Moj novi gadget :)

Discussion in 'Generalna diskusija' started by Zeleni, Oct 20, 2010.

  1. igor.g

    igor.g Komšija

    Ima 970 a igra na ps4, onda kupi jacu 980ti da koristi za neta, jebena logika :lol:
     
  2. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ima se moze se.
    Druga prica da je nisam uzeo za 400 eur :p
    A dobio 280 za 970ku.

    I sto je najzalosnije, moj monitor + nvidia drajveri poslje 344.75 ne frceraju zajedno. Tako da sad i monitor moram apgrejdat :D
     
  3. Vedo

    Vedo Moderator

    Ta suplja je za zenu ti, da imas opravdanje za novi monitor, a sad za ozbilje,kako nece fercerat?
     
  4. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Veze nemam imao sam isti problem i sa 970kom.

    344.75 drajveri rade donekle normalno, sve poslje jok.

    Boot radi, dodjem do logina, ulogam, desktop se pokaze na stotinku, i monitor ode u standby. Kao da signala nema.

    Kao da je rezolucija u login ekranu drugacija od desktopa.

    Kontam da je nesto do refresha. 980ti je podrzana tek od 353.06 tako da ne radi.

    Zao mi monitora. A cijenovno cu morat na 27". Osim ako ne naleti kakav ultrasharp.
     
  5. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

  6. igor.g

    igor.g Komšija

    Tebi treba PG279Q koji dolazi u oktobru ili novembru, a ne freesync monitor
     
  7. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Kad bude 380 eura uzecu
    A bice 900
     
  8. black

    black Komšija

    Ima hack za freesync jer Nvidia koristi freesync tehnologiju na laptopima koje reklamiraju da imaju G-Sync.
     
  9. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Re: RE: Re: Moj novi gadget :)

    Link me
     
  10. black

    black Komšija

  11. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Lako je testirati kad monitor dodje iduce hefte :)
     
  12. igor.g

    igor.g Komšija

    Ma nema od toga nista, zakljucano u driverima samo za laptope sigurno. Jedino da neko dohaka i izbacuje modifikovane drivere svaki mjesec. Desktop gsync monitori imaju modul, dok u laptopima ne, radi malo prostora pa je onda Nvidia ofirno preimenovala freesync (adaptive sync vesa standard) u gsync u opcijama drivera.
    Taj leak se desio prije 7 mjeseci pa ja ne vidjoh nista od toga da NV GPU + freesync monitor mogu zajedno, niti ce to NV dopustiti. Freesync je vesa standard a i Intel ce poceti to koristiti, tako da se Nvidiji ne pise dobro. Mozda kasnije kroz godinu-dvije, kada ugrabe dovoljno love od modula i licenci i krene prodaja nizbrdo, ce omoguciti freesync na svojim grafama. Za sada Gsync koliko citam je bolji i radi u vecem opsegu frekvencija dok freesync monitori rade od 35 - 90Hz
     
  13. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    75Hz je plafon za Freesync ja mislim. Uglavnom radi dobro u rasponu od 40-70Hz / fps.
     
  14. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    30-90 je na ovom monitoru.
    Asus swift, isto 144hz samo TN panel, G-sync, radi u cijelom rasponu kako sam citao.
     
  15. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    G-Sync bolje radi od F-Synca, ali nema IPS modela pa mi je to automatski đubre. :D
     
  16. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Pa imas onaj acerov. Gdje je 20% bilo vraceno radi kojekakvih karafeka. 850 eur nizasta.

    Sad ce asus izbacit svoj sa gsyncom, ali kakp gledam bice 900 lagano.

    Ovaj moj je imace 700, bila neka ponuda preko vikenda. Bilo 20kom za pola cijene. I kliknem ga :)
     
  17. igor.g

    igor.g Komšija

    Isti panel ce imati i Asus (mozda novija revizija), samo jos se nadati da imaju bolji Quality control jer onaj njihov TN 1440p od 144hz je bio smece. Kasnije su valjda dolazili bolji paneli u Aceru i nije bilo problema kao kada je izasao.
    Dok i druge firme ne pocnu izbacivati fsync i gsync 144hz monitore gledati cemo 700-900e cifre.
     
  18. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Meni je najveci crnjak sto idem sa 16:10 na 16:9. I onda 3" manje na to. Valjda ce se nadoknaditi kvalitetom slike. Evo poslali su monitor danas navece :)
     
  19. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Treba ganjati 21:9, ali jebga moraš uzeti 34" da ne gubiš na visini u odnosu na 27-30".
     
  20. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    Ma gledao sam, ako ne uzmes curved 21:9, zaboli te glava od letanja pogledom. Probao sam fakat, 32" 21:9. Odlican monitor za produktivitet ako ga imas gdje stavit :)