Misterija sa Lite On CD RW uredjajem

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by doogie, Nov 15, 2003.

  1. doogie

    doogie Guest

    Ima li iko kakvih ideja sta bi moglo da bude: imam CDRW LiteOn 52x24x52 koji bi trebo, po nekima, da snimi Cd od 700 MB za nekih 2 do 3 minute. Medjutim, kod mene on to radi za minimalno 10 min. Konfiguracija mi je 256 MB RAM, 750 MHz AMD Duron procesor, 40 GB HD, itd. Przim s Nerom, verzija koja je dosla uz pisac 5.5 :twisted: Help!!!
     
  2. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Proveri da li rezač radi u UDMA 2 (multiword 2) modu...
     
  3. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Hmm, jeli master drive? Na jednom kompu sam bas to primjetio, a fazon je bio da treba cdrw na primary (master) jumpere namjestiti...ako imas dva ili vise uredaja.
     
  4. Pinky

    Pinky Aktivista

    Glupo pitanje, koje CD-ove koristis i kakva je njihova max brzina, probaj sa nekim brand name. Koliko dugo koristis taj Liteon?

    Takodjer se slazem sa gore navedenim od Adija i Master-a
     
  5. Xan

    Xan Aktivista

    provjeri da li je DMA uključen

    stavi CD-RW na primary master, HDD na primary slave, CD-ROM na secondary master i promjeni jumper sve ako nisu nariktani ovako
     
  6. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Evo Xan ti je, radi lakšeg snalaženja, sjedinio moj i Adijev odgovor :p
     
  7. Xan

    Xan Aktivista

    ma da, sigurno ste zbunili čovjeka... :roll:
     
  8. abasi

    abasi Aktivista

    Vidi, mozda ti se mis zaprljao, probaj ga ocistiti ona ce mozda da pisac kopira za 2-3 minute.
    Ili pak otisla ti membrana kod zvucnika ! :evil:

    :wink:
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    disk na primary slave??? pa to mi malo nema smisla... mislim da bi disk trebao imat "svoj" kanal, a cdrw na secondary master i cd-dvd na secondary slave.
     
  10. gtr-r33.5

    gtr-r33.5 Novi član

    meni MAXELL cd-e przi i do 3x sporije od primjerice TRAXDATE ILI SONY-a, mozda ti je stvarno problem s medijem.

    cd-rw bi ti trebao biti na secondary master
     
  11. Xan

    Xan Aktivista

    ma da, tako je i spojeno kod mene
    zajeb
    sorry
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    trebo bi provjetiti na koliko su deklarirani ti mediji, ne mogu se mediji neke marke pržiti 3 puta dulje od istih takvih druge marke... pod istih mislim da imaju istu max brzinu snimanja.

    ne mogu baš komentirati koji je način spajanja pržilice bolji (master-slave), jer ja imam samo pržilicu na master... ali ipak mislim da cdrw treba biti na master, jer po nekom pravilu master uređaji u radu "okupiraju" 5-10% cpu-a, a slave uređaji daleko više... nisam siguran u ovo, al ak netko zna više slobodno komentirajte.
     
  13. gtr-r33.5

    gtr-r33.5 Novi član

    Sve ih pržim na 40x, jer mi na višim brzinama zna doć do distorzija u zvuku. I MAXELL i SONY i TRAXDATA mediji mi podržavaju 52x brzinsko snimanje!
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    pa audio cd-e nije preporučljivo snimat na 40x. ne samo što se kvalitete zvuka tiče, nego na nekim uređajima (mini linije, linijske komponente) tako brzo snimljeni cd-i uopće neće svirati. (a možda sam samo ja svjedok tome...)

    ako ti se baš jako žuri snimaj audio na 24x, 16x... ako ti se ne žuri onda d/a ekstrakciju postavi na najvišu kvalitetu... očitavanje i snimanje cd-a sa 4x ili 8x brzinom.
     
  15. BeastMaster

    BeastMaster Aktivista

    Audio CD bi trebalo da se snimaju najviše 8x eventualno 12x preko toga već ne bi trebalo.
     
  16. gtr-r33.5

    gtr-r33.5 Novi član

    Ma piči to i na 40x ja sam svjedok, a što se kvalitete zvuka tiče, razlike gotovo i nema!
     
  17. sead

    sead Novi član

    uuuuuuu ma samo ti przii na 40x pa cess vidjettt kad odneseess kod druga da slusatee na nekojj slabijoj linijii.Pokrenu ćee ga allll...u...
    Maxsimalno audio treba snimatii na 8x