Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. mirseth

    mirseth Aktivista

    Hu iz ju, koje je tvoje iskustvo sa teretanom? De objasni princezo kako prirodno a da zivis normalan zivot da ne zivis za teretanu i pijacu ? Kako na benchu prirodno serije sa 130 kg, sa svojih 85kg ? Koje kolicine hrane moras pojesti da bi imao 100kg i bio definisan, gdje ces dobiti tu snagu, tu izdrzljivost, te sastojke ? Ajd objasni, pusti sala posalica, nismo u seoskoj kafani. Kako svi ovi misteri olimpija pricaju sve naturale a puni hemije ili umiru mladi ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 15, 2018
  2. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    What the fuck did you just fucking say about me, you little bitch? I’ll have you know I graduated top of my class in the Navy Seals, and I’ve been involved in numerous secret raids on Al-Quaeda, and I have over 300 confirmed kills. I am trained in gorilla warfare and I’m the top sniper in the entire US armed forces. You are nothing to me but just another target. I will wipe you the fuck out with precision the likes of which has never been seen before on this Earth, mark my fucking words. You think you can get away with saying that shit to me over the Internet? Think again, fucker. As we speak I am contacting my secret network of spies across the USA and your IP is being traced right now so you better prepare for the storm, maggot. The storm that wipes out the pathetic little thing you call your life. You’re fucking dead, kid. I can be anywhere, anytime, and I can kill you in over seven hundred ways, and that’s just with my bare hands. Not only am I extensively trained in unarmed combat, but I have access to the entire arsenal of the United States Marine Corps and I will use it to its full extent to wipe your miserable ass off the face of the continent, you little shit. If only you could have known what unholy retribution your little “clever” comment was about to bring down upon you, maybe you would have held your fucking tongue. But you couldn’t, you didn’t, and now you’re paying the price, you goddamn idiot. I will shit fury all over you and you will drown in it. You’re fucking dead, kiddo.
     
    Haker likes this.
  3. mirseth

    mirseth Aktivista

    Be water my friend..

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  4. donjapa

    donjapa Overclocker

    @mirseth - 184 - 88kg, u mene nema ogranicavanja nikakvog nikad. Treniram jer volim, jedem jer volim.
    @NAILS - jasno mi je sve druze, kao sto rece, dosta sam nacitan oko toga, isprobao sve i svasta. Ali ali... uvijek postoji ali, sve je do kuhinje tj. omjer uneseno/potroseno - deficit. Matematika je laka...
    @fipi - probao, i gonio jedno mjesec. Iskreno, tad sam najvise skinuo, ali se jednostavno druzim s takvim ljudima gdje se puno jede tako da je LCHF bio potezak.

    Da se razumijemo, gledam da nadjem balans izmedju socijalnog zivota, posla, treninga i gaminga. Dosta sam socijalan, volim gejmati, volim trenirati a puno i radim. Haj nalet' stae!
     
    mirseth likes this.
  5. NAILS

    NAILS Moderator

    Ne mozas "naraditi" losu ishranu. Ako zelis nesto postici, moras biti disciplinovan. Samo, ako ti je na tu visinu puno 88kg, onda bas imas malu mišicnu masu.
     
  6. aeRo

    aeRo Komšija

    Mirsethe evo talnucemo se svi da ti kupimo kantu wheya i kreatina da se ti vratis treningu legendo nasa samo vise ne pisi ovdje... oci me bole dok ti citam postove a ne da mi djavo mira :D:D:D
     
    Sena, Haker and Aldiin like this.
  7. donjapa

    donjapa Overclocker

    @NAILS ma sve je to jasno, ne osporavam ni sekunde. Nije bas da zelim puno postici, nego eto plan je uvijek bio da se skinu 'love handles' jer sam tu jedino 'debel'. 88-90 kg sam konstantno, bez daljnjeg da se osjecam debelo ili da mislim da sam debeo, nego sam uvijek imao taj somakcic. Cak i kad sam igrao nogomet godinama nisam ga uspio "samljeti" :)

    Obecao sam sebi da cu do ljeta upoznati trbusne, sta bude bude, javim.
     
  8. mirseth

    mirseth Aktivista

    Ma vratit cu se tek oko januara-februara. Sad mi je prioritet setnja i vjezbanje u stanu T25 workout jer moram smrsati sa 98 na 90 kg. Ne treba mi sad whey i kreatin, l karnitin vec mozes da mi uplatis ili nesto po tvom bogatom iskustvu sa suplementima sta je najbolje za trosenje sala. Ili mozes da mi napravis plan kako da odrzavam ovu kilazu ali da postanem ripped samo sa prirodnom prehranom i 4 treninga sedmicno, to bih ti cak platio.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  9. mobsterc

    mobsterc Overclocker

    Iz vremena kada je protein 'za raju' bio haman sto danas steroid, tamo 2000-tih, poznavao sam puno njih oko 100kg koji su tu bez ikakve suplementacije, jeli su i hljeb i sudzuku, pite i palacinke i takvu hranu pa su opet bili isklesani...
    Tako da se necu sloziti da ne mozes 'naraditi' losiju ishranu (ogradio bih se od skroz losu), jer je to jedina stvar koja im je zajednicka - odnosno to da su radili i vjezbali kao konji, ne samo u teretani i u odredjeno vrijeme. Ima tu i genetike, a ima i naravno da mnogo ljudi ne moze da posveti toliko vremena fizickoj aktivnosti, odnosno ne zele.
    Tijelo se prilagodjava nevjerovatnim situacijama i podrazajima, i nece niko nikada napisati univerzalni pravilnik koji ce jednako djelovati na sve ljude. Imas i bbildera vegetarijanaca, onda dosta njih isklesanih a na bench u zivotu nisu sjeli, niti to kome treba realno osim mjerenja ciji je kraci.
    Vecina toga je recena u temi, neka svako nadje svoj najefikasniji nacin i neka ne ubjedjuje druge da je nesto moguce/nemoguce jer niko nije isti.
     
