1. Lord

    Lord Novi član

    Nedavno sam formatirao disk i reinstalirao Windowse 98SE.
    Koristi sam externi 56k modem koji se pokvario i od prijatelja sam posudio interni U.S. Robotics modem koji windows nikako ne prepoznaje. Rucno sam instalirao najnovije drivere i dodijelio mu port 3, ali kad se pokusavam konektovati izbaci mi error "Couldnt open port". Pise mi da ako je modem interni podesim to na jumperima, ali na mom modemu nema jumpera.
    Modem je je USR90-12
    (ovo pisem od prijatelja). Sve sam pokusao : novi port, mijenjati IRQ ali nista.
     
  2. Shenron

    Shenron Komšija

    Pa vjerovatno je taj port vec zauzet. Trebao si samo ubacit modem, instalirat drivere i probati.
     
  3. Lord

    Lord Novi član

    Ma instalirao sam je drivere i probao sve portove, ali mi opet izbaci error "Couldnt open port"
     
  4. djambo

    djambo Aktivista

    probaj sa generickim driverima vecina ih radi osim ako imaju posebne funkcije kao creativovi modemi
     
  5. 3xD_design

    3xD_design Aktivista

    Ako si sve instalirao kako treba, a jos uvijek ima neka greska, onda probaj drivere rucno prebaciti u "C:WindowsSystem32". Tako sam ja narikatao mom prijatelju kome nije radilo kako treba :)
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    po meni najbolji recept za to je kupit novi modem i u dućanu tražit najjeftiniji, ni JEDNOM sa takvima nisam problema imao (za xp me nikad ni driver nije tražio).
     
  7. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    A probaj u biosu ukljuciti Reset Configuration Data opciju.