N79 kupovina.

Discussion in 'TV, Hi-Fi, telefoni, tableti, satovi, IoT oprema' started by Alibegovic, May 30, 2009.

  1. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi odlucio sam se na ovaj fon kao nadogradnja na N73ME, pa me interesuje cijena, eventualna mjesta gdje se moze zbavit i tako to.

    Iskustva su dobrodosla. Interesuje me crni model.

    BTW; Ak neko hoce N73ME da kupi nek PMa. :mrgreen:
     
  2. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    mislim da je kod nas teže nabaviti taj crni model...

    a što ne bi n78?

    btw, ja isto imam super očuvan n73me, pa kontam da ga zamijenim i doplatim za n78 ili n95...
     
  3. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ako ne uspijem naci, tu je ebay. N73cu sam zbavio tako iz eng. Ma samo dolazi u obzir N79. Zaljubio sam se u njega kad sam ga neki dan uzeo u ruke.
     
  4. Reznor

    Reznor Overclocker

    Mislim da se cijena krece oko 450 KM. Gdje ces nabaviti, ne znam, jer nisam bio u Bugojnu, no u Sarajevu imas dosta shopova poput Imamexa, i takodjer u Bascarsiji. Znam da je market.ba crna ovca, ali pronadji tamo lika pacomoby, ima svoju radnju u Sarajevu, prodaje nove i polovne mobitele s garancijom. Dosta ljudi je izjavilo pozitivna iskustva poslovanja s njim.
     
  5. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    n82 je prije 4 mjeseca nova novcata bila "ispod ruke" 450km... n79 s obzirom da ima malo slabiju kameru od n82 može nekih 400km vrijediti... naravno isto "ispod ruke"...

    inače ja više ne znam u sarajevu kod koga je najsigurnije kupovati te telefone, ja sam imao jedan kontakt prije par godina i lik je stvarno netaknute telefone dobavljao, ono kad mu otvoriš kutiju vidiš da niko nikad prije tebe to nije dotakao, svaki kabl i knjižica na svom mjestu, nigdje otiska prsta na telefonu i nikad kvara nikakvog s njegovim telefonima, ali sam izgubio broj...

    sad kad bih kupovao, nemam pojma od koga bih uzeo... ako ima neko nekog provjerenog, znači iz više iskustava, neka postavi informacije.
     
  6. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Ljudi naso sam N79ku u engleskoj zakljucanu povoljno, pa me interesuje jel problem za otkljucati?
     
  7. Reznor

    Reznor Overclocker

    Ako mislis kod servisera s boxom, onda nije problem, a ako si mislio kod kuce s data kablom, onda je problem.
     
  8. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Mislio sam naravno kod servisera, jer od N70tke kod kuce nisam nista vise otkljucao. :smt003
     
  9. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    čuj u engleskoj?!

    pa zar nigdje u bih nisi našao povoljnu ponudu?
     
  10. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Da, oko 600KM, u eng ce me izici cca 330KM + unlock.
     
  11. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    i jesi li kupio? inače (barem ovdje u sarajevu) je preskupa N serija čak i ispod ruke, stvarno niđe veze koje cijene pucaju ti preprodavači...
     
  12. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Nisam jos, ovaj lik mi ponisti bid jer dostavlja samo u eng. Trazit cu drugu.
     
  13. NAILS

    NAILS Moderator

    Zar ne mozes naci za nekih 400-430 KM kod nas ?
     
  14. MadbaLL

    MadbaLL Overclocker

    može n82 ja mislim, koja je usput i bolja od n79... ja sebi kontam tu n82 preko ljeta zgrabiti...
     
  15. Reznor

    Reznor Overclocker

    Iako stariji, N82 je jos uvijek Best Buy. U tom cjenovnom okviru je najbolji izbor.
     
  16. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Neznam, al bi prije 6220 classic zbavio nego "ružnu" n82 :)
     
  17. NAILS

    NAILS Moderator

    Ja sam ipak mislio da tekefon kupujes radi funkcionalnosti :?
     
  18. Reznor

    Reznor Overclocker

    Subjektivno nije nista ruzniji N82 od 6220, jer N82 postoji i u crnoj verziji. No dobro, stvar licnog ukusa.
     
  19. Alibegovic

    Alibegovic Veteran foruma

    Po čemu je to N82 funkcionalnija od 6220? WIFI? Veci displej?

    Meni licno ne.
     
  20. NAILS

    NAILS Moderator


    Na ovo sam mislio.. gloeda izgled pa mi je malo nelogicno da neko ko tzrazi telefon sa OS zapaza "oblik" hardwera. Zato rekoh ja sam mislio da ti je bitna funkcionalnost a ne lijepi-ruzni izgled.

    Sto se tice 6220c i n82. Ne znam sta bi ti rekao.. 6220c je best baj telfon sa OS (po meni.) Za jako male pare dobijes odlicnu kameru, novu platformu i novi symbian. Mane su slabo kuciste, nema 3.5mm prikljucak, slaba baterija i mali displej. N82 je kompletan telefon sa dobrim dual procesorom. Jedina mana je cijena.

    Uglavnoim nije bitn osad koji je bolji.. odclicna su oba al isam sam naglasak stavio na ovo spomenuto u vezi izgleda.