misljenja

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by p4ja, Oct 14, 2011.

  1. Juka

    Juka Komšija

    po pitanju procesora ces biti dosta dugo rahat, sad nisam bas pratio stas od grafe uzimat, ali poznavajuci blizzard oni inace optimizuju igre za mase, tako da nisu aman zahtjevne za allround konfe!!!
     
  2. p4ja

    p4ja Komšija

    ajde ostavi neki broj tel,pa cu u ponedeljak da vidim izmedju ova dva proc,pa bi te rado zovnuo ako se odlucim za K varijantu. grasias
     
  3. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Zasto nema u Sa, normalne GTX560ti grafe.. Svi su nabavili najslabije i najjeftinije graficke od Gigabyte, Asus, i Palit..
     
  4. Juka

    Juka Komšija

    Po cemu si zakljucio da su najslabije???
     
  5. p4ja

    p4ja Komšija

    evo i ja citam nesto ova gtx 550 i jeni nesto,jeli moguce da je 4890 1gb bolja?
     
  6. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Pa Asus, Gigabyte, i Evga npr. imaju po 4-5 verzija GTX560ti. Od onih sa slabijim clockovima npr od 820 mhz pa do superklokovanih 900-950 gpu mhz... A kod nas su nabavili ove sa najslabijim radnim taktovima. U plusu ima samo Asus GTX560 i to ona slabija verzija. Jel mogu oni nabaviti sa Asus.com odredjene proizvode po zelji kupca?
     
  7. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Pa mozes i ti slajderom oc-at na te postavke.
     
  8. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Da znam, ali bih radije kupio fabricki overklokovanu graficku jer su one vec testirane na tim povisenim taktovima. Mada ako ne nadjem neku OC, kupit cu obicnu pa sam OC. :)
     
  9. Sena

    Sena Veteran foruma

    FreAk
    Vjeruj mi da ni te fabricki clockovane ne moraju biti stabilne.
    btw. Vedo ima 2600K KingT, da ne bude zabune.
     
  10. Vedo

    Vedo Moderator

    'Fala, vec sam se osjecao uvrijeđen :mrgreen:


    Imas u Baricu Asus GTX560 TI DCII:

    http://barico.net/index.php?page=shop.p ... &Itemid=71
     
  11. FreAk.

    FreAk. Novi član

    A vidio sam tu graficku, do sad je najbolje sto sam nasao u Sarajevu. Nije TOP verzija te grafe od Asusa ali je najbolje sto ima trenutno kod nas. Hvala :)
     
  12. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Preporucujem,kupio istu tu D CU II u barico.net,nema dalje,to je ionako najbolja grafa sto se tice razlike u cjeni i performasama.
     
  13. FreAk.

    FreAk. Novi član

    Aha, kako se ponasa tvoja u ovim jakim igrama i jesi li je ti clockovao ili ti je na fabrickim rejtovima?
     
  14. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dobiti ces odgovor za 7 dana...

    Edit: viewtopic.php?f=6&t=3903&p=322208#p322208

    Da se ne pitas zasto... :)
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  15. p4ja

    p4ja Komšija

    i5 2500
    Asus MB P8P67
    Asus VGA radeon 6850 1Gb DDR5
    Kingston hyper x BLu 2*4GB
    wd caviar blue 500gb sata 3
    thermal take v4 kuciste
    Asus dvd sata black
    i napojna forton 500w

    jeli ova napojna dovoljna za ovu konfiguraciju?
     
  16. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    jeste ;)
     
  17. becke

    becke Aktivista

    S obzirom da imam slican racunar, trebalo bi biti dovoljno. Pogledaj potpis.
     
  18. p4ja

    p4ja Komšija

    hvala,nego sad otisao do ovog ingela,posto sam u imtecu vec sastavio,pa reko da nece bit sta jeftinije,helem nejse,kad sam mu reko za napojnu od 500w,skoci sa stolice levat,jesi li ti normalan,necu te ja pustit bez minimum 700-750w.. aj reko sjedi dole i ne laprdaj,al eto opet reko bolje da ovdje provjerim jer nisam uzimao komp ima 4 godine . hvala u svakom slucaju.
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Strasno, pa taj racunar ce trosit ispod 200W u full loadu (Blize 150W nego 200W). :lol: Pod full loadom mislim CPU+GPU.
     
  20. p4ja

    p4ja Komšija

    pa eto ja sam ga pustio da se isprica,al otvori onaj kalkulator i pocinje unosit sad koji cpu vga ram i te zajebnacije,i izbaci mu minimum 620w..i kazem meni eto vidis..700 moras... :)