MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne kontam ovo za poraz i Gustafsona? Kažem da je Lesnar legitiman mma borac, ne može nikako u istu recenicu sa Cm punkom ili kako se već zove. Sad, možeš ga mrziti, ja samo kažem da je dobro za HW diviziju da je i on tu.
    Za ostalo ne znam ni sam. U redu je da ima reda, ali ja kao fan volim gledati borbe, boli me dupe ko je ko u kojoj diviziji. Ako mi je zanimljivije DC i Stipe boli me dupe ko će biti šampiopn u polu teškoj.
    Sada kada se riješi McFregor situacija stvari će se vratiti u normalu većinom. DC ako osvoji pojas teško da će ga svakako braniti, lik je na izlazu.
     
  2. donjapa

    donjapa Overclocker

    Dobro, vjerovatno posmatramo sa dva različita aspekta. Mene npr zanima sport i uživam gledajući borbe jer i sam volim praktikovati mma. Tebe, koji vjerovatno gledaš zbog hypa i kojeg zanimaju pretežno "money fights" jer te boli dupe za sve ostalo :) Ništa loše u ovome, većina ih tako gleda dosta sportova.

    Ako odgledaš borbu između DCa i Gustafssona onda ćeš vjerovatno razumijeti šta sam htio reći.

    Znaš šta bi bila dobra borba, Lesnar vs Jones, big money fight, borba po tvom ukusu :) Vjerovatno bi to novo rukovodstvo UFC-a i dopustilo, bez obzira što su obojica steroidaši, $$$$. Lesnar zadnju borbu protiv Hunta nema na ćemu nije bio, a eto očigledno i Jones uzima već odavno. Ne znam, volim i ja odgledati dobre borbe, i znam da će StipeDC biti odlična borba, i po meni veoma realna jer će DC biti u svojoj normalnoj kilaži, a i Stipe isto tako. Jedino sad što to negativno utice na ostale u diviziji, jer oni ispaštaju. Ali nema veze, neka bude i ovakvih borbi (i svakakvih drugih) ako će to pomoći u promociji sporta, a vjerujem da hoće koliko toliko :)
     
  3. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pitam zato jer je DC dominirao tu borbu, barem mi je tako ostala u sjećanju. Ocigledno imamo razlicita mišljenja, ali vidiš sport pratim dubinski još iz pride dana, volim gledati dobre borbe, pojam money fighta me ne zanima, to može samo borce zanimati jer oni imaju koristi od toga. Eto za DC-ja si sam potvrdio što sam ja rekao, a ne utice toliko na druge borce ako je liku to zadnja borba, eventualno predzadnja ako pobjedi.

    Ako misliš da nisu svi na steroidima bili onda ne znam u šta gledaš. Sada je drugacije, ali ebo me svak ako i sad nema neka droga na koju ne padaju. Cain je demolirao Lesnara, isto ubereem, i tada je bio nakljukan, Hunt je sam kriv što je izgubio, što dovodi moju poentu na mjesto da Lasnar nije "kecer". Radi se o freak atleti za svoju masu i vrhunskom hrvacu, i mislim da je kalibar da bude u UFC-u, mada realno i on je ostario.
     
  4. xman

    xman Komšija

    Lesnar,Jones itd,dokazane varalice(ponavljam dokazane) po meni ne bi trebale vidjeti kaveza vise nikada. To nije dobro za sport. Za show jeste,ali za sport nije. Takodje ne vidim Stipe-DC kao money fight. Jeste da ce biti para u toj borbi jer obojica su sampioni ali ta borba je zanimljiva sa sportskog aspekta. Nemaju konkurencije u svojim divizijama,Stipe se namentnuo kao ubica i komotno moze u pricu o jednom od najboljih teskasa ikada,DC je vec jedan od najboljh boraca u globalu ikada. Borba gdje da je mladji ja bi dao prednost DC,ovako on nema sta izgubiti,nije underdog ali jeste u godinama,Stipe je primjetno veci i definitivno zanimljiva borba je u pitanju.
    Nisam za freak show nikada ako je razlika u masi prevelika ali ako nije borbe iz dvije razl divizije su ok,zasto ne? Jones-Silva? Ko to ne bi volio pogledati ali gotovo je sada.
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

  6. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Odličan Mirso, imamo stvarno legit borca u UFCu.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Ima tu i Damir Hadžović (UFC). 11-3, zadnju je zavrsio sa onim epic koljenom. J.J. Okanovich iz AKA tima je u Bellatoru, 5-1 i samo mu je prvi pro mec poraz. Iskreno se nadam da ce sa slijedecim ugovorom biti u UFC-u.
     
    Last edited: Jan 28, 2018
  8. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma Bektić je druga kategorija za sve te nabrojane. Da nije imao onaj poraz prošle godine, glat bi bio među top 10 u pero lakoj. Volio bih ga vidjeti protiv nekog baš poznatog, tipa Cub Swansona, onog koreanca i sl ...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Bektić je druga liga ali kazem da je lijepo sto imamo tri borca u dvije najvece organizacije gdje vjerujem Okanović i Hadžović mogu samo napredovati. A Mirsadu je protiv Elkinsa bila prektretnica i poslije nje bi usao u PPV i mozda bi i njega zapao Johnson. Mlad je još. Svi imaju rijeci hvale pa ga porede i sa GSP-om.

    [​IMG]

    Samo da se bori češće.
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    UFC on FOX 27: Jacare vs. Brunson averages lowest ratings in series history

    https://www.mmafighting.com/2018/1/...son-averages-lowest-ratings-in-series-history

    The show, from Charlotte, N.C., headlined by Ronaldo “Jacare” Souza’s first-round knockout win over Derek Brunson, did 1,770,000 viewers. The previous record low was 1,983,000 viewers for the Aug. 27, 2016 show, which was headlined by Demian Maia vs. Carlos Condit. However, that show was preempted in 15 markets due to the local FOX affiliate carrying NFL preseason football in its place.
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Former UFC middleweight champion Anderson Silva tested positive for methyltestosterone – a synthetic testosterone – and an unspecified diuretic.
     
  12. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Znači cijelu karijeru je najvjerovatnije bio na PED. Japan awaits.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    To opet pao :D naravno da je bio, svi su bili, samo konj ne može da skonta da nema tog više. Ili je skontao pa shvatio koja je kanta bez njih.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    I sada ima najmanje 4-5 top boraca koji su ON samo se provlace. Akiyama sa 40 godina na Fight Night 79 a nikad' nije pao. Ne treba dalje gledati. A neki dan je pao i Michal Oleksiejczuk.. so, go figure. Možda EPO hahah..

    [​IMG]

    Nije ni USADA savrsena. Neko je bio optuzen za koristenje IV a iz USADA-e rekli: nismo vidjeli na ruci rupe od igle dok Jeff Novitzky sada provlaci pricu da pad Jonesa (po treci put) nema smisla. Mozda je greska. Wtf..

    Neka bude free for all. Najpoštenije. Treba stajati u ugovoru kao u PRIDE: Ne testiramo na steroide.
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma ko zna kakva droga ima a da ne padaju na nju :D ne mogu da vjerujem da je Romero čist, jednostavno nema šanse.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa pao je Romero 2016-te. Dobio je 6 mjeseci ban. Fola contaminated supplement.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Sutra se bori naš Damir:

    Alan Patrick vs. Damir Hadžović
     
  18. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    U noći sa petka(danas) na subotu koliko sam ja vidio? Možda sam fulio..
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Belém je 4 sata iza nas ali je on u preliminarnim borbama i to bude dosta ranije.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Max Holloway injured, out of UFC 222 title defense against Frankie Edgar