Moj ultra-tihi komp :D

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Feb 25, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Predstavljam vam svoj ultra-tihi komp :D

    Slike govore tisucu rijeci, posebnu paznju obratite na nacin na koji je stisan disk. Slike nisu neke jer je slikano mobitelom:)D), ali se ipak sve vidi :)

    Vent sprijeda (80mm AC TC Pro na cca 1200rpm) sluzi kao JEDINI usisni:
    [​IMG]

    Izvadjen vent:
    [​IMG]

    Uklonjene spuzve sa strane, vidi se kako su postavljene spuzve oko diska, ono sto se ne vidi je da je na dno gornjeg optikanera zalijepljena tanka spuzva a na vrh donjeg ista takva spuzva, debela nije mogla zbog hladnjenja diska, koji je vjecito na 25-26C:
    [​IMG]

    Guma do gaća :)D) u koju je ubacen disk(drasticno smanjuje vibracije):
    [​IMG]
    Inace omiljeni nacin stisavanja diska na SPCR.

    Slika sa strane, vidi se kako spuzva oko diska malo strsi:
    [​IMG]

    Spuzva na dnu kucista:
    [​IMG]
     
  2. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Freezer64 na kojem je 92mm GT na cca 800rpm, ujedno sluzi kao ispusni vent jer puse prema napajanju:
    [​IMG]

    80mm Antec nakalemljen na grafu, vrti se na cca 700rpm u 2D i 1500rpm u 3D modu, vent spojen drito u grafu a reguliran pomocu Riva Tunera :D
    [​IMG]

    Papir nalijepljen samo da zrak ne izlazi na ove otvore: :D
    [​IMG]

    Za kraj - potkosulja na vrhu kucista, trebam li rec koliko ovo smanjuje buku :D:D:D
    [​IMG]

    Eto sve je ovo prakticki za nula kuna. Sve sam vec imao...nadam se da ce ovo nekom dat ideju za stisavanje.:beer:

    BTW ovo stisavanje diska sam bukvalno ja izmislio. Tako da je to moj patent.

    Svi ventilatori u kucistu su poslikani, dakle ima sprijeda jedan 80mm(ubacuje), 92mm na Freezeru(izbacuje) i 80mm na grafi(hladi grafu, sta ce drugo radit). Jos uvijek trazim optimalni balans...cekam da kupim tri Xilence-a...
     
  3. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    I da, nista necete dobit ako budete klikali na thumbnailove jer su slike loseg kvaliteta.(1.3MP kamera od SE V600i, relativno mracna soba, upaljeno ono svjetlo na mobu).

    I u medjuvremenu je umjesto 7300GT na slici uletila pasivna X300SE tako da je buka jos manja. :mrgreen:

    C/P sa PCE foruma.
     
  4. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I performanse. Mozes li igrati ista osim solitera? :D
     
  5. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma odigra se i pokoja partija COD-a 2. ;) Jos da imam pasivnu Scythe Ninju na procu i kakvo kvalitetnije kuciste... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
     
  6. Sale

    Sale Aktivista

    Ajd nabaci jos koju sliku cjelokupnog kucista, kako to izgleda iz malo dalje perspektive :mrgreen:
     
  7. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Gdje nabavi spuzvu i po kojoj cijeni?
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma imao je negdje sa strane. :D

    Bas jucer gledam na http://www.dobar-zvuk.hr, imaju spuzve za damping zvucnika, i to prilicno povoljno.
    http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/pribor/damping.htm

    Budem vjerojatno uzeo si da oblozim i bocne stranice...a valja mi uzet i bolje ventilatore, te dva fanmate-a...uglavnom ima prostora za poboljsanja. :D
     
  9. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja cu vjerovatno ici na bitumen ili nesto slicno. Onako me interesuje cijena.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ha?
     
  11. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    WOW izgleda super, a samo 2.2 funte!
     
  13. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    I zbog debljine je prakticnije, a i rezultat bi trebao biti tu negdje. Imala je akasa davno nekad tako nesto u ponudi za kompove. Sad imaju nesto na bazi neke pjene.
     
  14. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Da, sjecam se tih akasa obloga. Bile su oko 120kn, sto i nije malo...

    U pravu si za debljinu, ove za zvucnike su podebele te vjerojatno ne bi stale na onu bocnu iza maticne.

    Znas li mozda ima li tih bitumenskih gdje u Zagrebu?
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Negdje gdje se prodaje audio oprema. To inace koriste ovi momci sto se takmice u glasnoci, pa im je cilj zadrzati zvuk unutar auta. Jos se koristi i za dampiranje kutija (zvucnika). U osnovi nije puno razlicito od ono bitumenske trake sto se koristi u gradjevini. Jedino sto je u ovo dodato nesto da ne smrdi, i ova je samoljepljiva s jedne strane.

    S ovim trakam bi trebao biti sasvim dobar rezultat, jer za razliku od spuzve, ovo poprilicno dobro ubija vibracije. Mislim da ce ti syss znati reci vise, gdje ima kupiti u Zagrebu i slicno.
     
  16. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma nema kod mene vibracija, apsolutno nikako :D jer je disk u gaćama. Naravno ima kad se rabi optikaner ili ne-daj-boze oba. :mrgreen:

    Ali te bitumenske mi se pravo svidjaju, sacekat cu da se syss javi. Jos ako nisu skupe...
     
  17. syss

    syss Veteran foruma

  18. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Vrhunski damping material za vas auto , cijena je za pakovanje u kojem se nalazi 9 ploca (9) 18"x 32" (457mm x 812mm) pieces of Dynamat Xtreme. Mogucnost kupovine na komad ploce.

    Ovako komplet dodje 450KM.
    caraudio.ba
     
  19. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ludilo. Bit ce ubacit kakve spuzve i gotovo. Ali mi se i ne zuri, i ovako je iznimno tiho. Samo u po noci se malo cuje, danju nikako.

    @syss, gdje da kupim kakve spuzve da da nije predebela? I da nije skupa :mrgreen:
     
  20. syss

    syss Veteran foruma

    traži hifi dućane imaš onu "valovitu" spužvu za oblaganje zvučnika... to je ziher jeftino.