mob do 300km

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by AhmeT, Apr 13, 2005.

  1. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Dok Samsung ne napravi nesto po pitanju svog (katastrofalnog) softvera ili dok im ne izadje telefon sa Symbian OS-om, izbjegavati doticnu marku. Jest da su dizajn i kvaliteta izrade jako dobri, ali ko je imalo radio sa Samsungovim telefonima zna sta pricam. A btw 3650/3660 imaju IR port (drzao obje u rukama).
     
  2. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    PA ONDA ONAJ ELDAR MURATZIN IZ MOBILEREVIEW-A LAZE **** **

    kakva je 6680?
     
  3. Blade

    Blade Novi član


    Upravu si

    Samsung je jedino jak na DIZAJNU,Kvaliteti Kamere i displeja:na to im se nista nemoze pridodat
     
  4. Blade

    Blade Novi član

    6680 jest da je malo skup al vrijedi dat pare
    telefon ima sve:
    1,3mega pikselnu kameru
    Bluetooth
    xHTML internet pretraživač
    JAVA podrška
    MP3 reprodukcija

    2 kamere jedna naprijed i jedna pozadi (ukljucujuci i blic)
    mislio sam da cu se pokajat ako je uzmem (prije nje sam imao Nokiju 7610) al ......................

    http://www.nokia.com/nokia/0,6771,70452,00.html


    Jesil mozda razmisljo o nokiji 7610?Malo je losiji od ovog: :roll:
     
  5. djambo

    djambo Aktivista

    pa t610/630 i imaju cif kamere.

    mpx200 ima podosta problema koliko čitam na netu.

    @crazy... spor?! ne bi se baš složio... t610 je recimo očajno spor (da li je to do ekrana ili sw-a - ne znam).[/quote]

    za mpx200 treba samo nadograditi software a ima sve osim kamere sto i nije nedostatak
    imam sonyericsson f500i isto sa cif kamerom i odvratno je
    t630 je odlican mob kad se gleda ulozeno/dobiveno mana mu je samo mala memorija za tu vrstu moba
    samsung nikad nebih htjeo imat u djepu osim sko mi ga neko pokloni
     
  6. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Nokia 3650 je "Series 60", kao i 6600...
    Evo SVIH razlika:
    3650 - Symbian 6.1; 6600 - Symbian 7.1 (oba su series 60 i svi programi rade na oba moba isto, u 99% slucajeva)
    3650 - 4.2 MB RAM; 6600 - 6 MB RAM (ili tako nekako)
    3650 ne podrzava teme, 6600 podrzava
    3650 - 4k color display; 6600 - 65k color display
    i to je to.

    Aha, i ono najbitnije:
    3650 - polovna 200 KM, 6600 - polovna 400 KM. :D

    Sto se tice kamere, identicna je na oba mobitela. Probao sam i nema apsolutno nikakve razlike u slikama - dodaje zutu ili plavu kad na slici ima previse bijele boje, bijela ponekad izgleda... cudno *vidi sliku na kojoj macka spava* i slicne sitnice).
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i 6600 podrzava vece MMC kartice. ja imam 6600 i pravo sam zadovoljan jedino mi malo dimenzije idu na zivce, ali tako je sa vecinom S60/Symbian telefona. zali boze 800KM koje sam dao, al hebga ne bih vise ni za sta.
     
  8. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma to sa MMC karticama je JAKO diskutabilno...

    Nokia "po defalutu" navodi da svi Symbiani koriste kartice do 128 MB (jer Nokia ne proizvodi vece :) ) a moze se staviti... ja sam koristio karticu od 1 GB na 3650 i radila je fino, jest da je nisam nikad "nafilovao" do kraja ali nema veze. Sad sam tu istu stavio u N-Gage i navaljao igara i MP3-ca pa radi bez problema. Sporost na odredjenim mjestima se ipak osjeti (na oba mobitela - kad se otvara glavni meni i kod N-Gage kad otvara playlist) ali nema stvarno nikakvih problema.

