MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Yep, to je HW divizija. DC je prije 3-4 dana rekao da ne moze zatvoriti šaku a Lewis da ne moze izdrzati 5 rundi. A cini m ise da je Nate odustao od borbe.

    UFC 229 prodao 2,5mil ppv. Najvise u historiji. Do sada je to bio 202, 1,6mil.
     
    Last edited: Oct 10, 2018
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Last edited: Oct 10, 2018
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Od top 5 ppv, njegova su četiri. Jedino mu je protiv Mendeza ppv bio "tanka" u poredjenju sa ostalim eventima, 850K. Dok je to danas za bilo koji drugi UFC event veliki uspjeh.

    A jucer citam na ESPN-u da UFC ne treba Conora. Kakvi bolidi.
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa Conor je za UFC ono sto je Ferrari za F1. :D
     
  5. kvaju

    kvaju Komšija

    Možda za Amerikance, kad vidim šta ih dođe na borbu kečera, muke njih zabavit.


    Sent from my iPhone using Tapatalk Pro
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa to nema veze, za ovu borbu je svak čuo, svaki portal prenosio vijesti, gdje god odeš ljudi komentarišu. Ne znam da je tako za bilo koji drugi event.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Conor je world wide zvijezda za razliku od vecine MMA boraca. Zato su imali turneju sa Floydom i Aldom.

    Ali se slazem, MMA velikim dijelim nije sport. Ranking su uveli samo radi FOX-a. Rangiranje boraca ništa ne znaci. Najglasniji zaradjuju najvise.

    EDIT: Jon Jones vs. Alexander Gustafsson 2 is set for UFC 232 on Dec. 29 in Las Vegas.
     
    Last edited: Oct 10, 2018
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I, kad je revans? :D
     
  9. donjapa

    donjapa Overclocker

    Mislim da bi bio veci PPV da su radili promociju kao za Floyd ili Aldo. Tu su ulozili dosta vremena i novca na promociju. Ovaj je svakako odlican, 2.5 je ogromna cifra i ocigledno je da znaci puno za sport. Ali pazi, kad ga je Nate namlatio on je imao isto velik udio u tome, jos da ga je jos jednom dobio presao bi hajp sa Conora (koliko toliko) na Nate-a. Mislim da se isto desava sa Khabibom, pogledajte samo instagram acc i koliko je pratioca dobio sad kad je namlatio Conora. Ako ga jos jednom dobije mislim da ce UFC dobiti novu "zvijezdu".

    Istina, ne ide im u prilog sto je povucen i skroman, treba im neko ko ce hajpati borbe (well well, krenuo je dobro sad nakon ove borbe hehe)
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    "Mislim da bi bio veci PPV da su radili promociju kao za Floyd ili Aldo." Nije htio Conor. PR je sveo na minimu. Isto sto nije htio promociju sa Nateom za UFC 200 pa ga skinuli.
     
  11. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa sve to zahvaljujući Conoru, ima i protivnici da mu ljube dupe. Kebab je postao milioner a i Nate zahvaljujući njemu. Da je ovaj event bio Kebab vs Ferguson, ubij me ako bi bilo 300k.
    I opet, nisam uopšte Conor fan, ali to su cinjenice, ufc trenutno samo ima njega da privuce toliku pažnju.
     
  12. Neso

    Neso Komšija

     
    veki81 and Reventon like this.
  13. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Kakav respect..
     
    Reventon likes this.
  14. Reventon

    Reventon Veteran foruma

    @Haker Khabib je postao milioner jer je nalemao Conora, dobar je borac i sportista. Ako mislis da to nije potrebno, idi ti u ring pa vidi hoces li se obigatiti.
    Dug jezik Conora nece izaci kao dobra stvar za ufc. Covjek je prgav i to ce ce im se odbiti od glavu kad tad.
     
  15. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Haker je žešći Khabib hater, izgleda. Naravno da su brojevi na strani Conora i sve, zanimljiv je bio dok je pobjeđivao. On je u UFCu zadnje četiri borbe 2W 2L gdje je jedan W bio baš jedva. Da je prime Conor izašao protiv Khabiba (onaj protiv Alvareza) opet bi ga Khabib samljeo. UFC se treba zahvaliti Conoru što ih je približio mainstreamu, kao i svi borci koji su se borili protiv njega - jer su im se eksponencijalno povećale plate po borbi protiv njega. Khabib je trenutno ubjedljivo No. 2 superstar u UFCu, pogotovo sa ovim incidentom i sve. Naravno da PPV sa Tonyem ne bi išao ni blizu kao sa Conorom, ali idući Khabib vs non-Conor event će mislim bez po' frke izaći na milion.
     
  16. xman

    xman Komšija

    Dobro ljudi de malo realni da budete. Ne mozete lika optuzivati da je hater i fanboy a radite isto. Kada su imena u pitanju Conor ima impresivniji rezime od Khabiba. Lik je skakao po dvije klase iznad, nokautirao legende na nacin na koji je rekao da ce uraditi i kada ce to uraditi. Nije postao sto jeste samo pricom niti bi ikada postao.
     
  17. donjapa

    donjapa Overclocker

  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma riješiti će se to, neće niko otići.
     
  19. Neso

    Neso Komšija

    Khabib da je pametan bio, izginorisao bi sve one provokacije. Nakon meca da se rukovao sa Ircem, uzeo svoj pojas i kes i vozdrica. Kao laf bi izasao iz arene, indirektno ga spustit Connoru. Em' sto ga je slomio, em sto bi ispao gospodin. Jbga, opet sa druge strane razumijem ga, spomenuo mu je porodicu, prvom meni je to okidac da pucam, preko tih stvari tesko prelazim. Te stvari u srce udaraju...vJos je Khabib malo medo onako po prirodi, momak odrastao u ruralnoj sredini. Principi i moralne vrijednosti su malo drugacije nego u Dublinu. Pa vidjeli ste koliko samo strahopostovanje momak ima prema ocu. Rece lik poslije meca: "Potencijalne disciplinske kazne Nevade mi nisu ni na pameti, vec sta ce mi otac uradit kad dodjem kuci". To je je ipak odrastao covjek, izjava jednog tridesetogodisnjaka. McGregor mi je onako pojava radi same prezentacije sebe i sve one glume, koja doprinosi show-u, medjutim ovaj put je predaleko otisao. Cak je i jednog lika iz Khabibovog tima nazvao teroristom. Khabib sa svojim mentalnim sklopom se ne uklapa nikako u sam show, momak je presrcan. Da kazem "preozbiljno shvata" mozda i nije pravi termin. Samo Dana White je preofiran sa favoritiziranjem Gregora, sama interpretacija kad prica o Khabibu i Connoru poslije meca je nebo i zemlja. Spominje Irca kao da mu je iz pi*de ispao.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator