molio bi pomoc

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by godzila, May 5, 2008.

  1. godzila

    godzila Novi član

    trebaju mi driver za win pro 64 bitni skino sam catalyst e za muzicku

    realtek ac'97 za 64 bit.

    imam sve drivere za 32 bit da li oni su dobri za 64 bit windows.


    hvala

    msn [email protected] tamo me mozete dobiti da mi posaljete linkove za to da skinem.

    puno hvala.
     
  2. Stihoklepac

    Stihoklepac Moderator

    skini everest home trial nek ti kaze koja imas komponente pa lagano na linkove za drivere
    i skini 64 bitne verzije... 32 bitni driveri ti nece raditi na 64 bitnom windowsu
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    može to slobodno i u odgovarajući dio foruma ;)
     
  4. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Evo da ne otvaram temu novu.

    Komsija mi kupio PC neki (polovan) i sad zove me, kaze neam drivera za zvuk.


    U device manageru pod Multimedia audio controler ima uzvicnik, i pishe da nema drivera odgovarajucih.

    Ja odem probam nac tamo ono automatki preko add new hardware, i nadje neke drivere, al nisu certificirani, i prilikom ono "continue anyway" na samom kraju instalacije PC se restartuje.

    Probo sam par puta, iz safe moda i nista.

    Onda dodjem kuci, i skinem drivere. Inace, neki DELLov PC je, i Realtekova AC97 zvucna (vidio pomocu nekog device identifiera).

    I skinuh drivere za XP odavde sa HWBa, odem instalirat, i isto. Pokaze da nisu WHQL i restartuje. I njih sam probo iz safe moda, i preko installera onog, a i rucno trazeci i birajuci drivere odakle ih je setup ovaj extractovo.

    Do cega bi moglo bit?
     
  5. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Jesi skidao sa Dellove stranice ili Realtekove? Vidi tacno sta na ploci pise koji je zvucni chip u pitanju, pa onda trazi.
     
  6. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Eh evo uspio sam.

    Problem je bio sto nisu odgovarali realtekovi driveri.

    Neki glupi program je bio na kompu tu, i taj unknown device identifier je rekao da je taj media kontroler realtekov.

    I ja sam haj probo to, i ti restarti su se desavali sto taj cip nije uopste realtekov.

    I haj onda probo sa everestom i sandrom, i everest nista ne rece, ni model maticne, ni zvucne, ni nista, a sandru ne mogodoh instalirat. I onda zaviri ja dole (mrak je bio :D), i vidim da nije DELL nego IBM nekakav (a prvi put mi se ucinilo da je DELL, pa zato napisah), i jos malo zaviri i vidih da je ThinkCentre, i model nadjoh, i onda je lahko preko gugla bilo nac drivere.
     
  7. nole

    nole Novi član

    Evo vam fina stranica za drajvere,u 90% slucajeva kad trazim imam na njoj pa mozda i vamo je korisna,cisto da netrazazite puno po google moze vam pomoc www.driverguide.com