Mob za sestru, koji uzet?

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Stevie_Ray, May 22, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    14-godisnja sestra hoce novi mob. Trenutno ima SE K700 kojem je sheban joystick, ja koliko znam da se to moze popravit, no ona je uprla da uzme neki drugi :mrgreen: Totalno neracionalno, no eto, ne mozes je urazumit :roll:

    Nesto u rangu do 300KM, da je preklopni ili na ono gay izvlacenje, da nije crn, po mogucnosti nesto roza ili svjetlucavo. Ali da ima upotrebljivu kameru(cca 1.3MB), iole memorije (20MB npr.) i pristojan display. Ne mora podrzavat kartice niti bilo kakve napredne tehnogije.

    Ja vec dugo vremena ne pratim mobitele tako da pojma nemam sta da uzme. Trebam vas savjet :D
     
  2. FeyzA

    FeyzA Aktivista

    Samsung X830 ? pink edition :mrgreen:
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Tesko je potrefit neciji ukus, nek lista redom i koji joj se dopadne nek otvori SuperOglase i nek vidi koliko je love:

    http://www.mobile-phones-uk.org.uk/index.htm
    http://www.gsmarena.com/

    ps: Nije kamera 1.3 "MB" neg "MP" (megapixel) :wink:
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma ja, znam da je MP. :mrgreen: mistype.

    Znam da je tesko potrefit ukus, no da mi je da napravi sto racionalniji odabir. Evo mogla bi pricekat do jeseni da dobije moj SE V600, ali nece, nije na preklapanje :lol:
     
  5. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma zeznuti su ti na preklapanje, flat cable ode brzo, najpouzdaniji su ove cigle iz jendog komada :D Samo nek ne uzima Panasonic, Sharp, Phillips i sl. jer kad oni ciknu valja iz vana narucivati djelove. Dakle, Nokia (moj favorit), Samsung, SE ili Motorola. E sad je na njoj da izabere koji :wink:
     
  6. ming

    ming Veteran foruma

  7. vnm_

    vnm_ Komšija

  8. ming

    ming Veteran foruma

    Oba su ti linka ista.
     
  9. vnm_

    vnm_ Komšija

    ups. ispravljeno.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ona je izgleda zapela za ovaj:
    http://www.mobilnisvet.com/mobilni/773/Nokia/6111

    Al je fazon sto je ovdje taj mob 350KM, fakat PREskupo. Ne znam sad. Taj W700 mi je konza, ne bih ni razmisljo da je cca 350KM (tamo je u eurima 170€).

    V3 nece, kaze to svako ima :D
     
  11. Looney

    Looney Komšija

    Greshka nije to taj model ... sry
     
  12. vnm_

    vnm_ Komšija

    da, ali mozda 10% tih V3-ca su V3i :)
     
  13. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Evo sad je pukla na SE W300i. @sulu, jel i sa W300 dolaze iste slusalice kao na tom W700?

    @Looney, nisam te skonto. :roll:
     
  14. vnm_

    vnm_ Komšija

    da slusalice su iste...ali taj mob nema bas neku kameru
     
  15. pac

    pac Komšija

    probaj 5200 na isti je fazon kao i 6111 nije sad kamera bas nesto al eto moze muziku slusati a nov je oko 220km mislim da je to taman (ima i crvena verzija)
     
  16. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    a zasto ne 6230i sa rozom maskom? :mrgreen:
    a mozda se moze naci kakav 5300 polovnjak...
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Nije njoj toliko do muzike, ima mp3 player... Evo otvorih temu da vas pitam za savjet, a ona nece ni da cuje. :mrgreen: Zapela svoje pa gotovo.

    Gledam po netu, ima SE Z530, isti kao W300 sa razlikom da dolazi sa 64MB karticom umjesto 256MB, te nema slusalica. Ono, non-walkman model.

    A sad se opet buni sto W300 ima losu kameru...nemres joj nikako ugodit. :mrgreen:
     
  18. Vedo

    Vedo Moderator

    Ma 3310 RULEZ :mrgreen:
     
  19. Loki

    Loki Komšija

  20. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hm, vidim tamo je 185€, to bi trebalo bit tako i ovdje. Samo sto ga nema, a W300 je ovdje 320KM. Sad ispadne da W300 ne vrijeli ni u snu tih 320KM ako je W710 toliko. Bas je fency, 100% bi se svidio sestri. :D SAd valja vidjet ima li ga...