mx518 ili mx400

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ---, Dec 26, 2008.

  1. ---

    --- Aktivista

    planiram nabaviti svoj prvi 'ozbiljniji' mis, a izbor sam suzio na dva logitechova modela:mx400 i mx518. razmisljao sam i o g5, ali koliko vidim jedina razlika izmedju njega i mx518 su utezi, a mislim da mi to stvarno ne treba. sta mi vi preporucujete?
     
  2. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Ima jos jedna stvar - G5 je laserski, MX518 opticki. Od ta dva koje si naveo, preporucujem ti MX518.
     
  3. sgtPepper

    sgtPepper Overclocker

  4. artemis

    artemis Komšija

    Mx518 je dobar omjer ulozenog/dobivenog.
    Sad jedino ako ti ne lezi u ruci...
     
  5. ---

    --- Aktivista

    Drago mi je sto ste potvrdili moje misljenje, mx518 mi je i bio favorit.
    Sto se tice oblika tu nece biti problema jer trenutno imam neki geniusov koji je oblikom jako slican mx518 i savrseno mi lezi u ruci.
    A de mi recite jel bas neophodno uzimat neku skupu podlogu, nisam sad neki aman gamer; trenutno imam sharkoon xurface, da li je ona dovoljno dobra za mx518?
     
  6. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Ma podloga ti treba samo da se ne izlizu one teflonske noge na misu. Te Xurface su peri-deri :D
     
  7. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    MX518 je daleko bolji, jer osim sto je opticki (ja optici dajem prednost u odnosu na laser), ima promjenjiv dpi, sto je velika stvar.
     
  8. Qler

    Qler Veteran foruma

    ja sam imao MX500 i sad vozam MX1000.. nisam gejmer :) pa tako da sem nedostatka kabla :) sto mi je velika prednost, nisam osjetio neke razlike u optika/laser performansama..
     
  9. ---

    --- Aktivista

    A ima li kakva preporuka za neku finu a da nije plaho skupa? Nesto mi se ne daje petoba za ove nake fensi sto kostaju skoro ko mis.
     
  10. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Pogledaj cooler master podlogu.
     
  11. MakaveliTheDon

    MakaveliTheDon Aktivista

    Ako ti se nesvidi coolermaster pogledaj ovu. Obje su negdje oko 30 km - imas u plusu.
     
  12. apdejt

    apdejt Overclocker

    Sorry na off-topic ali interesuje me sljedece vidim ovdje svi kada pricaju o boljim misevima to je Logitech i ja mu stvarno skidam kapu sa glave, jedan je od najboljih u periferiji, ili Razer, ali recimo ja sam sebi prije nekih pola godine kupio Sidewindera Microsoftovog za nekih 120 KM, i zadovoljan sam. Je li stvarno Logitech recimo taj G5, stvarno toliko bolji od sidewindera, posto vidim da ga svugdje spominju a od moga misa nigdje ni traga ni glasa...

    smrc... :( :(
     
  13. ---

    --- Aktivista

    ove podloge sto ste mi predlozili sve nekakve ogromne, kako god okrenem, tastatura bi mi morala pokrivati dio podloge, a vrlo vjerovatno bi podloga prelazila preko ivice stola.

    malo sam gledao u tom cjenovnom rangu podloge manjih dimenzija, i cini mi se da bi ova najmanja verzija razer goliathus speed/control podloge bila taman za moj sto. valja li ona sta?
     
  14. Blowfish

    Blowfish Aktivista

    Valja.

    @ apdejt, Mis da je ne znam kakav ne moze valjati ako ne lezi u ruci.
     
  15. Adi_k

    Adi_k Aktivista

    Imam ja steelpad 4d pa ako si za javi se na pm.
     
  16. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Upravo. A taj SideWinder je bas grdan. :D
     
  17. Stevie_Ray

    Stevie_Ray Veteran foruma

    Pa ako ti je grda ruka...
     
  18. apdejt

    apdejt Overclocker

    Pa jeste malo bio neobican kada sam ga tek uzeo, ali sad ne bih mogao bez njega.
    Plus sve perverzije koje sam dobio uz njega ma meni je extra, i nivo izrade je vrhunski, bas me interesuje ko proizvodi microsoftu miseve.
    Malo cu proguglati
     
  19. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Microsoft ima svoju proizvodnju. Nisu oni OCZ ili tako te kompanije koje se tek probijaju na trziste periferije jer donosi zaradu.
     
  20. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Sidewinder je nastao kao nasljednik Habu-a, koji je opet kombinacija razer i m$ miseva, pa me ne bi iznenadilo da i u sidewinderu razer ima svoje prste.