Misljenje o monitoru LG 22" Wide 1000:1, 5ms

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Zlatan, Apr 17, 2008.

  1. selvin

    selvin Moderator

    Znam da su HannsG kanta monitori, ali ne vjerujem da je losiji od ovog LG-a.. cim su im cijene slicne, a i inace su HannsG monitori jeftiniji.. Na ovom LG-u se bas stedilo na svakom detalju..
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Necu priznat nesto sto nije. :D Monitor od brzog je model jedno 4 godine, tada je bilo drugacije. :)
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    na ocima se ne stedi. nema dobrog monitora ispod milje markica. :lol:
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    je, tad su imali ruske cjevaše nutra :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Boldao sam razlog kad sam sulete kvoto. ;)
     
  6. Zlatan

    Zlatan Komšija

    a da li ovaj monitor zadovoljava Vase strucnjacke ukuse? to jest je li on dosta bolji od recenog LG

    on je 610KM..... tj 130KM skuplji od onog LG



    22" LCD SAMSUNG SM2232BW 3000:1 2ms 300cd VGA+DVI

    Viewable area-22" Wide
    Pixel Pitch(mm)-0.282 x 0.282
    Brightness(cd/㎡)(typ.)-300 cd/㎡
    Contrast Ratio(typ.)-DC 3000:1 (1000:1)
    Viewing Angle(H/V)-170˚/170˚ (CR>5)
    Response Time(ms)(typ.)-2(GTG)
    Horizontal Frequency(kHz)-30 ~ 81
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Taj monitor je vec mnogo bolja investicija. Ako ti ne smetaju uglovi gledanja svojstveni TN panelima, onda samo naprijed.
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    mnogo hvala Baha btw ja sam mislio da ovo 170 znaci da je slika vidljiva pod tim uglom? dakle da je dobra vidljivost?
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    jeste vidljivost, ali ona koju proizvodjac navede. u realnosti je to puno manje. cak i PVA/IPS matrice nemaju toliku vidljivost bez male promjene kvalitete. ali opet, ja sam pravo osjetljiv po tom pitanju, tako da vjerujem da ti nece praviti problem.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stručnjaci u fazonu "najskuplje je najbolje"
    Imam taj monitor ali od 20" Ne znam šta si do sad koristio ali bit ćeš sigurno prezadovoljan :wink:
     
  11. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma imao je 17" CRT, garant. :D

    Zlatane, kad kupis monitor, nemoj se iznenadit puno svjetlijom slikom. :D
     
  12. baabaa

    baabaa Novi član

    I izvjestan period (nekoliko dana) za adaptaciju na lcd monitor imam SAMSUNG SM2032BW, da li zato što radi na 60 Hz, što je slika svjetlija, jasnija ne znam šta, ali sam imao problema da se naviknem. Naravmno lako je se navići na bolje, u ostalom možeš navratititi kod mene pa da vidiš kakva je slika i dali je to ono što tražiš.
     
  13. igor.g

    igor.g Komšija

    Kakav je ovaj Samsung 2253bw ,izgleda mi isto kao 2232bw samo sto ima veci kontrast i kontrole na dodir
    Ima li kakav review o ovome modelu
     
  14. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

  15. Maverick78

    Maverick78 Aktivista

    Ja sam isto razmisljao da kupim ovaj LG 222WS,mada sam kasnije odustao od kupovine jer nisam mogao konkretno da se informisem o nekim problemima koji navodno postoje na ovom monitoru... evo ovde sam citao o tim navodnim problemima http://itsvet.com/proizvod/lg-l222ws/co ... itor/9/586 procitaj komentare citalaca. u tom trenutku nisam mogao da nadjem neki review da bih otklonio sumnje,pa sam odustao od kupovine istog. kupio sam Asusa vw222s za 200 eura i zadovoljan sam... monitor nije savrsenstvo ali za pare koliko sam ga platio sasvim ok. ako hoces da prodjes jeftino a mozes da nadjes ovog asusa za te pare u BiH,onda to ti je moja preporuka. ja zivim u srbiji pa sam ovde i kupio,ali ne znam da li se moze za tu lovu naci u BiH. evo ti jedan konkretan user review od ovog Asusa
    http://www.benchmark.co.yu/forum/showth ... p?t=156240
     
  16. igor.g

    igor.g Komšija

    Nista znaci , hvatam se ja 2232bw onda, jer izgleda sa tim 2253bw kao sto ti rece je prava lutrija
    Valjda nije taj slucaj kod 2232bw
     
  17. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    izgleda jos da 2253 matrice pravi ChiMei, sto je mnogo lose. ja bih isao na 2032BW jer je jeftiniji i treba ga kupiti samo da sluzi do pojave jeftinih PVA/IPS monitora.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nekako sumnjam da ce ikad biti jeftinih xVA/S-IPS monitora. :(
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    kolko skontah iz rasprava na forumu na koji vodi link dat od mavericka ni tu nije bas sve sjajno..... imaju nekakvi razliciti paneli s i c panel i jedan od njih navodno dosta zeza..uglavnom cini se da je ovo i dosta subjektivna tema i komentari su dosta oprecni...

    nego interesuje me da li mogu odgoditi nabavku neke jace grafe 9600gt ili 8800 posto sad idem na skuplji monitor ..... kako ce moja x1950pro tjerati igre na ovom monitoru i njegovoj rezi?.....

    na svom sadasnjem crt 19" monitoru sam malo testirao visoke reze npr 1600x 1200 sto je kako razmijem jace nego 1680 x 1050 -tj nativne reze ovih lcd-a...i igre koje cesce igram fino idu( za moj skromni ukus) npr soccer 2008, i rainbow six las vegas, gothic 3...

    da li je to dokaz da ce i na lcd 22" monitoru isto tako ici ?
    ili lcd i njegova tehnologija mijenjuju nesto na stvari ..btw da li je istina da veci odziv npr 5 ms moze negativno utjecati na performans u igrama a 2ms ne utice ?
    Jos jednom mnogo hvala svima dosta sam naucio na ovoj temi...

    Srdacan pozdrav!
    Z
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Fino ce vrtiti, ali trkni uzet novu grafu kad izadje next-gen.
    Da, ici ce isto tako - cak i brze, jer je manje piksela da grafa "narenda" :mrgreen:
    Ma jok, to 5ms i 2ms nema veze, ghostinga nema vec odavno, a to da moze utjecati na performanse - :lol: :lol: :lol: