Moj novi gadget :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Oct 20, 2010.

  1. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Monitor je perverzija. Nisam odusevljen sa 16:9 ali sta je tu je. Manja je i ploca,nije vise 30. Ali sigurno stvar navike.

    Ali HOTS na 144 hz :) Mlijeko.
     
  2. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nakon dugog putovanja po bijelom svijetu napokon je stigao my personal assistant :D

    [​IMG]

    [​IMG]
     
  3. NAILS

    NAILS Moderator

    Kontam Gear 2 dok nisam procitao model na papiru. Nešto to meni pravo jeftino.. ima ih i po 8$.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ima taj, ovaj je 12$ ima i kameru :D
    Ma s obzirom na cijenu ovo mi se cini pravo dobra stvarka. Zasad fino radi, pa cemo vidjeti dokle ce izdrzati :D
     
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    To je prakticno telefon.. krcat je stvarima nego koliko te sve izašlo na kraju ?
     
  6. Reznor

    Reznor Overclocker

    12 $ + Free Shipping :D
    Ali je zato dugo putovalo, vise od mjesec.
     
  7. NAILS

    NAILS Moderator

    Hajd baci link koji je tačno prodavac da ne tragam od kojeg naruciti. Kontam uzeti da ga koristim kao telefon na bajku samo ako pozivi budu ok preko BT slušalica. Nije loša zayebancija za te pare. Valjda necemo dobiti kakav rak mozgaa ili testisa.. hahaha.
     
  8. Reznor

    Reznor Overclocker

    A vidi poskupio za 0.99 $ :D
    Valjda nam nece nista biti :)
    I ja sam uzeo radi handsfree, nesto mi ne radi vibracija na Xperiji, a nisam htio da rasturam telefon radi toga, pa cemo vidjeti kako ce se ovo pokazati.
    Najveca ludnica je da je dobio dobre reviewove, i ima sve zivo u sebi za ove pare. SIM i SD Card slot, cak mozes flashovati firmware, mijenjati face, mada dobijes neke predlozene koji su mi ok, nabaciti pdf reader (za ove prepisivace :D ) i jos mnogo toga imas na xda, naravno ako sta ne pokvaris dotad. Baterija navodno moze biti 5 dana u standby, a kako vidim drzi dobro i replaceable je, ali ako je uspijes naci :D
    Jos jedan mali cons je da moze puci narukvica, koja nije nazalost izmjenjiva, ali ima hack da nabacis onu sportsku obicnu i vozis dalje. Stvarno preporuka, stvarcica je odlicna, a taman dok je izgustiras skupis sebi pare za kako treba sat :D
    Ima mali bug sa konekcijom preko bluetootha na nekim uredjajima i SIM karticom. Rade pozivi, notifikacije i sve, ali pin mi nije prihvatao pa sam ga iskljucio.
    Narukvica je TPU ili silikonska, prije ce biti ovo prvo i meni nije losa, tj ne iritira zasad.

    Ah da, evo i link. Samo ukucaj u pretragu Charm DZ09 i uzmi bilo koji, tj. koji je najjeftiniji.
    http://www.ebay.com/itm/191855620109
     
  9. NAILS

    NAILS Moderator

    Uzet cu taj sa linka, never mind. Hvala na detaljima. Gledao sam recenzije i sve su pozitivne mada cu ga uzeti "kao igracku" a ako handsfree bude radio kako valja, odlicno. Bas sam htio pitati koliko baterija drzi. Mislim da je oko 350 mAh ili nesto tako ali ako izdrzi 24h meni dosta. Stvarno mi ne treba smart watch ali za ove pare se vrijedi malo igrati.

    [​IMG]
     
  10. anel007

    anel007 Komšija

    ja sam zimus kupio jedan i odmah proslijedio dalje po nabavnoj doduse malo drukciji model nego taj vas ali sve je to isti kalibar, baterija mu sa upaljenim syncom sa mobitelom nije mogla od jutra do veceri drzati
     
  11. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mozda si mislio na U8, jer imaju samo ta dva za ovaj cjenovni okvir. On je jeftiniji, tj 8$, losiji display i slabija baterija, a nema ni kamere, a i dila se po piku i internet prodavnicama masovno, na jednom oglasu vidim 35 KM, na drugom za "samo" 55 KM. A ima jos tih varijanti Samsungovog Geara, ali su dosta skuplji.

    Nego prejak mu ovaj "otvarac", isto kao da se ne moze otvoriti normalno pa moras razvaljivati :D

    http://www.dragonblogger.com/wp-content ... 30x851.png
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    DZ09 nema senzor da se pali ekrna na podizanje ruke ? Mada bi to bilo previse a ima i "gumb" pa nije frka da se upali.. lakse nego telefon vaditi.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nope, kakvo to :D
    Ali ima tipku na koju pali ekran.
     
  14. anel007

    anel007 Komšija

  15. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Evo da javim trajanje baterije jos. Juce ga napunio u jutarnjim satima, sad ga stavio ponovo na punjenje. Citavo vrijeme bio spojen preko bluetootha. Cak i preko noci sam ukljucio onaj sleep monitor. Takodjer bluetooth pairing radi odlicno, tako da sam vratio karticu u Xperiju. Sve sto treba je Mediatek SmartDevice app koji ima na Play Store.
     
  17. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    [​IMG]

    6700k
    Msi z170a carbon
    16gb 2666 mhz dde4

    150km + stari dijelovi :) Ne mogu odoliti ovim mangupima to uzmu nove stvari za "projekta" i onda mjesec poslje prodaju za pola ;)
     
  18. Esh

    Esh HWB

    Očito žive za objavu takvih threadova na forumu :)

    Elem, što se tiče monitora, pisao sam i na drugoj temi, kod ovih razvikanih gaming monitora sa Gsync ili Freesync, generalno najveći problem je "ubosti" monitor bez BLB-a... Kupovina "na zapadu" gdje do milje volje šalješ nazad je nekako i moguća, ovdje..
     
  19. Vedo

    Vedo Moderator

    Re: RE: Re: Moj novi gadget :)

    eto, sad mozes rahat da gledas Frozen u 4K na njemu

    Sent from my SM-G935F using Tapatalk
     
  20. bhd

    bhd Veteran foruma

    njima je to smece, nama je zlato :D
    Tako ti je to kad smo zemlje treceg svijet a:)