Mreža (Server - Client) Tutoriali

Discussion in 'Internet provideri, umrežavanje i web servisi' started by Hansel, Nov 24, 2009.

  1. Hansel

    Hansel Komšija

    Iako već postoji tema sa sličnim nazivom koju je kreirao Kolinbs gdje je i fino objasnio detalje oko pravljenja mreže, nisam bio siguran da li trebam pitati tu jer se u mom pitanju više radi o Internet mreži u internet klubu.
    Ako sam pogriješio, slobodno prebacite post.

    U glavnom, aplicirao sam za posao tj. radno mjesto u Internet klubu u jednoj stranoj agenciji gdje je posao također u inostranstvu. Budući da imam neku vezu i kontakte, postoje solidne šanse da odem. Nije tačno kada, ali u periodu između 4-8 mjeseci. Bilo kako bilo, presudan je intervju koji će biti obavljen na engleskom, jer u tom poslu bi svakako koristio engleski. Tu će mi preispitati znanje oko mreža uopšte kao i rad sa serverom i klijentima tipično za internet klubove.

    Možda je pitanje malo glupo i neodređeno pošto ja ne znam koje oni programe koriste. U biti, zanima me možete li mi preporučiti kakav dobar tutorial (na engleskom ili na našem - svakako ću dobro proučiti oba - na našem da bolje shvatim, a na engleskom da bi mogao ''baratati'' tim terminima na engleskom radi razumijevanja) za neke osnove mreža - komunikacija servera sa klijentima.

    Znam da nisam baš precizan, ali opet, neki od vas iskusni bi svakako mogli znati šta je najbolje da proučim ne bi li se što bolje pripremio za taj intervju kao i za sam posao. Na google-u sam našao mnogo toga ali opet, želim da mi kvalitet određenog tutoriala potvrdi neko od vas i taj mi i preporuči.

    Hvala mnogo.
     
  2. GW

    GW Moderator

  3. Hansel

    Hansel Komšija

    Hoću, hvala.