Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Niti sam pocetnik niti sam radio sve iz svoje glave napamet. Razlog zasto kardio ne radim jeste sto se bavim fudbalom poluprofesionalno/amaterski i nije mi potrebno. Genetiku imam dobru.
     
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Necu ulaziti u to jesi li pocetnik ili napredni vjezbac, mada ja imam u totalu nekih 6 godina treninga u teretani i ne znam da li da se uvrstam u napredne (intermediate) liftere. Jer je po nekim generalnim guidelines-ima napredni odnosno " strong athlete" onaj koji bencha svoju duplu kilazu, a squata i deadlifta 2.5-3 x svoju kilazu. A ti koliko znam si relativno nov u teretani. Nevertheless - ako si intermediate ko sto rece u prethodnom postu, onda je "ocekivani" weight gain u 3 mjeseca jos manji. Tako da je apsurd to sto iznosis - 5kg misica u 3 mjeseca. Da si rekao 5kg tjelesne tezine u 3 mjeseca to bi bilo OK. Koliko je od toga misic vrlo je upitno. Vrlo vjerovatno 10-20%.
     
  3. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Pocetnik ili napredni vjezbac nisam mislio pod tim koliko bencham, squatam ili deadliftam, pravio sam mnogo pauza tokom "treniranja", u teretanu sam poceo ici prije 5 godina, druga stvar je koliko sam imao aktivnog treniranja upravo zbog prekida koje sam naveo. Pocetnik ili neki napredniji nivo od pocetnika sam mislio sto se tice citanja, i nekog overall znanja i upucenosti koje je sve ali nije pocetnicko(ne kazem da sam napredni vjezbac, ili intermediate lifter taj neki mid level, ali nisam ni beginner). Samim sportom se bavim od 6. godine. Sto se tice toga misic/nemisic, ne bih ulazio u detaljnu raspravu, jer nisam obavio detaljna i precizna mjerenja, ali tih 10-20% mi se cini veoma neozbiljno s obzirom kakav sam napredak imao u ta 3 mjeseca i to sto su svi mislili da imam vise kg. Ne blebetam ni da je ogroman procenat, ali body fat mi je na sasvim dobrom nivou, gledajuci raju iz drustva ili cega vec. Mislim da mi se ne da vise replyati sta god odgovoris, inace ne pisem toliko na forumu upravo iz ovog razloga.
     
  4. adsubzero

    adsubzero Komšija

    Ne znam sta je toliko cudno, zasto ne bi dobio 5kg misica?
    Neko trenira godinama, a neko ko ima bolje predispozicije moze isto postici i za mnogo manje vremena.
     
  5. Haker

    Haker Veteran foruma

    Puteri :D ja treniram od 14. sada imam 31 :D to je minus, svako dosegne svoj prirodni potencijal tako ako si iskusniji vježbač sve se teže dolazi do gainova. Slažem se sa areom, ljudi nisu svjesni koliko je 1kg čistih mišića, tako da je ta 3 nemoguće, samo on to malo grubo kaže :D
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Kad se odvojite malo od broscience-a i rekla kazala po forumima znati cete sto nije moguce 5kg misica u 3 mjeseca (drug-free naravno).
     
    dmr likes this.
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja konto 3 i tri mjeseca, ono 5 :D
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Zaliha do sljedećeg petka :D [​IMG]
     
  9. aeRo

    aeRo Komšija

    Ihh ovako je i kod mene bilo dok nisam preselio u Zg, sad Boga mi 3-4 jaja dnevno kapak, a zumanjak se vise ne odvaja :D
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja 15-20 dnevno :D tri cijela svaki dan. Whey sam skroz izbacio. Ovo sa jajima je skuplja opcija, ali bolja. Svake sedmice 20-25km za jaja, isplativije kupiti vreću praha kako god okreneš.
     
  11. aeRo

    aeRo Komšija

    Ma whey je sada postao tako jeftina sirovina da gdje god odes najisplativije ti iz njega protein izvlaciti. To vazi i u Irskoj i evo ovdje u Hrvatskoj a na kraju krajeva i u BiH. Ali opet kolika je tu iskoristivost i koliko je tacno ono sto je na labelu tu ce uvijek biti diskusija. A da ne pricam jos kad si na dijeti, uvijek ces radije pojesti 200gr nemasnog sira nego popiti mjericu wheya.
     
  12. Haker

    Haker Veteran foruma

    Kakav je body&fit brend? Vidim svašta imaju uključujući i ova jajca
    [​IMG]
     
  13. Loki

    Loki Komšija

    Ja sam svjestan kol'ko je 1kg čistog mišića... kad naručim tel. mišiće u kajmaku... :D
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Solidan po meni. Dutch verzija MyProtein-a...
     
    Haker likes this.
  15. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja sam ih koristio, nisu mi se nešto svidjeli. Myprotein puno bolja opcija.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Šta si koristio?
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    Da li je neko nešto narucivao sa neta od suplementacije? Myprotein ima super cijene sada kada je limit 300km. Ima li veze što je iz V. Britanije, da nema neki skriveni porez ili nešto? NA stranici im i dalje piše da je limit 50km prije poreza, ali valjda nisu apdejtovali.
     
  18. Sena

    Sena Veteran foruma

    Meni igre dosle iz UK oko 150KM. Nista nisam platio.

    Sent from my SM-A520F using Tapatalk
     
    Haker likes this.
  19. aeRo

    aeRo Komšija

    Ja ove godine skinuh za 2 mjeseca blizu 9kg, sa prosjecnim unosom od 3000 kalorija koji je vise naginjao na 3500 (na 91kg se bilo naguralo preko zime, doduse manje vise planski). Krenuo na boks 3x sedmicno, 4x radim gym, plus sto sam imao na novom poslu prva 3 mjeseca field force zadatak gdje sam pjesacio i po 15km dnevno po gradu. Mislim da mi je potrosnja bila svaki dan izmedju 4 i 5 milja kalorija. Ali ljepota, jedes ko ljudi kad rade masu a kile se tope s tebe. Imao sam i jednu blazu povredu, tj. skakacko koljeno od prejakog tempa pogotovo kad sam ubacio boks, ali evo sad se suplementiram sa mega dozama glukozamina i izgleda da radi (1-1.5gr dnevno). Imam shooting sljedeci vikend pa okacim koju fotku.

    Inace zaljubio sam se u boks, imao sam privilegiju da upadnem u najtrofejniji klub u Zagrebu i nakon sto odradim ovaj shooting vjerujem da cu se aktivno okrenuti tome a smanjiti teretanu. Probao sam kroz djetinjstvo tj. zivot dosta sportova rekreativno i ovo je jedini pravi muski sport da kazem. Daleko od onoga sto ljudi vide na TV, citaj samo bacanja udaraca. Sah u ljudskom obliku ;)
     
    Vedo likes this.
  20. forzamilan

    forzamilan Veteran foruma

    Dajte neku app po kojoj bi se radio trening u teretani. Nešto za rekreativca 3 puta sedmično zavisno od vremena.