Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Jel to onaj sto je preselio zbog preforsiranja sa hemijom ? Kaze u videu 6 obroka dnevno i da se ne nadas da ces izgledati kao profesionalni bodibilderi ili kao on.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  2. Haker

    Haker Veteran foruma

    Eat the real food God doddammit :D
    Rich je bio kralj. Da, bio je na svemu ali lik nije krio, i uvijek je govorio kako jeste. A ovako ti je kako je rekao.
     
    Aldiin likes this.
  3. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pa i ja sam to rekao. Ne mozes otici na iole ozbiljniji nivo samo sa hranom. Do odredjenog nivoa mozes sa obicnom hranom i to da puno vremena i para ulozis u spremanje obroka, poslije toga moras dodati makar suplemente.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ti što si god rekao je glupost do gluposti. Da ne ulazimo dalje u raspravu jednostavno sa tobom nema smisla.
     
    Aldiin likes this.
  5. mirseth

    mirseth Aktivista

    Glupost je reci da se prirodnom prehranom moze doci do nivoa profesionalca. Ali skontaces ako ikad dodjes do tog nivoa.I uzor Piana ti je to rekao.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    Dok ti nisi bio u teretani deset godina ja nisam preskočio trening deset godina. Ista je posvećenost i za prehranu.
    E sad ako ima neki suplement koji će me pogurati, molim te reci mi, jer stalno ih spominješ a nikako da vidim koji su to
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ma baci mute frajeru , vidiš da je gori od taleta. U zivotu nije imo kontantan trening a o prehrani da ne pricam. Frajer ne zna razlikovat suplemte, hranu i steroide. Batali.
     
    Haker likes this.
  8. mirseth

    mirseth Aktivista

    Kako mislis da nisam imao konstantan trening i sto lazes da ne znam razlikovati steroide i suplemente ? Mislis da ces sa lazima nesto dokazati petljanac ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 15, 2018
  9. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pa ok, ti kupuj, pripremaj i konzumiraj 6 posebnih obroka svaki dan da bi izgledao kako zelis a ja cu jesti 3 standardna obroka, 3 sejka i bavit cu se sportskim aktivnostima da izgledam slicno. Ne znam za sta ti treba suplement i koji ti je cilj ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  10. mirseth

    mirseth Aktivista

    Mislim bit je ovdje da svako za sebe procijeni koji stil zivota mu godi ili moze da zivi i koji mu je cilj u teretani. Neko ima vremena, volje, para da se bakce sa hranom kao da je profesionalni kuhar a neko hoce da jede normalno, popije brzinski 3 sejka, da poslije ne razmislja puno o hrani i da opet vrlo fino izgleda mada ne i vrhunski definisan. Jedino sto je sigurno da se samo sa hranom ne moze postici vrhunski nivo kombinacije mase i definicije. Manite se suplje na nivoima tipa tezina 80kg, visina 1.80cm, meni ne treba nista osim hrane. Probaj doci na 100kg samo sa hranom sa istom definicijom pa da te vidim.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  11. donjapa

    donjapa Overclocker

    Još da se mozak može kako istrenirati nebi imali 3 stranice preseravanja, post za postom, o nebitnim stvarima. Na kraju se sve svede na količinu unesene vrijednosti proteina/kreatina, bilo to kroz hranu ili dodatke ishrani. Milion članaka i znanstvenih papira napisanih na tu temu; jedni tvrde da ne valja a drugi tvrde da je super.

    Svaki put se ponadam da ću pročitati post o tome kako skinuti ovaj stomak bez da prestanem jesti, a ono ništa! Treniram i ja 10g ali što se tiče hrane karakter nula, snage ima, lijepa figura, trbušne još nisam upoznao, 30g, ne vjerujem ni da ću ikad ovako kako jedem.

    Sve znam, znam kako i koliko... Ali, kad čovjek voli hranu, šalje vojske da je traže. Kad čovjek voli hranu, sam sebe vara, sam sebe laže...
     
  12. mirseth

    mirseth Aktivista

    Izvinjavam se na nepotrebnom tusenju ali sta cu kad ima umisljene mladjarije koja misli da je pokupila svu pamet svijeta i da mogu drugima neotesano srati. Ti imas slicnu pricu kao ja s tim da ja ne sanjam toliko hranu ali ako mi se nesto jede ne zelim da se ogranicavam. Koliko si visok i tezak ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Moraš biti u deficitu. Nema druge. Šečer i tjesteninu smanji ako ti je teško izbaciti.
     
  14. mirseth

    mirseth Aktivista

    U deficitu i da si potpuno zdrav. Ako ti hormoni nisu u redu nece biti efekta.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  15. fipi

    fipi Aktivista

    Jesi probo keto? Ja sam za 2-3 mjeseca skino 10tak kila iako mi to nije bio cilj niti sam radi toga to poceo,a mozes jesti koliko hoces. Na pocetku moze biti krvavo dok se prelazi sa ugljikohidrata na masti kao gorivo, ali se vecina toga izbjegne tako sto popijes casu vode + kasika soli. Inace sam imo problema sa necim, ali neznam tacno sa cim posto nisam vadio nalaze. Stalno mi se spavalo i ono generalna letargija, nisam osjeco snagu iako znam da imam snage. Recimo ustanem u 9, spavo 8-9 sati, meni se spava u 10 ipo i ono citav dan samo bi se prevalio i spavo bez obzira koliko da spavam po noci. Iso na pregled kod one doktorice za stitnjacu Zelija Velija (imo sam problema sa stitnjacom pa je usput ono pito), i ona mi rekla da vadim nalaze za šećer tj samo inzulin poslje jela posto sam u drugim nalazima koje sam joj dostavio imo ostale informacije koje su joj trebale. Kako ne volim igle, nisam vadio taj nalaz, ali mi je tu natakla ko da bi mogo imat ovu inzulinsku rezistenciju. Malo onda na youtubu istrazivo i naso ovaj keto odma, poslje 3 dana vidio sam da mi je dosta bolje, manje mi se spavalo. Sreca mi je bila bila da sam se poslje nekoliko dana na keto, kad bi popio kafu, osjeco ko terminator :D spuca me adrenalin i tako sam preduro ovaj keto flu sto se na pocetku dobije. Uglavnom svi su mi zadravstevi problemi koje sam imo prestali, sad sam normala, i ono nekako pravo dobro i zdravo se osjecas. I primjetio sam da nemam tsjeskobu u prsima, a to sam imo preko 15 godina, i to mi je mozda najdrazi dio keta. Inace ovo se koristi za epilepsiju i jos neke bolesti, ima i bildera na ovome. Ovo bi Seni ja mislim dobro bilo da proba, ali se treba strpit cisto keto bar mjesec dana.

    Kod smanjivanja kilaze opet moras imat kalorijski deficit, samo je fora sto na keto nisi toliko gladan, pa se lahko skidaju kila, mozes preskocit veceru i tako. Na pocetku prvu sedmicu se izgubi uglavnom voda, tek kasnije se salo topi.
     
  16. Haker

    Haker Veteran foruma

    Halo doktori, tri obroka i tri šejka. Pa šta je u tom šejku, jeste li vi svjesni da je to 20gr proteina i 100 kalorija bez ičega više. Znači tri šejka 60gr proteina i 300 kalorija i to ti je recept da dođeš na 100kg?
    Odakle se stvoriše ovi likovi na forumu
     
  17. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ko ne popije sejk poslije treninga dzabe je treniro
     
    Sena, aNaToMiC ! and Pelikan like this.
  18. mirseth

    mirseth Aktivista

    A po tebi jedes samo dvopek ova 3 normalna obroka ? Nego evo dogurajte do 100 kg prirodnom prehranom i ostanite definisani se pa da vam se sve 3 javno izvinim sto sam pogrijesio jel posteno ? Dok ste u ovim muha kategorijama uopste niste relevantni sa svojim iskustvom da zakljucujete sta je potrebno jednom profesionalcu. Razvijeniji "zilavci" puni sebe i nista vise. Jos aero pametuje protiv suplemenata a 3-4 puta ih je vise koristio od mene. Jel sad sveznalica ili je tada bio sveznalica, ne moze oboje.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ili 2 kg mladog sira, sta je kome draze.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Najavili su u Las Vegasu da mijenjaju naziv takmicenja iz Mister Olympia u Mirseth Olympia...