misljenja

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by p4ja, Oct 14, 2011.

  1. p4ja

    p4ja Komšija

    1550 km na raposlaganju
    znaci centralna samo,bez monitora, prijdlozi vasi?
    conf za graficki dizajn,render i po koja igra? hvala!
     
  2. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Ko, gdje, šta?
     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  3. p4ja

    p4ja Komšija

    sarajevo,po mogucnosti da je jedna firma u pitanju,da se sve komponente kupe tu..
     
  4. p4ja

    p4ja Komšija

    pa daj neko jbt??
     
  5. irhadkul

    irhadkul Komšija

    imas par slicnih tema na forumu,tako da malo pretrazis.Pozz
     
  6. selvin

    selvin Moderator

    Posto ne znam cijene napamet, ides na neku kombinaciju ovako i5 2500K, P67 maticna, 8GB DDR3, 1TB HDD (recimo WD Blue), 500W brand napojna, a za grafu zavisi sta ti znaci "poneka igra", ali recimo mozes ici na 6770 ili GTX550(Ti), neki minimumi su to mislim. Pronadji cijene sve, vidi gdje sta ima na stanju, barico, plus, imtec itd. Zalijepi ovdje nesto sto sastavis pa da ispravljamo.
     
  7. KingT

    KingT Veteran foruma

    Imtec.ba

    CPU = 2500K - 460KM
    HDD = WD Caviar Blue 1TB WD10EALX - 136KM
    RAM = 4 x 4GB Kingston HyperX 1600MHz CL9 (KHX1600C9D3B1/4G) - 240KM (ako ti bas treba toliko memorije)
    Graficka = Gigabyte HD6770 1GB - 249KM

    Plus.ba

    Napojna = Seasonic SII 12 Bronze 520GB - 140KM
    Maticna = Asus P8P67 (Rev. 3.0) - 286KM

    Terabajt.ba

    Kuciste - Thermaltake V4 Black - 75KM


    UKUPNO = 1586KM
     
  8. selvin

    selvin Moderator

    Evo KingT Se potrudio, pa predocio moj prijedlog u konkretan primjer :D Samo sto covjek hoce sve iz jedne radnje, to je problem. I ispravi napojnu umjesto GB stavi W :)
     
  9. KingT

    KingT Veteran foruma

    SS-520GB je sifra modela.. :wink:

    A ako hoce sve iz jedne radnje onda nek ode u jednu po svom izboru i naruci ove komponente,konacna cijena moze biti malo veca..
     
  10. selvin

    selvin Moderator

    Eh to je drugo, stavio si samo 520GB, pa rekoh da se nisi zbunio u brzini :)
     
  11. Vedo

    Vedo Moderator

    barico.net, cika Slavo ti moze to sve zbaviti a mislim i za manje pare (bacio sam pogled, 2500K je tamo 450 KM), pa mu baci mail sa upitom
     
  12. p4ja

    p4ja Komšija

    pa jeste to mi je opcija u plusu da uzemem,tamo mi je nekako najbolje izaslo,znaci cirka 1500 km,pa da bacim na papir vase misljenje i da idem tamo trazit...
     
  13. KingT

    KingT Veteran foruma

    Plus ti daje samo 1god garancije na sve artikle u ponudi tako da tamo kupuj bas ako moras..

    Barico je odlican i sa garancijom a i sa cijenama..

    Intec takodje ima 2 - 3 god garancije na artikle..
     
  14. p4ja

    p4ja Komšija

    hvala ti u svakom slucaju,a sutra cu odletit da vidim kakve kartice se mogu provuc,jer ovi daju na 12 rata pa mi je to idealno..
     
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    de mi samo reci razliku i5 2500k i i5 2500? jel samo radi clokanja?
     
  16. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

  17. p4ja

    p4ja Komšija

    evo ovako sam nesto mislio,pa sad ispravite ako sta ne valja.
    i5 2500
    asus p67
    kingston hyper x 6gb 1600
    gtx 550ti
    kuciste termal take oko 120 kerma kosta
    kaviar blue 500gb
    gigabyte 550w

    jel isto moze neka preporuka oko hladnjaka za procesor il ne treba nista ...?
     
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    vidi jos nesto prijatelju,mene ineteresuje kakvi su uslovi placanja u ovom bariciu jer vidim svi ga forsiraju?
     
  19. KingT

    KingT Veteran foruma

    Na toj masini bezze je napojna,ploca je LE i slabija od P8P67,HDD je SATA2 a ne SATA3, procesor je 2500 a ne "K" verzija i ima 4GB RAM-a..

    za 150KM vise bolja je opcija koju sam mu ja predlozio jer dobija bolju maticnu plocu,bolji procesor,HDD,Napojnu i 16GB RAM-a..
     
  20. hamo pipa

    hamo pipa Komšija

    A sta mislis da ja trknem do cika Slave pa upitam za tebe :mrgreen:

    Evo brate kontakti pa proberi, poziv na fiksni, upit faksom, poziv na mobilni, upit mailom, sve ima :)


    [email protected]
    +387 57 320 880
    +387 57 320 881
    +387 65 620 117

    A ako imas one kreditne kartice mislim da kao i u vecini radnji mozes kupiti na 12 mjeseci bez kamata i slicnih sranja.