"MOUSE LAG", WTF???

Discussion in 'Igre i konzole' started by Riddick, May 18, 2007.

  1. Riddick

    Riddick Aktivista

    Mnogi igraci kasnjenje misa zovu "mouse lag", a sto je nepravilno s obzirom na termin lag koji se koristi kod igranja online multiplayer igara. "Mouse lag" nastaje kad se koristi mis s USB prikljuckom za racunar :!: USB konekcija opterecuje procesor zato se taj problem javlja i iz tog razloga najbolje je koristiti PS/2 konekciju misa s racunarom :!: Tako npr. ako neko s USB misom ode u meni Quake 4 mis ce mu imati "mouse lag", tj. mis mu nece direktno odgovarati na njegove pokrete s njim. Za razliku od toga PS/2 mis nema taj problem :!:

    Ja koristim Logitech MX518 koji je po defaultu isto USB, al spojen preko PS/2. Tako kad odem u meni Quake 4 mis mi je direktan tj. nema "mouse lag" :!: Drugim rijecima za "mouse lag" u igrama ne znam. Isto tako kad pokrenem OCCT il dual Prime95 koji koriste 99% procesora mis mi je direktan. Sve to govori da je PS/2 konekcija neprikosnovena :!:

    Zato ne govorite da zbog neke igre imate "mouse lag" jer je to smijesno :lol:

    P.S. Iritiran stalnim spominjanjem "mouse lag" morao sam da napisem ovo pojasnjenje.