Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. Esh

    Esh HWB

    Par dana lock za smirivanje sirovih strasti.
     
    Alibegovic and aNaToMiC ! like this.
  2. aeRo

    aeRo Komšija

    Alibegovic and Aldiin like this.
  3. Sena

    Sena Veteran foruma

    Uzmi modafinil ako ne mozes hrani da odololis japa, mozes legalno iz Indije da narucis online, cijena je zara, ali je za apetit vrh. Doktori ga sve vise u svijetu prepisiju za pretile ljude.
    Blokira ti apetit, sletiti ces brzo, i onda optimizacija zivota.
    Ja sam koristio nakon sto su me kortikosteroidi udebljali nakon operacije.
    Sletio sam dobrih 25kg za 2 mjeseca.
    Usput ogradujem se od nus efekata ili bilo cega, samo savijet ko ima problema sa debljinom.
     
    Last edited: Nov 23, 2018
  4. ming

    ming Veteran foruma

    Ako ne možeš hrani odoliti, uzmi dande. Mnogo jeftinija varijanta.
     
  5. Aldiin

    Aldiin Overclocker

  6. Haker

    Haker Veteran foruma

    [​IMG]

    Evo i ja sam uzeo riobe za black friday.
    Šta je ovo ima samo protein od 1kg i to slaba lista ukusa skroz.
     
  7. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    A odakle si ovo naručio?
     
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    My protein.ba Mislim odeš na njihovu stranicu pa te preusmjere na ovu .ba
     
    Aldiin likes this.
  9. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    20% off kod Musclefreaka.

    Sent from my SM-G950F using Tapatalk
     
  10. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da se i ja upisem u temu :D 28 godina, 1.86m, 87kg, 14.5% body fat.

    Poceo sam ici u teretanu u septembru, isao sam dva mjeseca redovno pa napravio dvije sedmice pauze jer sam bio odsutan poslom (ali sam imao bucice), pa opet nastavio. Obicno idem triput sedmicno, nekad dvaput ako je neka guzva, i radim sljedece:
    - prsa i bicepsi
    - ramena i tricepsi
    - ledja

    Prosjecan trening izgleda tako sto uradim 3-4 vjezbe za jednu grupu, pa isto toliko za drugu, pa onda po jos 1-2 za obje grupe. Npr, za prsa odradim dizanje na benchu, kosi bench i dumbbell squeeze press, pa poslije bicepsa odradim decline barbell bench press, cable fly i na fly masini, tako da to dodje na 6 vjezbi. Imam upale 2-3 dana nakon toga, sto treba da je dobar znak :D Dok malo ojacam pocecu raditi propadanja i vise sklekova, ali jos sam slab za toga, nije lahko dici blizu 90kg.

    Zasad preskacem noge jer mi je taj dio relativno dobar, visio sam na poligonu prije i relativno sam potezak, uvijek nesto ispod 90kg, pa su mi noge relativno razvijene, dok gornji dio tijela treba malo rada. Idem sedmicno na fudbal, tako da to dodje kao intenzivni kardio, i radim po 5-10 minuta zagrijavanja i hladenja kad idem u teretanu pa mislim da je zasad to OK sto se aktivnosti tice. Zima je pa se ne nose kratke slim-fit majice :D U blizoj proslosti sam trcao par puta sedmicno, pohladno je sad a ne volim traku, tako da na proljece planiram opet poceti sa tim.

    Sto se ishrane tice, smanjio sam slatko, pite, hljeb, nastojim jesti vise voca i nekih korisnijih namirnica. Generalno, nisam ni prije jeo jako nezdravo, npr. gazirana pica i sokove jako slabo pijem, pomfrit jedem par puta godisnje i sl., tako da mislim da jedem relativno 'zdravo'.

    Kad jos steknem malo bolju naviku i ustabilim se, planiram ubaciti 4. dan. Zasad ostanem po sat i po - 2, sto mi je na granici i ako to smanjim na nesto preko sata mogao bi ubaciti jos jedan dan tako da planiram to uvesti u narednim mjesecima. Nemam namjeru takmiciti se i raditi photo sessione kao @aeRo :p, ali cilj mi je da se osjecam bolje, malo smrsam na nesto preko 80kg, ali da dobijem vise misicne mase. Mislim da bi mogao doci blizu ovom cilju otprilike za narednih pola godine.

    Ako ko ima kakvih savjeta ili vidi nesto sto je dugorocno lose cijenio bih savjete.
     
  11. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Ja bi ti dao dva savjeta što sam naučio kroz godine. Prva stvar, ne izbjegavaj trening nogu. Nema veze koliko god da šetaš, trčiš, igraš fudbal ili imaš razvijene mišiće nogu, ne bi trebao preskakati tu mišićnu grupu. Čučanj je najbolja vjezba za razvijanje čitavog tijela jer se uključuje u rad bruku misića radi same stabilizacije, potiska,snage, bla bla. Takođe', dokazano je da čučanj poboljšava lučenje testosterona u organizmu što svakom sportašu treba jer od toga rastemo.

