Moj ultra-tihi komp :D

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by Stevie_Ray, Feb 25, 2007.

  1. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    http://www.dobar-zvuk.hr/hi-fi/pribor/damping.htm

    Ovakvo nesto? Ovaj Tyrotex. Samo debela je 30mm, hm, to je podosta. Ne bi stala na bocnu iza maticne.
     
  2. syss

    syss Veteran foruma

    upravo to... nisam se imena mogo sjetit.
     
  3. NeTRa1der

    NeTRa1der Komšija

    Stevie, ti si loood k'o struja :mrgreen: :mrgreen:
    al' potkosulja na vrhu kusicta...:D

    ovo stisavanje cu obavezno morati probati na svojim diskovima...samo, trebam li pribavljati kakvu dozvolu za koristenje patenta :)
     
  4. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Hehehe tnx. :D

    Ne treba ti nikakva dozvola, samo nek se zna da je to moj izum. :)
     
  5. 3125

    3125 Komšija

    Pusti potkosulju, stavi ukoricene politikine zabavnike od 15 kila, da vidis kako utihne u sekundi
     
  6. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Ma kakvi, potkosulja je glavna. Probo sam i gaće al je bolja potkosulja. Pozeljno je da je cista. :D
     
  7. ming

    ming Veteran foruma

    Evo meni veceras dojadili 80/90mm iz Anteca pa sam uvalio 120mm Glacialtceh;

    Jebo gache, ovo je jache :lol: da ti malo zatrujem temu.

    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
    [/img]
     
  8. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    ccc meni doso trovat temu :mrgreen:

    dobar potez, buka je sigurno manja...

    Ti imas maxtora jel de? Dok to ne izbacis nemamo sta pricat o tisini. I taj box na procu moras zamijenit, glasan je i na 5V. :wink:
     
  9. ming

    ming Veteran foruma

    Ma ne cuje se u Xaseru disk, jedva se optika cuje kad radi.
     
  10. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Onda ti komp i nije tako tih. ;) Znam sta pricam.

    Kad sve stisas uvijek ostane disk. E ako se Samsung na min. AAM-u cuje(mada samo seek), nema sanse da se jedan Maxtor ne cuje. Bez obzira na relativno kvalitetno kuciste.
     
  11. Qler

    Qler Veteran foruma

    vala je kod mene relativno tiho kuciste.. dva 12cm na 5V naprijed i nazad dva ova zalmana na min.. LC Power ovaj tihi :D i WD disk...

    i kad je vec otvorena tema... posto je ova gainward koja mi treba doci izgleda sa pasivcem.. sta mi je pametnije? da ostavim pasivni haldnjak ili da navrnem ovog zalmana?
     
  12. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Taj LC sam imao na probi na par dana, daleko je glasnije od mog chief-a ali i puse. Vjerujem da ti i ne treba ispusni vent kad imas taj LC ;) Moja delta je tiha, ali ima protok za qrac. No svejedno nemam u kompu nista sto se puno grije, pa je dovoljna da izbaci topao zrak van.

    Koja gainwardica ce ti doc? Svakako isprobaj kako ce se ponasat s pasivcem, ali ozbzirom da imas kamaru ventova bit ce i pasivnjak sigurno dovoljan.
     
  13. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Kod mene se fkt ne cuje nikako,mozda malo zuji, imam na kucistu 12 cm naprijed i 12 cm od pozada i sa bocne strane 25 cm na 7v, i zalmana vf700 na grafi i to je to, jos nekad cu uzeti zalmana za procesor, e ne znam mozel 25 cm raditi na 5v ?
     
  14. Sale

    Sale Aktivista

    Adi K Gdje ima tih 25cm ventilatora za kupiti :wink: :roll:
     
  15. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ja to ne bih stavio ni da ga prstom vrtim. To vuce prasinu kao usisivac.
     
  16. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    @Salih
    Meni je uz kuciste doslo sharkoon rebel 9, fkt extra kuciste


    @Dog_Father
    Vuce prasinu ali nije toliko koliko ti mislis, i ja sam mislio dok nisam uzeo kuciste i pozitivno se iznenadio. Sta mislis mozel 25 cm raditi na 5v?
     
  17. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sumnjam. Ja imam jednu 15ku i ne moze raditi na 5. Moze kad je prstom pokrenes, ali nije 5v dovoljno da se sama pokrene.
     
  18. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Upravo. Jest da ima protoka, ali brate dragi ko usisavac vuse prasinu. Pogotovo ako je komp na stolu.

    Vi sto tvrdite da imate tih kompa i imate preko 5 ventilatora u kucistu, objesite to macku o rep. Nema tu tisine. ;) 5 ventilatora pravi buku pa cak i da su Nexusi.
     
  19. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Nije tacno, Predator imam dosta pravo ventilatora 5-6i racunar mu se ne cuje bas nimalo, isto kao i moj, imam 3 ventilatora.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ocito ne cujes dobro.