N73-problem

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Ado_sa, Jan 25, 2009.

  1. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Ja sam tek dosao, prvo da vas sve pozdravim, vidim da je bilo tema sa problemima ovih telefona, pa da i ja kazem svoj. Mob je star 3 dana, i moja mi se raja zali da me slabo cuje, kao da veza povremeno prekida, za razliku sto ja njih odlicno cujem. Da li je neko imao slican problem, ili da reklamiram odmah telefon. Pokusao sam snimati svoj glas, i mogu reci da je sve ok, jedino kad razgovaram sa rajom nastane problem, malo sam u startu razocaran, nisam imao nikad Symbian mobitel, a kako citam na netu sve mi se manje i svida.....Pozz... :)

    V.4.0812.4.01
    21-03-2008
    RM133
    Nokia 73 (C.6.03)
     
  2. NAILS

    NAILS Moderator

    Hmmm... to je garant problem sa mrezom. Ja sam imao problem s mrezom na n80 u ovom stanu sa 061 karticom. Ja njih odlicno cujem no oni meni kazu da imam robotski glas.. gubi se i slicno... promjenim karticu, 066.. kako imam bolji signal vise nenam taj problem. No ne mora da znaci ali ako je sve ok kada sebe snimas onda definitivno nije mikrofon. A nije ni softwerski problem.
     
  3. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    I ja mislim da je do mreze,a jel moze biti do sim kartice ako je stara,pa u noviji telefon kad se stavi da pravi probleme?a vidi i postavke u vezi mreze.mozda ti nesta nije dobro namstimano.btw.symbian su odlicni telefoni.ja koristim,a ako nisi neki comp.freak i ne igras se sa programcicima na mobu. onda si trebao uzeti sony ericsson. :mrgreen:
     
  4. NAILS

    NAILS Moderator

    pufnasti, ..to sve sto si naveo nema nikakve veze. Kartica ili radi ili ne radi.. kakve veze ima koliko je stara. Ako su kontakti izlizani moze samo da radi ili ne. Nema trece. I to za postavke.. nema veze.
     
  5. Qler

    Qler Veteran foruma

    meni kad se to desavalo jednostavan reset telefona je rjesavao probleme.
     
  6. JVC

    JVC Overclocker

    To je mreza definitivno ili je slab signal ili neko mijesanje dva predajnika, probaj negdje izaci u gradu gdje znas da si prije cesto bio i razgovarao pa probati, a sim kartica ili radi ili ne a ne da se tako manifestuje, jos moze biti do softwera ako je tel. dekodiran onda cesto zna biti problema sa mrezom i slabom cujnoscu.
     
  7. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    izvini molim te NAILS.ovo za sim nije bio zakljucak,nego pitanje.a za postavke sam mislio da nije odabrao mozda da koristi dvije mreze umts i gsm ili sta ja znam.pa kao sto je rekao jvc tel je mozda decod.pa da software ne trazi neku drugu mrezu.
     
  8. NAILS

    NAILS Moderator

    pufnasti, ..nisam skzzio odma da je pitanj. Al kao sto odgovori, ne moze biti losa sim kartica. Sto se tice softwera.. hmmm.. ok, neka bude neka mogucnost, mozda pomogne flash, hard reset i slicno ali.. cisto sumnjam.
     
  9. JVC

    JVC Overclocker

    Softwer je najvjerovatnije ako je dekodiran ili ubacivan nas meni.
     
  10. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Ok, momci hvala svima na odgovorima, meni je ovo kao sto rekoh prvi Symbian, i ovo su mi neka prva iskustva, ako smijem reci da samo volim Nokiu i Golfove.... :D tako da jedino to u svom zivotu isto kupujem. Nisam promjenio telefon ima vec 4 godine, imao sam 7250i i stvarno sto se tice pouzdanosti, prijema, vijeka baterije, nikad nisam imao ni najmanji problem. N73 je skinut sa mreze ako sam dobro vidio TIM, i uvijek mi i medu aplikacijama ima ta mreza, to mi nesmeta puno, ako sam dobro procitao i to se moze promjeniti. E sad na telefon imam 1 godinu garancije kupio sam je u Sarajevu u jednoj radnji. Razmisljam da li da im ipak prijavim taj problem ili ne. Sto se tice mreze manuelno sam izabrao na GSM tako da nije na DUAL ili UMTS, i to sam isprobao. Kad restartujem mobitel bude bolja veza, ali opet nekad kasnije se pojavi problem. Nije mi mrsko ali nekad imam vazne pozive, kako sad da objasnim da moram da restartujem telefon i sl.......malo je frustrirajuce.I da kao sto rece NAILS neki ljudi me nemogu prepoznati preko telefona, kao da mutira glas...... :?
     
  11. pufnasti

    pufnasti Aktivista

    a da nije neki program instaliran na njega.npr callcheater ili slicno,pa zeza ton.al mislim da bi najbolje bilo da isproba negdje gdje ima mreze i ako ne valja nek formatira n73.ako i posle tog ne valja.onda flash.
     
  12. JVC

    JVC Overclocker

    Ako je TIM onda vjerovatno nije dekodiran jer TIM prodaje free telefone.
     
  13. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Jedini program je koji sam snimio jeste Autolock, tako da nisam jos nista stigao drugo instalirati. Nema ubacen nas jezik. Ostaje opcija da probam negdje u gradu gdje postoji odlican signal pa da vidim kako ce se onda ponasati. Znaci da me moji kontakti cuju, ali kroz prekide, i ton je nekako izmjenjen, nekada me i ne prepoznaju po glasu. :roll:
     
  14. NAILS

    NAILS Moderator

    Ma il ako ima garancija onda nosi. Inace n73 nema generalno problem s mrezom kao sto je poznato da n80 ima. Al opet moguce je da se kreces tamo gdje slab signal. Tesko je to sad testirati, ubacivati drugu karticu, ganjat signal i slicno jer ne znas jesil rjesio propblem zato sto to nije non stop. Nekad je ok nekad ne..
     
  15. pac

    pac Komšija

    @ Ado_sa kako si resetovao tel?
     
  16. NAILS

    NAILS Moderator

    *#7370# je master reset. .. .
     
  17. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    ja sam mislio da ga restartujem tj.ugasim i ponovo upalim nisam bas bio siguran za master reset, tada trazi security code kako sam cuo to je nesto kao 12345, ako nije promjenjen, tako da nisam smio tako nesto uraditi, jer sam laik za ove stvari, ovdje sigurno to momci znaju bolje objasniti....Pozz. :)
     
  18. NAILS

    NAILS Moderator

    pa probaj master reset pa 12345

    ako ne bude 12345 probaj *#7328748263373738# resets security code.
     
  19. pac

    pac Komšija

    Vidio sam da si u gornjem dijeli napisao da si resetovao tel a jos ranije si rekao da si laik za symb pa sam odmah posumnjao da nisi uradio pravi reset! Ali eto kolega NAILS ti je ves sve objasnio kako to ide.

    PS: Obrati paznju da ti je baterija barem 2/3 puna pri resetovanju telefona.
     
  20. Ado_sa

    Ado_sa Aktivista

    Uradio sam resetovanje, na nacin koji je NAILS preporucio, pa cu vidjeti da li ce promjeniti stvari, nadam se da ceme to postediti hodanja po servisima, u svakom slucaju hvala svima na savjetima :D