MX460 128-bit 128 Mb.. Imal hajra od igranja na ovoj kartici

Discussion in 'Procesori, RAM, matične ploče i grafičke kartice' started by syss, Dec 19, 2003.

  1. syss

    syss Veteran foruma

    a ima al slabijeg... bolje pogledaj gf3 ili ti4200. mx je dx7 grafička i tu gubiš na prikazu raznih efekata... za sad sam vidio da max payne 2 izgleda lošije (bullet time, halucinacije...) i colin 3 (prašina, snijeg i voda na autu).
     
  2. jeretik

    jeretik Komšija

    Najveca manaMX-ica je to sto su strasno spore. Ja sam prije jedno pola godine sa MX kartice presao na Ti4200 - razlika je ko nebo i zemlja, pogotovo u novim igrama (a vec imas neke koje se ne mogu ni pokrenuti na MX-icama).
     
  3. Zeleni

    Zeleni Network Ninja

    hehe pa sta si ti mislio. mx je jeftina verzija, i definitivan promasaj. gf2 mx cipovi su bili poprilicno dobri. Neke mxice si mogo piciti ko obicne gf2
     
  4. syss

    syss Veteran foruma

    to im je već i svojevrsni zaštitni znak :D
     
  5. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    Nije ...
    Mozda su bile skresane , ali ljudi dragi morate znati da one RADE , i to koliko sa kod drugih vidio prilicno dobro, ja licno nikad nisam imao MX karticu , ali kod drugih radi pristojno , GF4 MX je nesto malo ispod GF3 Ti200

    Mnogi je ne kupuju upravo radi imena - MX. Sad nemojte me pogrsno shvatiti , nije da ja nesto smatram MX dobrim karticama , ali s obzirom na cijenu one su odlicne karitce ipak...
     
  6. syss

    syss Veteran foruma

    ma ti se šališ... pa daj pogledaj potpis dolje :drunken:

    jučer sam pokreto 3dmark03, oko 1500 je rezultat.

    naravno da za tu lovu nema nekaj posebno bolje, al ipak riječ je o kartici za 30€... tu nema nekog igranja novijih igara.
     
  7. BiceBolje

    BiceBolje Overclocker

    GF4MX jeste ispod GF3 Ti200 ? sta je nejasno , to sam rekao !? mozda malo pretjera sa onim "MALO ISPOD" ...
    Ne gledam ti ja 3Dmark skor , to mi nista ne daje , tu se vara naveliko i nasiroko
     
  8. syss

    syss Veteran foruma

    da, ima dosta varanja u tim testovima... al ipak neka okvirna ocjena se vidi. nemam baš neku igru za benchanje, al me zanima kako bi se nosila 4mx sa nfs underground (ili nekim sličnijim novijim naslovom) na 1024 sa svim detaljima...
     
  9. syss

    syss Veteran foruma

    onda nije 1500 :D :D 1470 je...
     
  10. Inzinjer

    Inzinjer Aktivista

    E pa neznam ni ja sam sta da se uzme.

    Bio sam se nafuro na onu GeForce 4 Ti 4200 128 MB DDR ali radila je 250/512.

    Košta svega 270 sa porezom.

    Ja ipak mislim da bi se ona dala klokovati i na 300/600 ali opet to je directX8 kartica...

    Bojim se kako će e ponašati u novijim directx9 igrama...

    A na kojoj brrzini radi FX 5200.Kolko se ona da klokovati?
     
  11. syss

    syss Veteran foruma

    pa ponašat će se dobro, a vjerovatno i brže od većine dx9 kartica... jedino kaj grafika neće bit kako je zamišljena (4200 nema podršku za pixel shadere 2.0 i slične dx9 stvari).

    "snagu" 5200 pogledaj ovdje... https://forum.hardwarebase.net/viewtopic.php?t=284 pa makar se clockala duplo od radnog takta, još uvijek je sranje.

    već sam prije spominjo gigabyteov 9600 koji je isto non-pro, ali i SE... to nigdje na kutiji ne piše. ta graf daje 200 markova više u 03 od moje... odrađuje ona sve testove, ali su se svi vukli po 5-6 fps-a (osim prvog i cpu testa). gf3 ne može odraditi samo dva testa (pixel 2.0 i mother nature).

    sad ću vjerovatno prodat svoju i kupit msi 4200 (bez razmišljanja).
     
    Last edited by a moderator: Feb 11, 2018
  12. Shenron

    Shenron Komšija

    Evo dosle su i SAPPHIRE 9600XT 128Mb (360KM) i GIGABYTE9600pro 128MB (320KM).,
    Cak su i malo jeftinije nego u Hrvatskoj :D.