    One price po forumima (tipa moras imati firmware taj i taj da ti radi kartica preko 128 MB i slicno) su cista lafina, neke kartice jednostavno rade a neke ne, vece sanse imas sa "brand name" karticama ali nista nije sigurno, to je stvar nafake. :D Jedino sto mozes uciniti jest da PROBAS karticu kad je kupujes (nadjes SPMark 2003 i "odvrtis" sve testove, recimo) pa vidis jel' ti kartica stima ili ne.

    E jedino me zanima rade li ove novije kartice (2 GB)... to bi bilo bas fino imati. :D
     
  9. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    imas li full verziju SPMark-a, osim onog triala?
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    bas sam se zagrijo za 3650 al bi radije 3660 zbog tipki

    koliko kosta nova

    jel puno velika kao sto neki kazu, npr jel veca od 3310

    i jos jedno pitanje
    koliko kostaju:
    irda prijemnik za pc
    bt prijemnik za pc
    mmc reader za pc il tako nesto da mogu samo prebcivat sa mmc i na nju


    koliki je framerate kod video zapisa
     
  11. Shenron

    Shenron Komšija

    Sad bi i ja 3660...al nemam love :D
     
  12. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Da je babi turbo bila bi turbina!
     
  13. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Pa... neeeeemam, ali znam gdje ima. :D

    http://www.iphone-forum.org

    Neko je skoro postavio, potrazi u podforumu "symbian apps".
    Aha, i registracija je potrebna da mozes skidati attachmente. ;)
     
  14. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    * NOV 3660 u onom shopu kod City Fashion-a (TZ) - 780 KM! :lol:
    * IrDA prijemnik (USB) - 54 KM (Genelec, TZ) :lol:
    * Bluetooth adapter (USB) - 37 KM (Genelec, TZ)
    * USB 2.0 multi card reader - 20 i 26 KM (Genelec, TZ)

    3650 i 3660 imaju ISTE dimenzije i neznatno su vece od 3310. To je zbog display-a, covjece (208x174 pixela). A to za video ne znam tacno... ako snimas bez zvuka ide skroz tecno, bas fino a sa zvukom se primijeti trzanje, doduse nije bas "smak svijeta" ali ima ga. Sto se tice tipki, jesi ti VIDIO kako izgleda 3660? Meni je ono odvratno. A na ovaj raspored se stvarno nije tesko navici, meni je trebalo 3-4 dana i sad se borim s ovim N-Gage-om, ne mogu nikako da se vratim na "standardni" raspored. ;)

    Pitanje za sve:
    Zasto svi ljudi hoce da MIJENJAJU mobitel? Stavio sam oglas u novine i za dva dana zvalo me 15-tak ljudi (uglavnom djeca koliko sam primijetio) i niko nece da KUPI telefon, svi bi pravili nekakve kombinacije... :roll:
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    i ja bi zamijenio ovu 6600 za N-Gage s doplatom (druga strana naravno) ali niko nece.
     
  16. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ma ja cu uskoro prodati ovaj svoj N-Gage pa uzeti 7610 ili 6630, sreca pa znam neke ljude koji dovlace mobitele iz inostranstva, mogu ih dobiti po "prijateljskim" cijenama. :)

    Od jucer jos 5 poziva. Svi bi da mijenjaju, niko nece da kupi. Eto jucer je zvalo i prvo zenskooo... kad sam rekao da je ovaj mobitel veci od 3310, izgubila je interesovanje. :lol:
     
  17. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    neznam, stvarno

    @ dj_vux
    da si ovdje u gradaccu kupio bih odma a osim toga ima jos jedan problem:
    ko sto sam reko ja uskoro zavrsavam osnovnu i kada bi dobio tu 3650 nebih spavo, doslovno, pa mi tata, otac, kaze da nesmijem nista kupit dok ne zavrsim ovu j***** skolu a zavrsavam je 27maja!!!

    a kako kad igras igre, Obicno je 4 lijevo 6 desno 8 dole 2 gore a tu bas tako ne bi moglo,jedino preko jojstika

    a posto je nova 3650, jer si mi ti reko za 3660?

    po meni bi najbolje rjesenje bilo kupit tu 3650 od tebe i universal card reader i bio bi rahat!!!!! ionako je podesavanje bt-a tesko!
     
