Monitori

Discussion in 'PC konfiguracije, notebook računari, servis' started by antonio, May 2, 2004.

  1. antonio

    antonio Aktivista

    Zanima me koji je monitor bolji, 755DFX ili 765MB. Hvala
     
  2. abasi

    abasi Aktivista

    Mislim da je Samsung 765 MB bolji !

    Da jeste bolji ! :D
    U mene je 753 DFX i nikada nisam imao ni jednog problema sa njim.

    Ovaj MB ima nesto vecu rezoluciju koju vjerovatno neces nikada koristit, al kod zna !

    Bilo koji da uzmes sigurno neces pogriješiti.

    toliko.
    poz...
     
  3. syss

    syss Veteran foruma

    ja sam naletio na neke loše primjerke oba navedena modela koji su bili blago rečeni katastrofalni (753dfx sa vidio loš kod frenda i u dućanu).

    ovaj moj u potpisu ti je dosta jeftin (200€), a monitor je odličan, možda probaj tako nešto nać jer je cijev isto dynaflat kao i u samsunga, ali ne plaćaš samsung brand.
     
  4. abasi

    abasi Aktivista

    A syss moze li se znati sta je bio toliki problem pa su katastrofalni.

    npr: Taj kod tvoga frenda ;)
     
  5. syss

    syss Veteran foruma

    dfx duplanje slike (ikona, texta... zapravo svega), mb je imao gadnih problema sa disanjem.
     
  6. antonio

    antonio Aktivista

    Kakvo duplanje slike?
     
  7. syss

    syss Veteran foruma

    kak da ti to objasnim... uglavnom imaš ikone na desktopu i udesno od svake se pojavljuje njene "kopije"... ko na televizoru kad imaš loš prijem, pa ti se slika dupla.
     
  8. Lamagician

    Lamagician Komšija

    sto bi rekli "refleksija" :) .

    Ja koristim evo cetiri mjeseca haman 755dfx i nisam imao nikakvih problema.
     
  9. antonio

    antonio Aktivista

    aha shvaćam
     
  10. syss

    syss Veteran foruma

    ma to sam ja vjerovatno naletio na neke specijalne modele, ali ipak mi je malo ostao gorak okus nakon što sam vidio par samsunga koji radi loše... mislim ne kupuje se monitor svaki dan, a onda recimo napokon kupiš i vidiš da si dobio neki defektni primjerak.
     
  11. antonio

    antonio Aktivista

    Pa ga onda lijepo odneseš i zamijeniš.
     
  12. syss

    syss Veteran foruma

    hehehe, jednostavno zar ne?

    samo je caka u tome što oni su firme obvezane ti dat popravit monitor u roku 45 dana, pa onda daju novi... znači imaju dosta fore da te zajebavaju, a ti si do tad bez monitora kojeg si debelo platio.
     
  13. antonio

    antonio Aktivista

    Da ali u procesora odneseš monitor i on ti da novi.
     
  14. syss

    syss Veteran foruma

    e sad ne znam ja kako je kod vas, ali sumnjam da postoji firma koja ni ne pogleda simptome kvara, neg odmah daje novi hardware (osim jeftinih hp-ovih printera za koje ni nema rezervnih dijelova).
     
  15. antonio

    antonio Aktivista

    U nas ti to ide ovako. Doneseš mu monitor ili nešto drugo, uglavnom, odmah ti da novi a onda on poslije pogleda kvar i popravi ako je moguće i onda ga opet stavi u prodaju.
     
  16. Lamagician

    Lamagician Komšija

    Znam kako sada gledas na njih jer sam i ja tako naletio na neku seriju LG monitora (17" flat i to i f700b i t710b) gdje nista nije bilo kako treba, vukao se 15 dana sa takvim monitorima i na kraju vratio i uzeo svoje pare...otisao na drugo mjesto i kupio 755dfx sa kojim sam sada moram reci prezadovoljan, nadam se da ce tako i ostati. Jer ipak, kako kazes kupujem monitor da mi traje min. 3 godine koliko se daje obicno i garancija a ne da ga mjenjam svako malo...

    A sto se tice zamjene isl. sve zavisi od politke firme...uglavnom nisam imao problema gdje ja kupujem (plus) jer su mi ljudi o cemu god da se radi odmah zamjenili ali isto tako se sjecam Polarisa i cekanja 3 mjeseca na monitor isl.