Mokro suhi brijac - iskustva

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NeTRa1der, Dec 3, 2007.

  1. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Pa to je taj, vidis da pise Fusion :D

    Nije da imam neku bradu ali ovo je unisti :mrgreen:
     
  2. selvin

    selvin Moderator

    Vidim, zato kazem kod mene pise "samo" Fusion, nema ono ProGlide. Ne znam je li to neka razlika, kod mene je plavo-narandzasti. Kako god skupo je "punjenje", sreca pa moze drugo trajati :D
     
  3. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Mokro suhi brijac - iskustva

    Za ovo treba malo skilla:
    [​IMG]
    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  4. nivla

    nivla Komšija

    nekad koristio razne proizvode sa 2, 3 i 5 ostrica, i gillete gelove za osjetljivu kozu, rezultat bio stalno urastanje dlaka, iritacija koze bla,bla
    danas
    kad sam u zurbi, ova kombinacija
    [​IMG]

    [​IMG]

    i
    [​IMG]
    a kad ne zurim
    prvo zamijenim sa
    [​IMG]

    EDIT: @Reznor, kad potrefis ugao pod kojim brijes, skill ide sam od sebe, samo se ne mozes zamisliti i raditi poteze ko sa ovim gillete i slicnim multi blade proizvodima
     
  5. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Koristio sam neko vrijeme neki Gilleteov, mislim da je Mach 3, ali sam odustao upravo radi toga što su žileti skupi. Kao što neko pomenu, i ja onim klasičnim žiletom stanjim koliko mogu, i onda onim jednokratnim Gilleteovim završim finu glazuru :). Također je proces mnogo brži kada koristim gel pjenu umjesto obične.
     
  6. efo

    efo Komšija

    isti ovakav i ja koristim. nisam odavno pametnije 7KM potrosio :)
     
  7. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Aha, pa onda je ovaj ProGlide noviji model ali odgovaraju rezervni od oba za oba koliko vidim.
     
  8. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    @ efo - Eh to je taj i kod mene. Nisu ovi Fusion i ostali loši, ali kada brada baš naraste, one oštrice se zaprljaju i nema neke koristi sve dok se stalno ne ispire što zna potrajati i oduzeti vremena. Ovako s ovim i nema neke muke, lagan je za očistiti a i više nego dobro služi svrsi :)
     
  9. Reznor

    Reznor Overclocker

    AW: Mokro suhi brijac - iskustva

    Hvala na savjetu. Čitam sad baš, kaže da se dobro možeš izrezati ako ne držiš pod određenim uglom.

    Gesendet von meinem MT11i mit Tapatalk 2
     
  10. Majesco

    Majesco Aktivista

    Koristio sam od obicni brijaca sa onim ziletima, pa do ovi moderni cuda, jedina stvar me je odbila kod njih skupi patroni, posto mi brada jako brzo raste onda je neisplativo.
    Ujutro se obrijem, a vec navecer mogu smiglati hrdu sa zeljeza.
    Uzmem Philishave 468 prije 6 godina i miran, malo je bilo problema navike, samo se treba cesce brijati i nema iritacije, a poslije Nivein balzam.

    [​IMG]

    a poslije

    [​IMG]
     
  11. zippoo

    zippoo Veteran foruma

    i ja sam koristio svakojake brijace
    sada koristim gillete-ove sa 3 ostrice,sasvim solidni a nisu pretjerano skupi,3 komada oko 7 KM,mislim da pise blue 3 na njima

    a koristio sam i ove fusion brijace,kako navedoste,skupe patrone,ne isplati se a brijem se svaka 3 dana,ako se ne obrijem 4. dan,odma me pocnu dlacice bosti i iziritiraju mi bradu,onda je muka ziva

    a na ove britve nisam ni pomisljao,nekada se isjecem i sa ovim gillet-om,sta bi tek uradio sa britvom :)

    ove mokro suhe bas i ne gotivim,ne gode mi ,jos mi oduzme vise vremena nego klasicno brijanje
     
  12. Bio_Sam_Zmijanac

    Bio_Sam_Zmijanac Veteran foruma

    Dvije sedmice, obavezno pustim bradu, Gillete obični sa 3 oštrice koristim.
     
  13. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Sta ti svake dvije sedmice taliban. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk
     
  14. Haker

    Haker Veteran foruma

    Koja drama oko brijanja. Žilete sam davno ostavio, upali mi se lice tri dana.
    [​IMG]

    Taj koristio i dao ga starom nakon par brijanja, moraš se redovno brijat da bi stvar funkcionisala, a ja jednom mjesečno :D
    Sad samo koristim trimmer od brijača, i to u ovog philipsa mali nekakav pa kupio neki Braunov od 80km samo radi širokog trimera. Kad naraste mahnem se par puta i gotovo za minut :)

    Ovaj Philips košta 200 eura, dok ovaj Braun od 80km brije haman isto.
     
  15. iggy_pop

    iggy_pop Aktivista

    Kupio prije 10ak godina philiphs sa dvije glave. Isti imam i sada. Glave promjenio dva puta do sada. Skupe jesu ali kad skontas koliko bi brijaca za to vrijeme promjenio, i nisu.
    Ima jos i bateriju. Obzirom da mi je brijanje dva puta sedmicno obicno moram prvo trimerom malo skinuti koji je na brijacu. Posklije brijanja ide nivein balzam i sve bude ko macija guza.
    Sent from my A70S using Tapatalk 2
     
  16. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja imam neki Braunov elektricni, ali mi ne godi jer haman valja cesto to a meni je pomrsko. One sa vise zileta sam probao, doduse nisam previse one skupe, mozda 3-4 neka, od preko 2-3km pa do 10ak, i na kraju mi najvise godi Bic od pola marke :) Ima ono pakovanje od oko 2km, dodje pet komada, to moze biti komotno dva-tri mjeseca jer se brijem jednom sedmicno a moze se sa jednim bicem barem 2 puta :) I poslije Niveino ono cudo, balsam, i ljepota :)
     
  17. dmr

    dmr Veteran foruma

    Meni gillette blue 2 plus najbolji (najisplativiji), puno bolje od obicnog bica a nije puno skuplji.
     
  18. XTRage

    XTRage Veteran foruma

    Ja sam prije ovoga koristio Blue 3 koji mi je bio sasvim OK, i onda skoro u zurbi kupim od BIC-a neke jednokratne sa tri ostrice i toliko se iskasapim i iziritiram kozu sa njima da ma negnalo da kupim ovaj.

    Imam i Philips masinu neku sa 3 glave ali samo cupaju bezveze, jedino trimer na njoj valja za skracivanje.
     
  19. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja pod BIC mislim na ovaj:
    [​IMG]

    Par puta sam i ja naletio na taj sa tri pa je bilo krvavo :D
     
  20. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Taj bic je najbolji, ja ne znam kakve su brade ovima sto se briju u 7/14 dana, ja se navece obrijem sutra ujutru hrapavo mozes smirglat drvo. :)


    Sent from my iPhone using Tapatalk