  18. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    Ja imam neke prijatelje u Gradaccu pa postoji sansa da cu dolaziti tamo ovih dana a sto se tice tog zavrsavanja skole... ma ne vjerujem da cu ja ovo prodati tako brzo, ovi telefoni NISU ZA LJUDE KOJE INFORMATIKA NE ZANIMA. To je tako, ja sam pokusao objasniti mom starom u cemu je fazon s ovim telefonom i covjek nista ne konta, k'o kad se jedva sa daljinskim snalazi. :roll:

    A sto se tice kupovine, mislim da ti je najpametnije ovako - 3650 ili 3660 + MMC od 256 ili 512 MB + card reader (eventualno bluetooth adapter).

    Namjestanje BT adaptera (ja sam uzeo ovaj u Genelecu sto sam naveo gore) traje nesto vise od 5 minuta i fakat nije tesko nastimati (e sad to sto ljudi pricaju po netu, to je druga stvar, za svaki adapter je razlicita procedura brate dragi i za ocekivati je da ponekad bude problematicno).

    Iskreno, toplo bih ti preporucio da uzmes BT adapter, s njim mozes izvesti par zanimljivih stvari (webcam, pa kontrola desktopa preko telefona - gledas DESKTOP na display-u mobitela i kontrolises misa :D i slicno... da ne spominjem da kopiranje programa na telefon ide puno brze nego sa citacem).

    * Igranje igara ide fino preko dzojstika. Meni licno je jednostavnije od onog prtljanja po brojevima. ;)

    * Novu 3650 nisam vidjao nigdje u gradu ovih dana a zadnji put kad sam vidio (bila je jedna nova, bas zapakovana i sve) kostala je preko 500 KM. To je bilo prije oko dva mjeseca... ma i ako nadjes novo, ne isplati se nikako, ovi sverceri domaci ODRASE s cijenama. :roll:
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    a ko su ti tii prijatelji? modzda ih znam?

    nije ni meni problem namjestanje nego sam mislio da npr na napravim neki folder na racunaru i u njega savim *.sis fajlova, mp3-ca, jar arhiva i tako tih stvari pa da onda jednostavno to prebacim na mmc
    i kad npr napunim mmc sa svim i svacim jednostavno je cijelu prebacim na komp i dodam novi sadrzaj

    bil se moglo to preko bt-a, npr. da ima neka opcija na 3650 "backup memory card over bluetooth on pc" :D

    i za bt- bi mi trebao dodatni softver a za mmc mislim da netreba (ili valjda dodje uz nju)


    posto su mmc od 256 i 512mb. jel ova druga 100km?
     
  20. dj_vux

    dj_vux Aktivista

    * Danijel i Boris Ojdanic (vjerovatno znas Borisa, godinu dana je stariji od tebe)
    * Programe instaliras preko BT-a ili IrDA, preko card reader-a ne ide (yebiga, malo je komplikovano za objasniti... da bi instalirao nesto sto si kopirao na telefon preko card reader-a, moras imati instaliran neki explorer da "vidis" fajl na telefonu i pokrenes instalaciju. A kako ces instalirati taj explorer? Pa preko BT ili IrDA - kontas? :) ). Najbolja kombinacija je BT + card reader, vjeruj mi (ja koristim bas tako).
    * backup memorije TELEFONA moze se uraditi, na karticu ili na PC, nije bitno, a MMC kopiras brate na komp i to je to...
    * za BT ti trebaju samo drajveri a za card reader ne (doduse, za Win98 treba), dobijes ih sa uredjajima kad kupis, normalno.
    * 256 MB MMC - 55 KM (ZiComp, Tuzla) a 512 ne znam kako se krece sad (treba obici i ove fotografske shopove po carsiji, kod njih ima) ali trebala bi biti ispod 100 KM, u Plusu (Sarajevo) imas karticu od 1 GB, mislim da je malo preko 140 KM, kod nas ovde (nazalost) nema.