of its users (over 9 million transactions) meet these requirements set by the government."

    https://wccftech.com/irs-receive-data-coinbase-bitcoin-users/

    Sto porezna trlja ruke, bit ce mustuluka...
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Koliko je lako prodati bitcoin ako recimo imam sad jedan i hoću da ga prodam što brže. Ako je cijena 10k, da li bih ga glat mogao prodati za 9k ?
     
  20. kolinsb

    kolinsb Veteran foruma

    Pa ovdje ne IMHO, jer bosnjo razmislja: aha, sad je 10k, sutra ce se nesto sjebati pa ce dropati na 4k, tad cu kupiti, pa za 3 dana prodati ponovo za 11k i biti dobar :)

    Sent from my MI 3W using Tapatalk