Mp3 player od oko 100KM

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by NAILS, Dec 3, 2009.

  1. NAILS

    NAILS Moderator

    Najbolje rjesenje haman i jeste iPod ali ne dajem m ise toliko para za "takav" player. Kao sto sam vec naveo, bolje rjesenje ispada WD.. makar imam jos par dodatnih opcija s njim.

    Bit ce kao sto velis, da je bacanje para pa eto.. skontat cu jos.
     
  2. artemis

    artemis Komšija

    Ako imas neki iole bolji mob, sto ce ti uopste mp3 player? Mob uvijek nosis, samo jos poneses slusalice i nek drma. Ovako valja jos dodatni mp3 player nosati po djepovima, puniti ga, i sl... licno, imam ipod i otkako sam uzeo nokiu, nisam ga ni upalio...
     
  3. selvin

    selvin Moderator

    Ako se ne varam 5800 Xpress Music :D Nesto me ne cudi sto ne nosis iPod :D
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Trebao si procitati malo bolje. Ne trebami za nosanja vec player za kuće. Samo za muziku.

    Inace bas me zanima kako nista nije izaslo po tom pitanju. Uredjaj koji ce zamjenit stare linije. Gledam ima odlicnih linija za tristotinjak maraka. Jedna LG ..pa uzeo bi je samo da mi stoji kako dobro izgleda.

    Pa da se nesto izmislilo sa daljinskim.. izbaci lasere, zvučnike, pojačalo, kasetofon itd itd. Ubaci neki HDD, moze i radio i da je namjenjeno samo za muziku. Za 200KM ima da leti. Ili ja takav uredjaj jos ne znam. Ne treba mi sve u jednom kao WD i ako moram listat na TV-u sta slusam.
     
  5. selvin

    selvin Moderator

    Ne postoji player za kuce, to se zove komp, napisao ti je AhmeT davno. :D Uzmi kvalitetne bezicne slusalice, one sto koristi Armin Sakovic ako se ne varam (spominjano na forumu :smt005 ) i lagano slusaj muziku dok usisavas po kuci :D
     
  6. NAILS

    NAILS Moderator

    Kako me to nervira..to da je komp all in 1.

    Pa onda ne treba dvd player, kucno kino, raznorazni boxovi tipoa WD, tv itd itd. I ne zelim slusat na slusalice.

    Mozda kojim slucajem da imam neki 720p tv, spojim sa racunaraom, imam wireless miš pa da mi iole dodje racunar kao player a miš kao daljinski...
    ..ali posto je tu samsung crt...
     
  7. selvin

    selvin Moderator

    Pa ako imas para pokupuj sve to, meni pola od tog ne treba :D Pa sta si mislio kako ces slusat sa iPoda, na zvucnike? :D
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    Daj ne zezaj.. pa vecina imaju DVD playere kod kuce. Svako malo bolji zaljubljenik u filmovbe ima "ozbiljno" kino ili uredjaj tipa WD. Sta sad svima njima treba pametovat kako im je dovoljan PC. Tebi ne treba, ne oristis. nekome da..

    A kako slusat sa iPoda. Pa, ima onaj momenat zvan ono.. jel 3.5 mm prikljucak .. ne kontam pitanje ? Zvučnici/pojačalo tu. Sad jos treba player.
     
  9. artemis

    artemis Komšija

    Joj nails zakomplikovao si ga i ti :D Imas za ipod raznih "djidja" ipod dock station i sl.., ali sve to ti ide daleko iznad budzeta, pogotovo ipod oprema kod nas, oni u Sa deru guzove cijenama. Kud ces dalje, one carape za ipod nekih 40KM...

    Jeste, 5800 ma leti mob :D
     
  10. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne komplikujem vec mi je samo potreban audio player za kuće. Mislim da je jednostavno.

    Ipod dock station je priblizno ono sto zelim. Mislim da sam na oglasima naletio na jedan ali.. ne trebaju mi njegovi zvučnici, i ako ce iPod biti nakacen ..treba mi daljinski (ne znam dal' ide ..nisam u toku).

    I opet se ponavljam x puta.. za to sve para uzmeme WD, HDD i eto ga ..a mrzi me placat meni suvišne funkcije uredjaja ..pustanje HD 720p videa itd itd. Hocu namjenu samo za audio.

    Ne mogu da vjerujem da niko nije imao/nema potrebe da zamjeni svoju staru liniju sa necim gdje ce svu kolekciju speemit na hdd/stik i tako slusat muziku.
     
