Mršanje/debljanje/bildanje

Discussion in 'Generalna diskusija' started by NAILS, Dec 19, 2011.

  1. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Meni mini pauza od 10ak dana čini čuda. Promjena vježbi isto tako.
     
  2. aNaToMiC !

    aNaToMiC ! Overclocker

    Meni se isto rijetko kad desi, dobro se zagrijati prije i dobro istegnuti nakon treninga je bitno bas.
     
  3. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Upale definitivno imam :)
     
  4. Haker

    Haker Veteran foruma

    I meni je ljetos pauza godila ali ostatak godine samo ako sam bolestan :D
     
  5. aeRo

    aeRo Komšija

    Ahmete bas iz razloga sto svako svoju politiku vodi treba se ostaviti mahalskih prica i broscience-a i fokusirati se na literaturu (dao sam 2 solidne knjige za pocetnike na prethodnim stranicama) i onda usvojeno znanje iz krediblnih izvora prilagoditi sebi. Ako si visok 2m, imas duzi donji dio tijela, ravna stopala, slaba koljena ili bilo koji drugi razlog, iako 90% ljudi dize cucanj u nebo, on nije za tebe idealna vjezba. S druge strane postoji desetine drugih varijacija na kojima se mogu izgraditi noge. Imas takmicara koji uopste ne rade cucanj. Evo ja ga nisam radio godinu dana pa su mi noge ponajvise napredovale jer sam ih pogadjao s vjezbama koje prije nisam radio + masivno povecao volume.

    P.S. Da su upale indikator dobrog treninga je velika zabluda... da ne bude samo moja rijec protiv tvoje evo prvog linka koji je na google-u izletio: https://4afsfit.com/is-soreness-an-indicator-of-a-good-workout/ a ima ih more... @sgtPepper
     
  6. Haker

    Haker Veteran foruma



    inače ovo je trener od george st pierre - a.
     
  7. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Dorian Yates nikada nije radio čučanj a imao je noge tek takve. Sve zavisi od toga da interpretiraš dobro signale tijela i da vidiš šta ti paše, koja ti vježba disbalanse naglasi i malo da se fokusiraš na to. Ja sam batalio recimo čučnjeve isto tako, ali volim raditi čučanj sa šipkom iznad glave, nevjerovatno koliko toga me pogodi od ove vježbe.

    Upale početnici moraju imati. Iskusni vježbači ne moraju i slažem se da nisu indikator kod iskusnijih, jer tijelo već zna šta očekivati. Ako početnik nema upala nakon treninga, nema šanse da je trening dobar.

    @Haker
    Ovaj Firas je bukvalno naveo koncept koji je suprotan HITu. Poslušao sam cijeli podcast neki mjesec i ima zanimljivih stvari. Može biti i jedan i drugi koncept OK, ali osnovna pretpostavka je da se pravilno sve to radi, sa pravom mišić/tijelo-mozak konekcijom. To većina početnika nema.
     
    aeRo likes this.
  8. Haker

    Haker Veteran foruma

    Gledao sam i ja cijeli podcast, zanimljiv lik ali stvar je koja je svrha. On priča sa aspekta profesionalnih MMA boraca koji treniraju u biti tri sporta odjednom i moraju trenirati svaki dan.
    Većina ljudi ima jedini cilj izgled a to je skroz drugi koncept. Fazon je naći šta ti odgovara, jer može ti Aero reći program koji stvarno djeluje ako je tebi odvratan i preko volje treniraš ili ćeš bataliti ili ćeš se patiti, ako nađeš stvar koja ti odgovara, nema veze što će ti trebati više vremena da postigneš isti rezultat ako uživaš trenirajući.
     
    aeRo likes this.
  9. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Da li ti je stiglo ovo? Da li si morao platiti nesto jer je 'vrijednosno pismo' i sl? Glupo ovo izadje, poslali su mi samo dio naruzdbe, vrijednosti 20-30km, em sam platio postarinu 12km na stranici, em u posti 8.5km kazu da moram platiti. Sigurno ce toliko traziti kad dodje i ostatak narudzbe.
     
  10. Haker

    Haker Veteran foruma

    @AhmeT Došlo juče. I meni isto, 8,5 km.
    Opet me sve skupa došlo 120km, 20km sam dao na poštarine. nisam računao koliko bih platio da sam ovdje kupovao ali sigurno dosta skuplje bi došlo.
     
  11. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

    Prošle sedmice uzeh 5kg Mywhey banana i čokolada za 120 KM. Preukusan protein i fino mi legne, sve preporuke što se mene tiče.
     
  12. AhmeT

    AhmeT Overclocker

    Ja sam se zeznuo jer je bila manja narudzba, oko 50ak KM, i postarina 12, pa sad ce biti dva put po 8.5, tako da cu platiti skoro 30KM postarine na 50KM proizvoda, sto i nije bas dobar deal :D Ali bicu pametniji naredni put.
     
  13. Haker

    Haker Veteran foruma

    Ma najviše se ipalati naručiti do 150 onda njima ne plaćaš ništa, samo našoj pošti.
     
  14. Tensai

    Tensai Komšija

    Isao sam danas da provjerim nivo testosterona i ispostavilo se da je oko 3-4 puta manji od normalnog. To objasnjava zasto ne mogu da nabacim ni grama misica Ima li ovdje lijeka? Vrijedi li ici doktoru za ovo? Jel imao neko slicnih isustava kakvih da pdjeli?
     
  15. Haker

    Haker Veteran foruma

    Pa ima TRT :D e sad kakva je situacija u BiH pojma nemam.
    Koliko imaš godina? Ishranom se može utjecati i promjenom nekih loših navika.

    Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk
     
  16. Tensai

    Tensai Komšija

    Oticu do doktora da vidim oce li mi dati TRT. Imam 30 godina. Jedem ja solidno, riba, piletina, jaja povrce itd. Nije idealno,moglo bi bolje ali opet pazim koliko mogu. Sve su to stvari koji povecavaju testosteron za 10% -20% a meni treba nesto bas drasticno.
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Postoji problem zasto tvoj organizam ne proizvodi ali ga neces otkriti guglanjem. Posjeti nekog specijalistu. Mora se odraditi analiza.
     
  18. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    ja sam aktivno gear koristio 5 godina, citao (i citam) knjige o tome, moja iskrena preporuka ti je da ne radis nista na svoju ruku po pitanju geara (AAS, sve vrste testosterona, HGH, EPO i sl), zaista to je nauka za sebe. Dali ce ti ovdje doktor to propisati pitanje je, s obzirom kako su konzervativni. OBAVEZNO se posavjetovati sa specijalistom endokrinologije i uraditi sve potrebne pretrage da bi se pronasao uzrok manjka testosterona.

    a ako budes odlucio da ides "onim" putem, procitaj za pocetak ovo: https://books.google.ba/books/about/Doručak_šampiona.html?id=hlR9AgAACAAJ&redir_esc=y.
    i istražuj sve vezano za cikluse anabolickih steroida i testosterona, kao i nesto sto se zove PCT (post cycle treatment).
     
  19. thes1nt

    thes1nt Aktivista

    trazim modafinil neko vrijeme (ne za mrsanje), odakle si ga narucio i kakve su cijene okvirno?
     
  20. Tensai

    Tensai Komšija

    Hvala na savjetu a interesuje me kakvi su ovo biljni preparati za povećanje testosterona tipa Testorex? Da li to pije vode ili je bacanje para?