  10. aeRo

    aeRo Komšija

    Bitan je jasan cilj, a nacina je vise kako doci do njega. Elem u zadnjih par stranica se ovo pretvorilo u sprdanciju a ne neku konstruktivnu raspravu jer je naletio kandidat iz cijih se postova da naslutiti vrlo ograniceno znanje a ubijedjen je u suprotno. Takvi su najgori - s njima nema rasprave jer ne vrijedi. Jos se prima na tudje postove. Naravno da ce biti uhvacen u centrifugu. :D

    Ali evo da mi "zilavi" ne bi srali jer pojma nemamo, prodjimo se price "BENČ", "loša genetika za stomak", "babo profi fudbaler a nema trbušne" i za pocetak procitajmo nesto od nekoga strucnog. Ne vidjeh da iko ovdje pita preporuku za dobru knjigu vezanu za temu, scientific journal, dobru stranicu/forum/grupu gdje se dijele misljenja i sl.? Nego sve doktori nauka bazirani na rekla-kazala, prsa biceps cevapi kombinacija.

    Evo za pocetak od mene za ove manje upucene preporuka neka prvobitno krenu od Muscle & Nutrition Pyramid of Erica Helmsa. Nakon toga mogu proci i kroz Science and Development of Muscle Hypertrophy od Brada Schoenfelda. Kad savladate osnove onda mozemo u neke dalje diskusije. A ne znati osnovne procese i mehanizme a nametati se ovdje kao autoritet bazirano na pricama iz lokalne teretane smrdare mi nema smisla. Svjestan sam ja da je ovo primarno IT forum i da je ovo tema od koje niko ne ocekuje previse ali svejedno. Ja u cemu nisam strucan tj. da se bolje izrazim informiran, tu se i ne pravim pametan.

    Kad mi treba savjet vezano za hardware/software lijepo i kulturno upitam upucenije od sebe ovdje na forumu. Isto tako npr. odem i pitam za savjet za gume u odgovarajuci topic (iako ovo nije auto-moto forum) a ne odem s pricom "rek'o meni moj vulkanizer a vi odjebite nemate pojma"... hajmo malo osnovne kulture na hastal.
     
    Last edited: Oct 15, 2018
    Aldiin likes this.
  11. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Kolega, naručena kesurina čokolada narandža impact isolata, nadam se da će biti dobra kao i čoko bananica. :D
     
  12. aeRo

    aeRo Komšija

    Boga mi ti to dobro deres :D ja mislim da se neces razocarati. Ja evo dovrsavam Choco Coconut i mogu reci da nisam nesto previse ocaran. Nije lose ali ja sam se nadao da ce biti vise kao Bounty, ali ipak i nema neke slicnosti. Ne znam tacno vise sta da uzmem, sve sam ove "poznate" kombinacije probao. :D
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Aero ovdje je nemoguće imati konstruktivnu konverzaciju, valjda imsam to vidiš.
     
  14. mirseth

    mirseth Aktivista

    Upravo ste to sa vulkanizerom ti i Aldin ovdje radili. Vrati se i procitaj vase samouvjereno pametovanje. Nemate osnovne kulture dijaloga nego odmah poklapate sa uvredama i omalovazavanjem bez da se potrudite da prihvatite tudje misljenje kao sto i sada radis i nastavljas sa terminima tipa babo sa stomakom, cevapi, lokalne teretane, smrdare, delegat itd..,da dodam, delegat te napravio . Ako vam treba kurcenje po forumu vjerovatno ste uzivo manji od makovog zrna ili puni kompleksa.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
    Last edited: Oct 15, 2018
  15. aeRo

    aeRo Komšija

    :D:D:D
     
  16. mirseth

    mirseth Aktivista

    Decko se kurci kao da je doktorirao medicinu. Sve sto on pametuje svako koga to zanima moze naci i procitati za 7 dana, nikakva atomska fizika. Ne znam cemu nadmeni stav. Mozda kucni odgoj, manjak samopouzdanja, umisljenost u svoju superiornost. Sta god da je, ne valja. I ti ga podrzavas kao malo dijete svoga uzora. A ja opet kazem ako si siguran u svoju teoriju naguraj na 100kg pa me postidi.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  17. mirseth

    mirseth Aktivista

    Sto si koristio toliko suplemenata do sada ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  18. Haker

    Haker Veteran foruma

    Jedeš u plusu i lako ćeš doći do 100kg, što može nekom biti cilj, ja obično viđam seljačine koji se opsesivno vagaju, valjda im cilj biti što veći u kafani.
    Ja imam 93kg na 186 već godinama, vidiš nije svakom imati magičnih 100kg.
    :)
     
  19. mirseth

    mirseth Aktivista

    Pa magicnih je za nas sa visinom oko 1.80 cm kao sto je aero ili ja. Nije fazon samo navuci 100kg nego odrzati definiciju. Biti definisan sa 80kg i biti definisan sa 100kg su 2 potpuno razlicita svijeta.

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  20. donjapa

    donjapa Overclocker

    1.80, sa 100kg je povelik covjek. Danas sam bas stao na vagu, 90kg na 1.84 i ja izgledam prilicno sirok, sta bi tek bilo na 1.80 i 100kg, mrcina :)