MP3 player

Discussion in 'Generalna diskusija' started by bergues, Apr 15, 2014.

  1. bergues

    bergues Novi član

    Hoću malo da se ponovim , i da uzmem mp3 player za trčanje , bike , teretanu etc....

    Vidim da u ComTradeu ima Sony NWZW273 ,
    [​IMG]
    ali bih sačekao da mu padne cijena , a za to vrijeme bih uzeo Gigatech W012 sport mp3 player ,
    [​IMG]
    pa me interesuje gdje u Sarajevu mogu isti da kupim (cijena bi trebalo da bude oko 30 km) ?

    Mada moram priznati da se dvoumim , mislim mogu da kupim odmah i ovaj sonyjev , ali ne daju mi se toliki novci kad smatram da isti ne vrijedi tih 180km kolika mu je trenutna cijena u ComTradeu...
     
  2. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Sampion svih digitalnih audio playera je SanDisk SansaClip+ ,nisam ga vidio za kupiti kod nas po prodavnicama al sa ebay-a mozes naruciti bez carine jer je oko 35$ verzija od 8gb a kvalitet zvuka i snaga za potjerat i velike slusalice su outstanding :) Podrzava opciju flashanja sa rockbox firmware-om sto mu daje jos kvalitete zvuka,snage na izlazu i mnostvo dodatnih opcija za podesavanje kvalitete i rukovanje.

    Ja sam prije jedno pola godine bio u fazi kupovanja playera i slusalica i istrazivajuci sam naletio na head-fi.org audiofilski forum i sansaclip+ je prva preporuka za digitalni audio player.
     
  3. Neo Bahamut Zero

    Neo Bahamut Zero Veteran foruma

    Nasljednik je bolji - Clip Zip, imam oba.
    Rockbox je prepun opcija, ali kompletan paket je pravi amaterski uradak pa je brzo pala deinstalacija.

    U svakom slučaju još jedna preporuka za SanDisk.
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    Sorry sto uljecem klizeći, zna li neko dokle je stigao konkretrno Pono Music kickstarter player ? Ima hajpa previse i IMHO ga gura neka veca kompanija ali ne bi bilo lose da se pojavi nesto ozbiljnije, ako vec nema.

    Trebao bi i imeni neki bolji player u odnosu na mobilne. Ne isplati se ni u slusalice ulagati ako nemama na sta kaciti.
     
  5. dino73n

    dino73n Veteran foruma

    Pa i zip i clip+ koriste identican hardware samo zip ima malo display-a a vezano za rockbox,ipak se ne bi slozio. Rockbox podrzava i 24/192 flac fileove i ima crossfeed opciju i naravno jos mnostvo toga i jos kad mu nabacis odgovarajucu themu ima sve sto zelis da vidis u toku rdprodukcije. Ja imam dual boot i tu su oba firmware-a i ne pamtim kad sam zadnji put pokrenuo orginalni sansa.
     
  6. bergues

    bergues Novi član

    Ovako , hvala na odgovorima , ali očito nisam bio dovoljno jasan. Nisam tražio preporuku za mp3 player , nego gdje mogu da kupim ovaj gigatechov.

    Definitivno mi ne trebaju kablovi dok sam u teretani , trčim etc...

    Dakle , da li neko zna gdje u Sarajevu mogu uzeti ovaj gigatechov player? pozdrav!