Moze li se lova podic sa moneybookersa?

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by fipi, Feb 24, 2009.

  1. fipi

    fipi Aktivista

    Imam neke love na moneybookersu, pa jel to moguce dignut na nasoj nekoj bank, znam da sa paypalom nemozei?

    I jos jedno pitanje vezano za ovo, imam ovu unicredit debitnu karticu a nece nesto da mi je registruje. Na kartici pise broj tekuceg racuna ispod , jel to bank account ?
    Kontam ako je to bank account da ga dodam na moneybookers kao bank account i samo na njega prebacim lovu sto imam tamo. Pa jel to izvodivo
     
  2. D4T4X

    D4T4X Novi član

    sto se tice dizanja,nisam siguran ali znam da ta kreditna kartica nece raditi
    trebas si kupiti tzv.VCC - virtual credit card
    nisam bas upucen u ovo pa nemoj zamjeriti ;)
     
  3. Moncho

    Moncho Komšija

    ja sam neku lovu sa moneybookersa prebacio na svoju visa electron i normalno stigla mi i podigao novac.
     
  4. Esh

    Esh HWB

    Kao sto kolega Moncho rece, fol je u tome da se novac moze prebaciti na kreditnu karticu koja se moze iskoristiti i za registraciju na PayPal, MB ili pak kupovinu preko Interneta uopce.
     
  5. exwizzard

    exwizzard Komšija

    I ja da potvrdim da na visu mozes prebacit pare sa MB
     
  6. fipi

    fipi Aktivista

    Vjerovatno mi nece iz razloga, sto sam registrovo MB acc na sebe, a ova visa electron debitna iz Unicredit banke je registrovana na majku mi.
    Eh sad mi pade na pamet, da napravim MB acc na majku sa njenim informacijama i da prebacim lovu na taj acc i onda sa acc na debitnu karticu. Idem probat to uradit sa 1-2 eura

    edit: nemere nesto, kaze kreditna se vec koristi, a ne koristim je na drugom acc, cudno. Moracu ovo prebacit preko racuna u banci
     
  7. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ako to ne uspije, registruj svoj devizni racun na mb pa na njega prebaci novac sa mb, ja sam tako nekad radio doduse uzimali su mi proviziju oko 20KM, banka naravno, a nekima banke nisu ni to uzimale npr jedna banka u hrvatskoj
     
  8. Zlatan

    Zlatan Komšija

    ej pripazi ako ces istu karticu registrovati na majkin mb da ti se ne zablokiraju accounti, mislim nisam siguran da to dopustaju pa provjeri jer oni znaju zablokirat u nekim slicnim slucajevima
     
  9. metallac

    metallac Aktivista

    Kasnim mjesec dana,ali dobro...
    Otidji u rajfajzen banku i izvadi visa electron debit karticu,kada kartica dodje uplati na nju 10km i onda idi na mb i dodaj je.Kada to uradiš idi u banku i vidi koliko je sa kartice skinuto1-2.99€ (čini mi se) i taj broj ukucaj na mb i onda možeš koristiti karticu 101%...
    Samo pazi, nemoj kucati taj broj napamet, jer ti mogu zablokirati račun ili karticu.
     
  10. exwizzard

    exwizzard Komšija

    Nece ti skroz zablokirat , samo na 24h (testirano)
     
  11. NAILS

    NAILS Moderator

    Da dignem ovo iz mrtvih, koliko treba vremna da lova sa MB stigne na karticu ?

    Nadma se da je neko prebacivao tak onovac, nisam nasao kolio je vremna potrebno a sam sebi dosadan na bankomatu.
     
  12. Del Boy

    Del Boy Novi član

    Najkasnije u roku od 5 radnih dana.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, nasao sam da treba isplata bit izmedju 3-5 radnih dana mada je pisalo na racun a ne za karticu ali hvala u svakom slucajnu ;)
     
  14. Del Boy

    Del Boy Novi član

    Isto je i za karticu i za devizni račun. Razlika je samo u proviziji koju uzima banka. Kada se povlači na devizni banka uzima 20 KM + 2% na ukupnu sumu koju povlačiš. Kada se povlači na karticu banka ne uzima ništa, eventualno 2% za konverziju valuta. Takav je bar slučaj sa Raiffeisen bankom.
     
  15. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, kod mene je Raiffeisen Visa Electron.

    Cuj 20KM preko raqcuna. Cemu tolika provizija.. .
     
  16. metallac

    metallac Aktivista

    Brat mi je isplaćivao na račun i nije imao nikakvu proviziju, dakle ako je došlo npr 50 KM on je uzeo 50 KM.
     
  17. Zlatan

    Zlatan Komšija

    to zna isto varirati meni su redovno uzimali 20KM u RF dok jaranu u zagrebu nisu uzimali nista, ali koliko se kuzim u to, ne radi se osamovolji nizih sluzbenika banke nego moneybookers ima posebnu vrstu racuna u toj banci u Zagrebu pa se zato ne uzima provizija pri prebacivanju sa mb na tvoj racun unutar te banke, kao sto ne uzimaju ni banke u njemackoj i nekim drugim zemljama koliko se kuzim
     
  18. Del Boy

    Del Boy Novi član

    Ovih 20 KM + 2% provizije nije vezano samo za MB, nego inače kad novac iz inostranstva dolazi na devizni račun. Meni su nekoliko puta uzeli ovu proviziju (MB, kladionica...). Zvao banku i operater mi reče za ovo 20 KM + 2%. Možda se nešto u međuvremenu promijenilo, zadnji put sam na devizni povlačio lovu prije 2 mjeseca.
     
  19. Zlatan

    Zlatan Komšija

    da da ali mom jaranu, prije par godina je to bilo, nisu uzimali u Zagrebu lovu, (a meni u Tuzli jesu) zato sto je sam Moneybookers imao svoj nerezidentni ili inostrani racun ili nesto slicno u Zagrebu odnosno u toj banci(PBZ), tako da se to racunalo kao da lova ne prelazi preko grane - i to mi je jedino logicno objasnjenje ili je to neka greska sluzbenika banke
     
  20. redman09

    redman09 Novi član

    Pozdrav svima

    i ja imam visa electron od rba. Sad me interesuje, ako pokrenem proces verifikacije na MB oni ce mi skinuti neki iznos (1-2,99€) ali na bankovnom izvodu mi se sve preracunava u KM-ove (kartica nije vezana za devizni racun).

    @ metallac
    Da li su ti u banci dali izvod sa originalnim iznosom transkacije u €-valuti, jer mi iznos u KM-ovima ne vrijedi za verifikaciju kod MB. I nakon koliko dana si otisao po izvod?

    Ako je jos neko imao iskustva s ovim molio bih da mi odgovori...