MMA diskusija

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Nani, Feb 9, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Novi izazivac Brock Lesnara, Shane Carwin. Covjek bez mnogo borbi, ali takodjer, bez poraza (11:0). Samo zadje 3 su mu u UFC-u. Oko 190cm visok i oko 120kg tezak. Dostojan protivnik. Bit ce zanimljivo.

    [​IMG]
     
  2. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    šteta što se lesnar i fedor nisu nikad borili. kakva je situacija do borbe nikad neće ni doći. iako mislim da bi fedor sa njime obrisao pod kao što je to nekoć uradio sa silvom ali bili bi interesantno gledati ova dva sjajna borca u ringu. također već su u zenitu karijere lesnar 32 i fedor 33 tako da im preostaje još par godina i penzija.
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. bas sam to htio rec. Kada Fedor zavrsi sa obavezama, bude "mogao" sa potpise za UFC, onda ce rec da se povlaci ..sto bi mozda i bilo najpametnije.
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ne, nego ovaj konj bez mozga dobija ovakve likove za protivnike jer je američkoj publici zanimljivo kad neko pokaže prst nakon meča :wink:
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Licno ne bih volio da UFC ode u tu komercijalnu stranu kao americki cirkus, marketing i slicno kao sto je WWF. Do sada toga nije bilo dok Brock nije dosao. Volju za dusu, ima pristalica mogu se na prste na poredat.

    Zato svi oni ispadi poslije borebe sa Mirom i slicno. Al eto, ako nista, izvinuo se na preskonferenciji sutradan.

    Sto se tice borbe, licno mislim da ce biti zanimljiva. I ako sam do sada tvrdio da je imao postene borce kao protivnike, ipak vremenom nadodje da jos ima more koje bi volio vidit zajedno s njim u kavezu.

    Licno ga ne forsiram nego mi je interesantan bas zato sto je takav kakav je, bez tehnike bez i skustva drzi titulu. Ako nista to je bar nesto novo u MMA spotu. Sad da je fer, jest-nije. Subjektivno pitanje al da.. vise postujem borce tipa Remy Bonjasky , Mirko, Alistair Overeem itd itd.
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Aha, nakon jednog poraza i jedne pobjede borba za naslov :lol:
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Pa staces kad je tako dozvoljeno, to je stvar UFC pravila. On je trazio pojas od Randy Couture i dobijog je. Mogla mu je biti i prva broba u karijeri da drzi pojas. Sad je jos veci "podsticaj" kada ga je odbranio od Frank Mira.

    La opet, nebi bilo posteno da je potreban neki staž u UFC-u da bi trazio titulu od "vodečeg". Mada ja mislim da je sve to brzo organizovano i da je on dobio odma Randya radi publiciteta. Ali ipak, on je posteno uzeo pojas kako-tako.
     
  8. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Veceras Couture - Nogueira...
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Da.. d citiram ponovo:

    Inace mislim da pocinje u 10h p.m. To bi po nasem bilo 3h a.m. i sumnjam da cu dokasno tako ostat pa cu najvjerovatnije gledat snimak sutra. Zanimljiva ce bit noc.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    http://www.index.hr/sport/clanak/video- ... 49199.aspx
    Brazilac je vrlo često imao problema s posjekotinama. Doktori su to sredili tako što su mu izbrusili lubanju i prilagodili je udarcima koje bi ga mogli ozlijediti.

    "Samo na licu sam imao preko 200 šavova. Morao bih na šivanje radi najmanjih ogrebotina. Znalo je biti po sedam, deset ili petnaest šavova. To je naravno negativno utjecalo na mene pa sam se odlučio na operativni zahvat", objasnio je nekad najbolji poluteškaš u svijetu MMA-a.

    Hard core :D
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    "..što su mu izbrusili lubanju."

    Nema dalje.

    Kao i takav, jedan od najboljih boraca svakako. Samo, u zadnje vrijeme mu se neda nesto.
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    UFC 103 teleconference: Cro Cop thinks Fedor should've joined the UFC






    Mir meets Kongo at UFC 107

     
    Last edited by a moderator: Aug 2, 2017
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Subota. Valdja ce nov@ prenosit (naravno jednu borbu, po obicaju):

    [​IMG]
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kad je ovo po našem vremenu???
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    6 sati ameri kasne.
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    Poceli su reklamirat na novoj pa vele da je u 4am. Al to je najvjerovatnije Mirkova borba jer "turnir" pocinje u 2am.
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    U jutro je fajt :) Event počinje u 4h Pitam se kad će Mirko jer sam u jutro zauzet :( Novu nam gase na sportu šupci. Izgleda da je net jedina opcija.

    Nalis, pošalji mi link na PM ako nije frka :wink:

    http://www.youtube.com/watch?v=Cs7u8INuE6c

    Jedan sjajan highlight za zagrijavu :D Nadam se da će ovako biti, samo je pitanje koja će specijalka past :D

    Ovaj mali šupak je zajeban. Mislim da je ovo najteža prepreka Mirku do pojasa, samo da ne izgubi.
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    Posaljem ti ja link ali... jesil siguran da nova ide off? Ak ovama ide off sigurno i nasi gase. Jest da prosli put nisu. Ja cu onda morat gledat reprizu jer imam oko 500MB do limita a kontao cekat bar da Mirka vidim. ...sto cu se ja nagledat. Nadam se da ce biti nova dostupna kao i prosli putl.
     
  19. Haker

    Haker Veteran foruma

    E pa nije dostupna :) Valjda neće na reprizi gasit, a do tad će svakako bit i na netu u HD-u
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Evo kod nas nisu kodirali. Prenosili su sve glavne borbe. Sad se Mirkova zavrsi.

    Tamam da napisemneki "review" borbe.. al, zaista nema rijeci.

    St ose tice Ciganovam vidi se da nema iskustva. Ima potencijala. NEiskustvo se svodi i na to da nikada nije bio u drugoj rundi. Odnosno, sve su mu se zavrsavale u prvoj pa tako i umor koji ga je savladao cak i u prvo rundi. Mozda bas to neiskustvao stednje energije.

    Tehnici nista nije pokazao. U par navrata trece runde bila su koljena. AL ipak moram rec da ima potencijala. Vidi se ako nisat velika volja. Ostal oce sigurno doc svojim tokom.