MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. xman

    xman Komšija

    Sve stoji ali ne treba govoriti bravo Khabib itd. Khabib je daleko od ok lika i postenog muslimana kakvim se izgleda dozivljava. Rijec je o dvolicnom nasilniku koji suradjuje sa ljudskim olosem. A Conor je davno prestao biti simpatican.
    Sportski aspekt svega je drugom planu nazalost.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Connor je u par navrata pokazao da je stvarno top sto se tice rada ruku, ima tu brzinu i duge ruke genetski ali opet u totalu nista specijalno. Sve na podu mu je bilo puko prezivljavanjea i u totalu iako je landao par udaraca nista sto bi uzdrmalo Khabiba. Dok je npr. Khabib neocekivano fino parirao stand-upu, cak je i izvrnuo Connora u prvoj rundi cini mi se na sekundu.

    Ne znam jel' ko gledao KSW, ali je Soldic posteno namlatio Du Plessisa. I Jun nije los bio s obzirom da mu je drugi match - vidi se da je to sve amaterski ali je opet uzeo borbu jebes ti to. A Soldic po meni je prespreman decko, jos 23 godine... bright future ahead of him.
     
  3. veki81

    veki81 Aktivista

    Jesam, a Robo mi je komsija i pratim ga od pocetka karijere, frajer je sa 18 godina stavio torbu na rame i pravac njemacka. Za svaki respekt, i sad 99% prelazi i ufc, tj. imao je i ranije ponudu ali radi pametno i ne zuri jer mu je tek 23.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Bitno je ono na podu, 90% vremena su bili u "zagrljaju".

    Conor jest jak kad je boksanje u pitanju, i probao je bit i bokser al nije islo.

    WTF liku 30 godina, izgleda mnogo starije. Stil zivota ocito...
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Odlična borba Fergusona,a ovu drugu dvojicu samo po džepu udariti da valja, bili bi ko bube.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. xman

    xman Komšija

    I main event je bila super borba al pade u drugi plan radi gluposti. Trash talk je bitan aspekt u sportu,ma kako to nesportski zvucalo,narocito kada je rijec o high lvl takmicenju jer nerijetko daje edge. Ali Conor jeste otisao predaleko. Neki ljudi stvari shvataju licno. Khabib ne bi ono uradio da nije izazvan. A sa druge strane Conor mozda ne ne bi otisao onako daleko da Khabib nije zaustavljao Lobova i sve to je dobilo notu "licnog". UFC voli te "licne" elemente.
    Sama borba je prilicno ocita-Khabib ga ubio ko vola u kupusu. To je cinjenica. Mislim da Conor kao i vecina prije njega nisu znali koliko je Khabib mocan na podu dok to ne osjete ali opet se fino nosio sa time u prvoj rundi,puno bolje od vecine. Koliko ima "zahrdjalosti" kod Conora tesko je reci. Definitivno je bio ispod nivoa jer inace se brze krece i mijenja pravac. To nije radio sa Alvarezom a i sinoc,izgleda je mislio da nema potrebe i da je dovoljno da ide prema protivniku i da ce ovaj sam pogrijesiti. Debelo se prevario. Treneri u AKA su majstori. Dovoljno je vidjeti kakvu caku su nasli da DC patosira Miocica.
    Revans? Hmm mislim da Conor ima neuporedivo manje sanse u revansu jer glavni razlog zasto strikeri ne uspijevaju da pogode Khabiba je strah od takedowna tako da ne znaju na sta fokusirati. Zbog toga je progutao desnicu od Khabiba. A strah od takedowna ce sada biti jos veci...
    Ko moze dobiti Khabiba?:D Neki majstor bjj tipa Briana Ortege,ili ground and pound expert tipa Kevina Lee? Ili Ferguson kog ne mozemo nigdje svrstati,taj zna sve i odlicnu borbu je pokazao sinoc. Onakav udarac je primio da je lik ruku slomio od njegovo lice i oporavio se za milisekundu te nastavio sa svojim prepoznatljivim tempom ha ha ha.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Tony i Kevin, dva jedina koja mogu pobjediti Khabiba. Tony je baš unpredictable, moze tek tako neku polugu opaliti, a cardio mu je vrhunski. Što se tiče Kevina, nema šanse da bi ga Khabib mogao bacati kao ostale, Lee je čak više izdominirao Barbosu neko Khabib i to praktično na isti način.
     
  8. Neso

    Neso Komšija



    Lewis je ghetto king :D Hahaha Why did you take your pants off? "My balls was hot" :D

     
    Last edited: Oct 9, 2018
  9. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    I sta kaze Dana, hoce Conor revans? Da sam na mjestu Khabiba prihvatio bih ali u Dagestanu :)

    A i Dana bi trebao malo izaci iz guzova Conoru...
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma


    Odličan podcast
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Trener mu je classy, razliku od Conora.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Stvar je tu jasna, ovaj event je prodan u preko 3mil ppv, do sada su radili oko 150 000. Sigurno su ga prodali u 3mil zahvaljujući rusu koji jedva zna engleski
    Na karaju druge runde conor mu je rekao it's just buisniess.
     
  13. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Naravno da je Conor glavni što je UFC baš ušao u mainstream ova zadnja dva mjeseca, i sam je rekao na kraju druge runde Khabibu nakon što ga je ovaj izmlatio "it's just a business". Međutim, prešao je liniju bilo kakvog dobrog ukusa u trash talk-u sa Khabibom, pogotovo sa ocem od Khabiba. Zašto se neko čudi šta se desilo poslije borbe ? Dalje, koliko se samo prljavo Conor borio, od povlačenja za šorc, drzanja prstima za ogradu, drzanja za rukavice, Khabib mu je pripremio siguran sam lom ruke kimurom prije nego što ga je Conor koljenom opalio na podu. Baš prljavo ... Simpatisao sam uvijek Conora, zanimljiviji je stilom od Khabiba ali je baš izdominiran. Kao i svaki protivnik Khabiba. LOL je da traži revanš. Khabib je trpio i trpio, al jbg, nakupilo mu se nakon pobjede i pokazao je ko je real G. Zamislite šta bi sve Conor pričao da je situacija u kontekstu borbe bila obrnuta ?

    Btw, seminar oca od Khabiba, čovjek je bukvalno trener no.1 što se tiče MMAa u Rusiji, ovo je doktor za borbu na podu. Conor da dvije godine samo trenira wrestling opet ne bi mogao meda sa Khabibom.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav bi bio trash talk da ima granice, plus šta je to tako strašno rekao o njegovom ocu, to sam izgleda fulao.

    UFC je prije bio najbolji protiv najboljeg, sada je postao WWE, šansu dobija najpupularniji. Biće najveće sranje ako odmah bude revanš a Tony ostane bez prilike.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Talk shit, get hit - tako je i bilo. Tony mora dobiti title shot, smijurija je ako Conor dobije rematch.
     
    aNaToMiC ! likes this.
  16. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    @Haker Ne znam sto si butthurt ko da se Kimi tukao, bas si navaljao gluposti zadnje 2-3 stranice :D
    Totalno neinteresantno sve nakon tap-a za bilo koga ko je fan MMA-a kao sporta.
    Ko zna Dillon-a Danis-a sve mu je jasno zasto je doslo do incidenta.
    Nazalost su pohlepni vlasnici UFC-a dopustili McGregoru da konstatno radi sranja bez ikakve kazne, kratkorocno ce to donijeti profit ali dugorocno ce sport ispastati.
     
    donjapa, veki81, sgtPepper and 2 others like this.
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Daniel Cormier vs. Derrick Lewis for the UFC heavyweight title is a done deal for Nov. 3 on 11/3, per both sides. UFC 230 finally has its main event. First reported by Brett Okamoto, ESPN.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Dustin Poirier injured, out of UFC 230 fight vs. Nate Diaz
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    A goni u pm, nadam se da je Kevin Lee spreman da namlati Natea.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kevin Lee se nije odavno borio to bi svakako bila bolja borba. A ovo za DC i lusia smiješno, lik nakon tri runde zamalo nije umro, još na kraju rekao da nije spreman i sad za manje od mjesec dana da se bori :D
    HW divizija je truba teška.