  11. eddie lexx

    eddie lexx Novi član

    Haha, od obicnog MP3 playera zavrsili na kucnom kinu :D

    Ja ti imama polovan MP4 player : Brooklyn Cyprton , cool stvacica, ima to slaganje po folderima, ti izaberes folder u exploreru njegovom, ima ekvilajzer, mozes gledati slike na njemu, divxe, zvuk je dobar, samo nabavi neke slusalice posto ja njegove ne dam, super mi idu sa mojom nokiom 5800 haha, a prodajem MP4 za 40 km sa garancijom :)
     
  12. NAILS

    NAILS Moderator

    Stavr je da sam pokusao sve opcije koje bi mogle posluzit za repridukciju zvuka u kućnom okrućženju.

    Onos to sam trazio dolazi od ligitech-a, Squeezebox. Ja licno nisam cuo za to a cudime da jos niko nije psomeuo ovde.

    Medjutim posto to nisma vidio ovde, a sigurno nebi bila jeftina investicija s tim racunajuci da trebam nabavit i HDD dodatno, i ako ima vise modela Squeezeboxa. Najbolje rjesenje jeste kupovina polovnog racunara.

    P4 sa nekih gigaherc procesorom i 40GB ima uzet i za 50KM. 15" LCD ima i po 90KM. Jos neki jeftini wirless miš i to bi bilo to. Gledat cu jos jedno nekih mjesec dana. AKo sta ne iskrne mislim da ce ici ova varijanta sa racunarom.
     
  13. Reznor

    Reznor Overclocker

    Meni nije bas najjasnije sta sad ti hoces da uzmes, ali ti predlazem slijedece:
    iPod Nano + obicni zvucnici (dakle, mani docking stationa, imao sam priliku koristiti jedan, jest fina dzidza ali obicni zvucnici su puno bolji da ne govorim da mozes naci jake zvucnike za te pare).
    Da ne bi stalno ustajao da saltas, napravis playliste, koje su meni favorit na mom iPodu (on-the-go), jer kad sam u pokretu nemam vremena glavu razbijati sta cu pustiti da mi svira.
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ako ne nadjem nesto poput Squeezeboxa, onda uzmam neki p4 sa nekih gigaherc procesorom, diskom od oko 40GB i 15" LCD.

    To cu namontirat u sklopu gdje mi dvd player, zvucnici, tv i slicno.. zanci samo za muziku. Nabavit neki jeftin wirless miš i to je to. Najefikasnije i najjeftinije. Gledao sam kod jednog lika ima neki p4 1.7Ghz, 40GB hdd ..100KM. Medjutim ima isti na marketu za 50KM pa racunam nekih 50-70KM dat za centralnu i 90 za monitor.
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja sam mislio na ovaj najobicniji dock samo iz razloga da se ne vuca po stolu.
    [​IMG]
     
  16. Reznor

    Reznor Overclocker

    Nisam ni mislio na tvoj post, jer ga nisam ni procitao :D
    Ali svejedno.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel se neko slucajno susreo sa crypnon playerima, modelima: Bronx, Manhattan, Brooklyn ?
     
  18. selvin

    selvin Moderator

    Nastavi niz... Queens, Staten Island... :D Znam da ih je bilo u comtrade shop-u. Mislim da su to mp4 playeri, a ti rece da neces :)
     
  19. NAILS

    NAILS Moderator

    Da, mp4 playeri.. Ima tamo i u imtec-u jedan model. Onako gledam sta jos ima od alternativa. Zanimljivi i ovi MSI playeri koji imaju 4GB interne i proširivo sa SD karticama ali.. ipak je to MSI.

    Ostaje varijanta racunar ili Sony NWZ-A816 koji je sada oko 120KM. Ili nesto trece ako iskrsne..

    ..tacnije. Sad sam spreman na bilo koju alternativu. Vidim da su mp3 playeri zapostavljeni sto se tice nekih unapredjenja. Ostali su gdje jesu samo se mem krece oko 2GB.

    Sada se više vrte mp4 playeri. Odnosno veca ponuda. Pa ih ima dosta zanimljivih ali ne znam kvalitetu reprodukcije zvuka.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator

    Jel neko negdje slučjano skužio SAMSUNG Q2 ?

    Fantastičan player.. sigurno dobro i zvući. Ali... vido ga u tehno marketu, model sa 4GB i kosta 200KM, dok je ljetos "vani" bio model od 16GB za cak 129$. Kako oni dodjoše do 200KM. Nemam pojma..

    ..pa posto je u ZE velika razlika izmedju "konkurenata", mozda ga negdje drugo ima jeftnijie.