    Druga stvar koja je bespotrebna jesu treninzi sat ipo ili dva. Dokazano je da optimalni trening traje od 45 minuta do 60 i da sve više od toga trošenje vremena. Kad si prirodan, pogotovo na definiciji, teško je odrzati misice. Iskreno i ja sam radio prošle godine duge treninge pa sam se prebacio na 40-45min i imam identične ako ne i bolje rezultate. Odmor izmedju setova sam smanjio na minimum, radim drop i super setove skoro na svakoj vjezbi. Tako da odradim fantastican trening u ovom vremenkom prozoru i osjecam ogroman pump. Ja ovo što pričam, oboje je naučno dokazano(googlaj i naci ces izvore) a i testirao sam na sebi tako da sigurno stojim iza ovih riječi.

    Ja bi malo izmjenio taj trening ali, opet svako treba da radi ono što mu paše.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Sto se tice duzine trajanja, to nije zato sto to 'zelim', nego jos sam 'novi', pa jos ucim pravilnu formu za neke vjezbe, pogledam nekad klip kako i sta, pitam nekoga nesto, tako da se nabere. Definitivno je i meni cilj da to smanjim na tih sahatak i da efektivnije iskoristim vrijeme. I cim se to desi ubacujem noge, tako da mogu ici ili jos jedan dan, ili ubaciti sa nekim od ovih treninga tako da to sve pokrijem. Ali dotle definitinvno mogu ubaciti cucnjeve u rutinu.

    Sta bi jos promijenio?

    Zahvaljujem na savjetima!
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ja bih se prebacio na full body workout ako ideš tri puta sedmično i cilj ti je ojačati. Program kao program, svakako je prehrana važnija i odmor, ali to je baš najlošija varijanta što radiš.
     
  14. aeRo

    aeRo Komšija

    Previse volume-a za navedene misicne grupe. Moja preporuka prebaciti se na upper/lower split i odraditi 4 treninga sedmicno. Ako imas vremena za 3 imaces i za cetvrti trening. Da ne idemo u detalje naturalcima se preporucuje da svaku misicnu skupinu "obidju" 2x u 7 dana. Ta prica idealan trening 45 min 32 min 58 min je suplja, idealan trening je onaj na kojem dodjes fokusiran ne drkas mobitel, imas pravilnu biomehaniku i pogodis ciljane misice sa 2-3 vjezbe. Ako radis heavy duty trening s tezinama odradices ga za 45 min u k...

    S tim sto naravno da nije potreban isti stimulans za ledja koja su ti pola tijela i biceps koji je maleni misic i koji radi kao asistent u mnogim vjezbama (i na taj nacin ga indirektno radis). Plus kontinuirano povecanje tezina iliti progressive overload. I to je sva mudrost treninga.
     
  15. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Kao pocetniku mi je problem sto su otprilike svi iskusniji od mene, a dosta razlicitih misljenja dobijem pa je tesko znati sta uraditi. Na pocetku sam radio full body workout, i nakon otprilike 3 sedmice, mi je jedan prijatelj koji ide 5+ godina rekao da to nije efektivno, nego da radim nesto slicno onome sto sam napisao gore, da radim misicnu grupu 1-2 puta sedmicno, pa sam sa njim bio aktivan jedno vrijeme po ovom programu. Sad su nam rasporedi drugaciji pa idem bez njega ali sam nastavio sa ovim nekim okvirnim programom.

    Mogu ubaciti jos jedan dan bez problema, ove sedmice sam bio dvaput vec, i nastojao sam skratiti i smanjiti pricu i mobitel tako da nije bilo problema da to bude sat vremena, tako da mogu ici komonto 4 puta ako ostajem po sahatak.

    Ovaj upper/lower split se cini zanimljivim. Malo sam citao sad i vidim da je full-body odlican za pocetnike, dok je ovo vise namijenjeno nekome sa iskustvom. Gore sam napisao da idem otprilike tri mjeseca, medjutim pocetkom ove godine sam bio aktivan oko mjesec, a prosle godine sam uz studiranje isao jednom-dvaput sedmicno gdje sam radio full-body, i oko 3 mjeseca sam isao na circuits, tako da iako sam pocetnik, imam nesto malo staza.
     
  16. mirseth

    mirseth Aktivista

    Zna li neko gdje se ima kupiti keto sticks ?

    Sent from my WAS-LX1 using Tapatalk
     
  17. Haker

    Haker Veteran foruma

    @AhmeT u fitness industriji ima tona zabluda i gluposti a u biti kao što kaže Aero vrlo je jednostavno. Bitno je preskočiti početničke greške i glupe savjete. Skontaj sebi šta ti odgovara i fokusiraj se na formu i pravilno izvođenje.
     
  18. Aldiin

    Aldiin Overclocker

    Defitivno se slazem. Ego i kilaze ostavi kuci, fokusiraj se na pokret da pogodis misic.
     
  19. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Ma najbolji indikator treninga su upale. Ako ih nemate dan dva iza treninga, ne valja nešto. Da li su to kilaže, pokreti, zabušavanje i sl, nebitno je. Upala mora biti kada uradite propper trening.
     
  20. Haker

    Haker Veteran foruma

    Vidiš ja takvu upalu više ne mogu dobiti da se ubijem.