mx518 ili mx400

Discussion in 'Monitori, storage, kućišta, periferija' started by ---, Dec 26, 2008.

  1. apdejt

    apdejt Overclocker

    mene cudi sto na misu nema niti jedno slovo niti oznaka tako da neznam ni sta bi trazio a pakovanje sam davno bacio
     
  2. Dog_Father

    Dog_Father Moderator

    Ne razumijem na kakvu oznaku mislis. Mis se zove Microsoft Sidewinder Mouse i nema vise verzija, tako da to je to.
     
  3. apdejt

    apdejt Overclocker

    pa recimo ima jos jedan Microsoft Intellimouse Explorer 4.0 i na njemu ima deklaracija sa malo vise podataka
    tipa ovoga ispod
    [​IMG]
    EDIT:
    a koliko vidim izasao je jos jedan SideWinder X5 ali letimicno koliko sam pogledao ima samo malo vecu rezoluciju na 2000dpi
     
  4. qwe

    qwe Novi član

    Da li neko zna kolika je tezina MX518? G5 ima utege pa si mozes podesiti ali MX518 nema pa me zanima priblizno makar ako neko zna?
     
  5. apdejt

    apdejt Overclocker

    Logitech MX700 - 172g
    Logitech MX1000 - 162g
    Logitech MX510 - 120g
    Logitech MX518 - 110g
    MS Intellimouse Explorer 3.0 - 106g
    MS Notebook Wireless Mouse (with AA battery) - 92g
    MS Notebook Wireless Mouse (sans battery) - 62g
    MS Notebook Mouse - 50g
     
  6. qwe

    qwe Novi član

    Hvala apdejt
     
  7. Haker

    Haker Veteran foruma

    Logitech MX700 - 172g
    Logitech MX1000 - 162g
    Logitech MX510 - 120g
    Logitech MX518 - 110g

    Balvani
     
  8. ---

    --- Aktivista

    joj opet sam u dilemi...
    u plusu nemaju MX518, a u svim ostalim radnjama gdje sam gledao (imtec, pcplus, comtrade) je toliko skuplji da bi mi jeftinije bilo uzeti G5 u plusu.
     
  9. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Uzmi onda G5, ili sacekaj da dodje MX518 u Plus :D
     
  10. andro

    andro Novi član

    Moj brat je isto u nedoumici oko ovih miseva ! I on se ne moze odluciti izmegu Logitech G5 i Logitech MX518 !
    Ja ne igram bas te pucacine ko on, pa nemam toliko iskusta s tim misevima, ali koliko sam moga procitati po forumima, svi govore da ko misli igrati pucacine, da odebare žicani, opticki mis !! Jel se i vi s tim slazete ??
     
  11. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja se ne slažem.
    Ali svako imaju svoj ukus.
     
  12. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Kako Renno rece, svakom njegovo. Kupovati mis sudeci po specifikacijama je glupost, ne znam ni sam po koji put to kazem.
     
  13. SamiRX-8

    SamiRX-8 Komšija

    Ta dva misa su ti po obliku slicna. Brat je imao oba, G5 je bar meni bolje lezao u ruci radi svoje podloge, mislim dojam je bio kao da nece iskliznuti kada se ruka znoji, mada ni MX518 nije ispao nikada. Licno mi je stvar s tegovima nigdje veze, ali to je samo moje misljenje. MX518-ku imam dvije godine, a brat tri. I nikada nikakvog problema sa tim misem. Novu G5-icu je imao godinu dana, i kako znam nesto nije bio odusevljen, poslije ju je zamijenio za PSP, i vratio se na MX518. Jedini komentar je bio : "Nema boljeg misa od MX518, *ebo G5". Zakljuci sam po ovome, a da smo oboje pazili miseve, to nismo :)
     
  14. andro

    andro Novi član

    Oni su u potpunosti isti sto se tice oblika, obadva su zicana, a razlikuju se samo u tome sto je MX518 opticki, dok je G5 laserski ! I u tome je i caka, ne znam kako ce se ponasati u igrama, tocnije u pucacinama !
    Npr. COD2, igrao sam s optickim misom od 10KM, te sa laserskim, bezicnim, koji mi je dosao uz tipkovnicu... i osjecaj nije nikako isti ! Igranje s laserskim je bez veze skroz, kasni, ne klizi u igri fino kao opticki, ne znam cudan neki osjecaj, ni dan danas se nisam navikao ...
    U igrama je cudan, dok je za rad s njim u windowsima OK, da se razumjemo !
    Taj osjecaj bi najbolje opisao kao kad sa servo volanom prolaziš malo brže krivinu, pa nikakvih povratni informacija nemas od ceste kao kod obicnog, samo smotas s njim i gotovo !

    Zato ne znamo sto uzeti ! Ako ce se ovaj laserski G5 ponasati isto kao ovaj moj (LOGITECH MX620), onda bi rađe uzeo MX518 !
     
  15. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Ja sam imao u ruci i G5 i mx518 i samo mogu reci da mi G5 godi i u igrama i u radu u windowsu.
    Cuj laser nije za igre, a laserski senzor dosta precizniji.
    Sve sto treba je lijepo podesiti laserski mis premo svojim potrebama.

    Ja sad koristim G7 jer je bezicni (još mi fali i žica za miš, ma nema šanse) i nemam problema sa skorom u online FPS pucačinama.

    Na tebi je da odlucis sta ces...
    Masa ih govori, mx518 je za gamere...e ja se ne slažem...ali to je samo moje mišljenje.
    Najbolje je da probaš oba miša i sam procjeniš.
     
  16. andro

    andro Novi član

    Nisam rekao za svaki ! Naveo sam ime ovoga mog bezicnog, laserskog, i on mi nije za igara ni sekunde !!

    Sve sam probao, ali opet nije to to ko sa optickim! U glavnom, ovaj mjenjam, samo još ne znam za koji ! :smt002
     
  17. ReNNo

    ReNNo Overclocker

    Pa cuj...ako toliko tvrdiš da je optika tebi ugodnija nema razmišljanja...uzmi mx518...
     
  18. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Evo jedna gejmerska: koristenje optickog/laserskog misa dosta zavisi od podloge misa - nece se razliciti misevi isto ponasati na podlogama :wink: MX518 je best-buy IMO.
     
  19. andro

    andro Novi član

    Ma ne tvrdim, nego se samo ravnam s optickim ! Zato i jesam zbunjen, svatko uzima lasere, samo bi se ja vracao na optiku ! Nema logike ...
    Mislim da je caka u mome mišu, a to mi je prvi laserski i taj se nije bas pokazao za igranja ! Zato ta sumlja za ostale laserke miseve !
     
  20. hurmash1ca

    hurmash1ca Moderator

    Opet sumlja :lol: :lol: :lol: